W drogę!!!, Do domu!!!, Jeść!!! - komplet w etui z audiobookami

Trzy przewodniki po słowach i ich znaczeniach, autorstwa profesora Jerzego Bralczyka. Wersja z trzema audiobookami czytanymi przez autora.

,,Jeść!!!" - W pięknie ilustrowanym leksykonie znany i lubiany językoznawca, prof. Jerzy Bralczyk, omówił sto osiemdziesiąt jeden ,,smacznych słów".

,,W drogę" - Tym razem przedmiotem rozważań autora są słowa związane z podróżowaniem, drogą, wędrowaniem. Każde z haseł to osobny, pełen humoru i imponującej erudycji felieton. Profesor Bralczyk pisze o pochodzeniu wybranych przez siebie słów, ich zmieniających się przez lata znaczeniach, zaskakujących kontekstach w jakich bywają używane i skojarzeniach jakie budzą.

,,Do domu" - Znany i lubiany językoznawca zaprasza do domu na niezwykle pouczający i zarazem dowcipny spacer po pomieszczeniach, okraszony wieloma powiedzonkami i cytatami z klasyki polskiej literatury.

Informacje dodatkowe o W drogę!!!, Do domu!!!, Jeść!!! - komplet w etui z audiobookami:

Wydawnictwo: Bosz
Data wydania: 2021-10-14
Kategoria: Socjologia, filozofia
Czyta:

Kup książkę W drogę!!!, Do domu!!!, Jeść!!! - komplet w etui z audiobookami

W drogę!!!, Do domu!!!, Jeść!!! - komplet w etui z audiobookami - opinie o książce

500 zdań polskich
prof. Jerzy Bralczyk0
Okładka ksiązki - 500 zdań polskich

Od ,,Daj, ać ja pobruszę..." do ,,No to frugo". Najbardziej błyskotliwy specjalista od polszczyzny o pięćsetce najbłyskotliwszych, najniezwyklejszych...

Strach się bać
Prof. Jerzy Bralczyk0
Okładka ksiązki - Strach się bać

,,Strach się bać", autorstwa profesora Jerzego Bralczyka, to kolejny bogato ilustrowany leksykon, tym razem poświęcony słowom i wyrażeniom wywołującym...