W cieniu narcyza. Jak rozpoznać toksyczną relację i uwolnić się z niej

Rozpoznaj narcyza i uwolnij się z toksycznej relacji.

Niezwykle pouczające studium narcystycznego zaburzenia osobowości (NPD) i jego traumatycznego wpływu na członków rodziny i partnerów. Wnikliwa, pełna współczucia i oferująca praktyczne strategie powrotu do zdrowia - lektura obowiązkowa zarówno dla tych, którzy doświadczyli przemocy narcystycznej, jak i dla klinicystów.

Ta książka rzuca światło na niszczące doświadczenie przemocy narcystycznej w rodzinach i związkach, opisuje złożoną emocjonalną i fizyczną traumę, która z tego wynika, oraz wspiera ofiary praktycznymi, pełnymi współczucia radami do wykorzystania na ścieżce powrotu do zdrowia.

Bez względu na to, czy dopiero uczysz się o NPD, masz narcystycznego rodzica lub innego członka rodziny, opuszczasz narcystyczny związek, czy zmagasz się z okołonarcystyczną traumą, książka Julie L. Hall pomoże ci rozpoznać i zrozumieć toksyczną relację, a także uwolnić się od niej.

Informacje dodatkowe o W cieniu narcyza. Jak rozpoznać toksyczną relację i uwolnić się z niej:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2021-08-25
Kategoria: Poradniki
Tytuł oryginału: THE NARCISSIST IN YOUR LIFE: Recognizing the Patterns and Learning to Break Free

Tagi: Psychologia popularna bóg

Kup książkę W cieniu narcyza. Jak rozpoznać toksyczną relację i uwolnić się z niej

W cieniu narcyza. Jak rozpoznać toksyczną relację i uwolnić się z niej - opinie o książce

Avatar użytkownika - czytasylwia
czytasylwia
Przeczytane:2021-10-11, Przeczytałam, Mam,

„W cieniu narcyza” – Julie L. Hall

„Jeśli rozpaczliwie pragniesz zrozumieć, czemu ktoś, kogo kochasz, jest tak podły, arogancki, pogardliwy, agresywny i egoistyczny, kiedy ty tak bardzo starasz się wykazać troskliwością, uważnością i dobrocią…”

Czy w swoim życiu spotkałeś się z człowiekiem z osobowością narcystyczną? A może nawet nie wiesz?

Osoba, ta uważa, że wszystko ma się kręcić wokół jej osoby, jest najpiękniejsza, najzdolniejsza i same naj. Będąc przy boku drugiej osoby potrafi być jak wampir i wyssać całą energię. Potrafi tak zmanipulować innych że czują się jak zero, bezwartościowo. Ona może prowadzić życie towarzyskie, Ty natomiast masz siedzieć w domu, sam, bez znajomych, bez imprez.

Czy teraz to wszystko brzmi znajomo, spotkałeś taką osobę w swoim środowisku?

Ta książka pokazuje, w jaki sposób można zdiagnozować osobę, która jest narcyzem. Opisane jest życie z nim – partner, rodzic, dziecko. Dodatkowo są podane przykłady osób, które miały do czynienia z taką osobowością.

Będąc z taką osobą bywa uciążliwe. Nie każdy będzie miał tyle siły w sobie aby móc przeciwstawić się narcyzowi. Aby zacząć od nowa musimy pozostawić dotychczasowe życie za sobą i najlepiej o nim zapomnieć. Często ta osoba postawi nas w złym świetle i dużo ludzi odwróci się od nas. Ale.. warto zaryzykować. Nasze szczęście jest najważniejsze.

Narcyzm to potwór, którego nie chcę spotkać w swoim życiu. A jeżeli nadarzy się taka okazja to po przeczytaniu lektury wiem jak sobie poradzić. Warto taką osobę wysłać na terapie, która pomoże nie tylko rodzinie ale przede wszystkim samemu zainteresowanemu zacząć żyć w normalny sposób, bez egoistycznej natury.

Cenię tą pozycję za wiedzę, którą udało mi się zdobyć. Niestety, niektóre wiadomości powtarzały się w kilku rozdziałach co bywało przytłaczające i nudzące. Mimo wszystko cieszę się, że książka trafiła w moje ręce.

Avatar użytkownika - ktomzynska
ktomzynska
Przeczytane:2021-10-03,

Dzisiaj chciałam Wam przedstawić książkę, która może Wam pomóc uwolnić się od toksycznych relacji z narcyzmami - „W cieniu narcyza. Jak rozpoznać toksyczną relację i uwolnić się z niej”. Zacznijmy od tego, że książka napisana jest przez dziennikarkę, konsultantkę, która na codzień pomaga ludziom uporać się z przemocą narcystyczną. Czytając książkę czuć, że niesienie pomocy jest misją autorki, a na temat narcyzmu wie bardzo wiele.

Książka napisana jest bardzo ciekawie i prostym językiem. Znajdziemy w niej wiele przypisów do badań naukowych, a research jaki przeprowadziła Pani Julie jest naprawdę bardzo dobry. Rozdziały są krótkie i pełne wiedzy merytorycznej, która przeplata się z osobistym doświadczeniem autorki, a także osób z którymi współpracowała. Dzięki temu książka nabiera realizmu w oczach odbiorcy, a rady w niej zawarte łatwiej jest wcielić w życie. Prócz rad jak żyć z narcyzmem znajdziemy także wskazówki jak ochronić dziecko przed narcystycznym rodzicem, co uważam za najbardziej wartościowe informacje.

Dzięki książce tej łatwiej jest dojrzeć w najbliższym otoczeniu osobę narcystyczną. Jednak uważam, że powinny po nią sięgnąć przede wszystkim osoby, które z narcyzmami mają do czynienia na codzień. Publikacja ta jest bardzo rzeczowa i zdecydowanie warta przeczytania. Nie zastąpi terapii, ale może być idealnym pierwszym krokiem w kierunku uporania się ciężką traumą spowodowaną życiem w cieniu narcyza.