W księżycową jasną noc

Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 2010-11-07

Poruszająca historia o bezsensie i okrucieństwie wojny. W księżycową jasną noc to wspaniała opowieść, w której William Wharton w poetycki i głęboko poruszający sposób przedstawia bezsens i okrucieństwo wojny. Akcja powieści toczy się na tyłach frontu w Ardenach w grudniu 1944 roku. Sześciu młodych Amerykanów natyka się na grupę żołnierzy niemieckich, podobnie jak oni zagubionych w chaosie wojny. Wszyscy stają wobec niezwykłego dylematu: mają już dość zabijania, ale nie chcą też umierać. Do spotkania dochodzi w księżycową jasną noc...

Kup książkę W księżycową jasną noc

Opinie o książce - W księżycową jasną noc

William Wharton jest dla mnie fenomenem. Nie przeczytałam jeszcze chyba nigdy tak dobrze czytającej się książki, która jest jednocześnie piękna i niezwykle smutna. Zazwyczaj unikam książek o tematyce wojennej, a jak już się za jakąś wezmę to ich czytanie traktuję jako obowiązek i edukację bardziej niż rozrywkę. Jednak autor przeniósł mnie w brutalne realia II wojny światowej opisywanej przez ludzi takich jak ja, starających się zachować resztki samych siebie, pomimo że wszystko wokół im na to nie pozwala... I mi się to podobało! Długo będę wspominać tę książkę, oraz polecać ją innym. Polecam!
Avatar użytkownika - kpt_Yossarian
kpt_Yossarian
Przeczytane:2010-10-19, Ocena: 6, Przeczytałem,
Genialna, poruszająca powieść. Jedna z moich ulubionych
Avatar użytkownika - lokesh
lokesh
Przeczytane:2020-10-21, Ocena: 6, Przeczytałem, 26 książek 2020,

Z duza ostroznoscia podchodzilem do tej ksiazki i swietnych opinii na jej temat.Jednak jak sie okazalo,sa one w pelni uzasadnione.Swietnie napisana,poruszajaca i madra ksiazka.Dajaca duzo do myslenia

Powieść Williama Whartona czytam już kolejny raz. Dla mnie to klasyka, piękna powieść o bezsensie wojny.

Avatar użytkownika - klementyna
klementyna