W cudzych butach

Wydawnictwo: KOS
Data wydania: 2017-11-27
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 978-83-7649-139-4
Liczba stron: 264

Ocena: 5.14 (7 głosów)

Niezwykła powieść napisana kobiecą dłonią i sercem Eli Krzyżaniak-Smolińskiej. Opowieść o wewnętrznej przemianie, o poszukiwaniu odpowiedzi na najtrudniejsze życiowe pytania i odnajdywaniu nowej perspektywy postrzegania siebie, sensu istnienia i wszystkiego, co nas otacza. Historia kobiety, która wychodząc z przestrzeni starych, głęboko zakorzenionych wzorców, umie odnaleźć NOWE we wszystkich jego najpiękniejszych przejawieniach; kobiety, która z roli ofiary przeistacza się w pełną radości twórczynię własnego szczęścia; kobiety, która umie dzielić się tą perspektywą otwartego serca z innymi, zarażając ich swym entuzjazmem, radością i nowym spojrzeniem.

Naprawdę warto przeczytać!

„Żelazna kobieta” – tak pisały o niej gazety. Zdobyła Mont Blanc, przepłynęła wpław rzekę Wartę 500 km i Wisłę 1000 km, pobiła rekord Guinnessa (zrobiła 8 tys. „brzuszków” w 1 h), ukończyła najcięższe w Polsce zawody survivalowe „Selekcja”, edycję letnią i zimową. Skoki spadochronowe, nurkowanie, wspinaczka były dla niej codziennością. Jedno traumatyczne zdarzenie odmieniło jej losy. W rezultacie w 2004 r. założyła „Centrum Szczęśliwego Człowieka” Energia, gdzie z powodzeniem wraz z kilkoma nauczycielami prowadzą wspólnie jogę dla każdego. Sama o swojej historii mówi: „Od szkoły przetrwania do jogowania”.

„Zawsze szanuję kobiety, które potrafią sprostać męskim wyzwaniom i do takich kobiet należy Ela Krzyżaniak”. - Major Arkadiusz Kups (były oficer jednostek specjalnych)

 Drogi Czytelniku,

czy wierzysz w to, że nie ma w życiu przypadków? „Coś” przecież sprawiło, że sięgnąłeś po tę książkę. Zatem... czy jesteś gotów, by wejść „w cudze buty” na 100%? Spacerując „w butach” głównej bohaterki, która oprowadzi Cię po ogrodach marzeń, wewnętrznym świecie pełnym monologu, komnatach namiętności, krainie bólu, gniewu, goryczy, nienawiści i... miłości, pozwól sobie na swobodną ocenę. Retrospekcja obejmująca całe życie od samego poczęcia poprowadzi Cię przez mosty do odpowiedzi płynących z samej głębi każdego z nas.

KIM JESTEŚMY?

JAKI JEST SENS MOJEGO ISTNIENIA?

PO CO JESTEM NA TYM ŚWIECIE?

CZY ISTNIEJE UNIWERSALNA PRAWDA?

CO JEST MIŁOŚCIĄ, A CO NIĄ NIE JEST?

CZYM JEST ŚWIADOMOŚĆ?

Kup książkę W cudzych butach

Zobacz także

Polecana recenzja

Avatar użytkownika - truskawka2
truskawka2
Przeczytane:,
Ewę ukrywającą się w książce pod pseudonimem Olimpia, niektórzy nazwali z podziwem „żelazną kobietą". Wspięła się na Mont Blanc. Przepłynęła wpław Wartę i Wisłę. Ukończyła najtrudniejsze w kraju zawody survivalowe. To jedynie część jej sukcesów. Jednak mało kto wiedział, jak trudną drogę przeszła. Mimo „rajskiego" imienia, jej dzieciństwo nie miało nic wspólnego z Edenem. Było raczej piekłem, przez które przepływały dwie czarne rzeki: Alkohol i Przemoc. Wyrwała się z domu, wpadając z deszczu pod rynnę. Jej partner życiowy również okazał się sadystą. Jednak nie dała się złamać. Także dlatego, a nie tylko z powodu ekstremalnych wyczynów, faktycznie zasłużyła na miano "żelaznej kobiety". Jej życie po raz kolejny zmieniło się dzięki kursom jogi. Tam nareszcie miała możliwość zmierzyć się z dawnymi traumami. Jako kobieta pogodzona z sobą, ze światem i przeszłością, założyła „Centrum Szczęśliwego Człowieka", gdzie prowadzi warsztaty jogi. Książka zaczyna się od wstrząsających scen przemocy, jednak idąc w głąb, odkrywamy coraz więcej światła. Pojawia się siła, odwaga, wybaczenie, spokój. Piękna podróż z piekła do nieba. Na długo zostanie w pamięci. dr Kalina Beluch ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - W cudzych butach

Avatar użytkownika - biedro_nka
biedro_nka
Przeczytane:2015-07-13, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2015, Mam,
Z wielkim żalem muszę przyznać, że książka nie przypadła mi do gustu. Elżbieta Krzyżaniak to wspaniała kobieta. Siły, wytrwałości i samozaparcia mógłby jej pozazdrościć niejeden "twardziel". Jednak... to nie było to! Być może chwila, w której sięgnęłam po książkę nie była odpowiednim momentem w moim życiu na tę lekturę. Być może nie byłam jeszcze gotowa, by wejść w "cudze buty na 100%"...
Link do opinii
Avatar użytkownika - Faustyna
Faustyna
Przeczytane:2019-03-06, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2019, biografie, dzienniki,
Avatar użytkownika - Wiesia63
Wiesia63
Przeczytane:2018-03-11, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2018,

Autorka podejmuje próbę odpowiedzi na pytania: ,,Kim jesteś?" ,,Jaki jest sens mojego istnienia"? ,, Po co jestesm na tym świecie?" i tym podobne. Autorka poleca jako terapię w odnaleźieniu szczęścia ćwiczenie jogi. Daje również wiele innych porad jak odnaleźć odpowiedź na wiele egzystencjalnych pytań. 

Link do opinii
Avatar użytkownika - HonorataOlszewsk
HonorataOlszewsk
Przeczytane:2018-02-13, Ocena: 6, Przeczytałam,

Elżbieta Krzyżaniak - Smolińska jak mawiają o niej "Żelazna Kobieta", dla mnie - KOBIETA w całej swej istocie piękna, CUDowna, przepełniona miłością, którą oblewa świat i książka w moim odczuciu jest owocem tej miłości, zrozumienia, świadomości...

Książkę "W cudzych butach" dostałąm w przencie od przyjaciólki i jestem wdzięczna jednocześnie jej jak i autorce książki za cudowny przekaz.

Czytając książkę odniosłam wrażenie, że pisana jest boską ręką. Zanurzyłam się w niej bez końca i wertując stronice czułam przepływ różnych emocji..potem wdzięczność i zrozumnienie. Przeczytam kolejny raz. Polecam każdemu, nie tylko kobietom.

Link do opinii
Avatar użytkownika - KasiaB
KasiaB
Przeczytane:2017-10-24, Ocena: 6, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - Natalju
Natalju
Przeczytane:2017-08-15, Ocena: 6, Przeczytałam,

Książka jest mega wzruszająca. Na przemian śmiałam się i płakałam czytając. Każda strona poruszała moje wnętrze. Przeczytałam ją jednym tchem i wrócę do niej nie raz. Polecam z całego serca. 

Link do opinii
Recenzje miesiąca
Czego uszy nie widzą
Tyszka Agnieszka
Czego uszy nie widzą
Kołysanka z Auschwitz
Mario Escobar
Kołysanka z Auschwitz
Uciec jak najbliżej
Barbara Ciwoniuk
Uciec jak najbliżej
Pokaż wszystkie recenzje