Voyeur 1. Komiksy erotyczne z Playbya.

Komiks erotyczny jako gatunek bez wątpienia wiele zawdzięcza Horacio Altunie, prawdziwemu mistrzowi opowieści obrazkowych. Przestawiamy kolekcję zbierającą wszystkie jego historie, ilustracje i szkice opublikowane w magazynie „Playboy”.

Horacio zadbał, by plansze rysowane dla pisma skierowanego do mężczyzn, miały w sobie sznyt feministyczny, zuchwałość, ironię i ogromną dozę humoru, zastępującego klasycznego papieroska „po”. W jego komiksach życie jest komedią, a seks – wisienką na torcie. Przed wami pierwszy tom, pełen bezpruderyjnej fantazji, zdolnej rozpalić nawet najniewinniejszego śmiertelnika.

Informacje dodatkowe o Voyeur 1. Komiksy erotyczne z Playbya.:

Wydawnictwo: b.d
Data wydania: 2019-06-05
Kategoria: Komiksy

Tagi: komiks komedia erotyka

Kup książkę Voyeur 1. Komiksy erotyczne z Playbya.

Voyeur 1. Komiksy erotyczne z Playbya. - opinie o książce

Avatar użytkownika - Uleczkaa38
Uleczkaa38
Przeczytane:2020-11-17, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2020,

Komiks i erotyka, to niemalże nieodłączny związek od najwcześniejszych czasów, gdy to na długo przed pojawieniem się pisma, to właśnie rysunki obrazowały piękno nagiego ciała i magię miłosnego aktu. I tak oto przez wszystkie kolejne wieki - aż do dnia dzisiejszego, zaczytujemy się z rumieńcami i wypiekami na twarzach w owych obrazkowych opowieściach o seksie, które zazwyczaj idą w parze z rubasznym humorem. Niekwestionowanym mistrzem na tym polu jest z pewnością argentyński twórca komiksu - Horacio Altuna, którego dzieła pojawiały się przez dziesięciolecia na łamach czasopisma Playboy. I oto właśnie dziś mamy przyjemność poznać zbiorcze wydanie tychże historii, które nosi tytuł "Voyeur . Komiksy erotyczne z Playboya", i które to ukazało się w Polsce nakładem Wydawnictwa Planeta Komiksów.

Jako słowo się rzekło, na pozycję tę składa się zestaw 24 krótkich historii z erotyką, humorem, a czasami też i sensacją, w tle. To mini opowieści o spotkaniach pięknych kobiet z mężczyznami, którzy oczywiście nie pozostają obojętni na ich wdzięki. Seksualna fantazja podczas ekscytowania się piłkarskimi rozgrywkami, spotkanie ze sprzedawczynią losów na loterię, która oferuje również coś ekstra, wyjazd na wieś z seksualnymi przygodami w roli głównej, wizyta młodej kobiety u lekarza z zaskakującym przebiegiem, westernowa przygoda z erotyką na pierwszym planie, czy też specyficzna psychoanalityczna terapia młodej nimfomanki... - to tylko kilka z wielu ciekawych historii, jakie wypełniają sobą strony tego tytułu.

Największą zaletą tej antologii jest bez wątpienia jej różnorodność oferty, gdy oto każde z opowiadań charakteryzuje erotyka, humor i odwaga relacji, ale też i właśnie odmienność spojrzenia na seksualną stronę naszego życia. Czasami jest to wejrzenie do sypialni, innym razem bardziej urozmaicona wizja erotycznej przygody, a niekiedy wręcz całkowita "jazda bez trzymanki", gdy mamy zgrabną intrygę sensacyjną, bądź też trafiamy na klimatyczny Dziki Zachód. I to też sprawia, że zaczytujemy się w ten zbiór z wielką ciekawością, przyjemnością i pewnością tego, że na pewno nie będzie nudno!

Fabularna strona owego zbioru przedstawia się interesująco, choć oczywiście z uwagi na krótką formą tych opowieści, ale też i ich erotyczny charakter, nie powinniśmy spodziewać się tu literackich fajerwerków. Ot, jest logicznie, klimatycznie i gorąco w seksualnym anturażu, gdy poznajemy kolejne perypetie bohaterów, które zazwyczaj prowadzą ich do łóżka, bądź też w inne, dogodne do uprawiania spontanicznej miłości, miejsca. Mnogość i różnorodność oferty gwarantuje zaś to, że każdy czytelnik odnajdzie tu coś dla siebie, co go zaintryguje w szczególny sposób i autentycznie rozbawi. I to też niechaj będzie największym komplementem dla tego dzieła...

Bardzo udanie przedstawia się także ilustracyjne oblicze tej pozycji, na które to składają się niezwykle klimatyczne, pociągnięte płynną i lekką kreską, a do tego też stojąco na wysokim poziomie technicznym, rysunki. Szczególną uwagę zwracają w tym względzie szczegóły tych ilustracji - tak na polu postaci bohaterów, ale też i całego tła danej sceny. Do tego mam całą paletę ładnych dla oka i dobrze dobranych kolorów, które w idealny sposób dopełniają sobą efektownej całości tej szaty. Co ciekawe, autor zachowuje tu także pewną powściągliwość w ukazywaniu szczegółów scen seksu, co wydaje się być jak najbardziej właściwym wyborem. Oczywiście, w tym miejscu warto docenić także piękne i efektowne wydanie tego komiksu, które zachwyca nas swoim dużym formatem, jakością papieru i druku, czy też przejrzystym układem treści.

Erotyka i humor - to dwa najważniejsze i kluczowe elementy tego zbioru, które oba prezentuje się równie udanie. Jeśli chodzi o erotykę, to jest ona obecna tu w bardzo dużym wymiarze, ale też i cechuje ją swoista klasa, granica przyzwoitości i smak, który warto docenić. Nie ma tu pornografii, co z pewnością przekona do tego tytułu większe grono odbiorców. Co zaś do humoru, to ten jest z pewnością pikantny, ale też i niezwykle inteligentny, gdy oto zazwyczaj każda historia kończy się inaczej, aniżeli moglibyśmy przypuszczać. To naprawdę dobre, komediowe sceny na polu tekstu i rysunku, które zapewniają nam świetną rozrywkę.

Lektura komiksu "Voyeur 1. Komiksy erotyczne z Playboya", zapewniła mi wspaniałą zabawę, pozwoliła zapomnieć o problemach codzienności, a i też zafundowała naprawdę wielkie emocje, które wiążą się z odważną, erotyczną wymową tej pozycji. To znakomita, erotyczna komedia w komiksowej odsłonie, która bawi, cieszy i porywa swoim niepowtarzalnym klimatem. Dlatego też  z jak największym przekonaniem zachęcam was do sięgnięcia po ten tytuł, jeśli tylko macie ochotę na przygodę z pikantnym komiksem z najwyższej półki. Polecam!

Voyeur 3. Komiksy erotyczne z Playboya
Horacio Altuna0
Okładka ksiązki - Voyeur 3. Komiksy erotyczne z Playboya

Zniewalająco zmysłowe i zabójczo zabawne są komiksy erotyczne Horacio Altuny. W trzecim tomie kolekcji krótkich form, które tworzył dla magazynu ,,Playboy"...

Voyeur. Tom 2. Komiksy erotyczne z Playboya
Horacio Altuna0
Okładka ksiązki - Voyeur. Tom 2. Komiksy erotyczne z Playboya

Voyeur to kolekcja komiksów, ilustracji i szkiców Horacio Altuny, publikowanych w magazynie „Playboy”. Drugi tom zbiera...