W mrok

Na oczach załogi pływającej platformy wiertniczej Babel mieszkańcy Moszcznego giną w ogniu eksplozji nuklearnej. W jednej chwili znikają ludzie, budynki i nadzieje na lepszą przyszłość. Kto podniósł rękę na pokojową społeczność wyspy? Podejrzenie pada na mieszkańców petersburskiego metra. Śledztwo w tej sprawie spoczywa na barkach stalkera Tarana. Sytuacja komplikuje się, gdy niespodziewanie znika jego przybrany syn Gleb. Mnożą się pytania, a droga do prawdy jest pełna trudności. Odpowiedzi są bowiem ukryte w mroku – na samym dnie ludzkiej duszy.

Informacje dodatkowe o W mrok:

Wydawnictwo: Insignis
Data wydania: 2012-11-07

Kup książkę W mrok

W mrok - opinie o książce

Avatar użytkownika - Anna_Valerious
Anna_Valerious
Przeczytane:2014-06-17, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2014,
Moja druga styczność z twórczością Diakowa, zakończona... praktycznie identycznie jak poprzednia. Początek nudny i odpychający, interesujący środek i całkiem dobry koniec. Skupienie się na uczuciach bohaterów, zajęło autorowi zdecydowanie połowę książki. Z początku można się pogubić (zresztą i tak musisz się pogubić w tych wszystkich postaciach), jednak wraz z rozwojem akcji wszystko pięknie wraca na swoje miejsca i nagle myślisz: "w sumie to trochę genialnie poukładane". Co do samego stylu autora, to już nie pamiętam jak w tej kwestii było z pierwszą częścią, jednakże w drugiej jest miejscami rewelacyjnie. Niektóre zdanie, porównania, sytuacje i opisy uczuć to prawdziwy kunszt pisarski. Przyjemnie się je czyta, a nawet podziwia. To naprawdę mnie zaskakuje, ponieważ miałam już styczność z autorami sc-fi, którzy pisali przez minione dekady i uchodzą za "wielkich" w pewnych kręgach i niestety ich język pozostawia niekiedy wiele do życzenia. Ten za to jest płynny i barwny i sprawia że strony same się kartkują.
Avatar użytkownika -

Przeczytane:2013-03-22,
To było moje pierwsze spotkanie z twórczością Andrieja Diakowa i spotkanie z serią ,,Universum Metro 2033". Po sięgnięcie po tę książkę zachęcił mnie opis, okładka i pozytywna recenzja mojego kolegi. Dla pewności, że to będzie dobry wybór i przeczytałem kilka recenzji. Wtedy wiedziałem, że nie zawiodę się na tej powieści. I nie pomyliłem się, ale po kolei... Mieszkańcy platformy wiertniczej są świadkami wybuchu nuklearnego na wyspie Moszcznym. Wkrótce po tym wydarzeniu osiedlają się na opuszczonym peronie petersbuskiego metra. Dają również ultimatum mieszkańcom metra: albo dadzą im sprawcę tragedii, albo wszyscy zginą. Na ochotnika do poszukiwania zabójcy wysyłają stalkera, Tarana. Stalker jednak ma jeszcze jeden problem, porwano mu przybranego syna. Ślad prowadzi do ogryzków, lecz okazuje się, że chłopiec zaginął w ataku Bezbożników na ogryzków. I tak stalker przemierza całe metro poszukując syna, a syn poszukuje ojca. Chłopiec poznaje dziewczynkę z Edenu. Czy dzieci odnajdą drogę do Edenu? Kim naprawdę jest i jaką tajemnicę skrywa Czarny Sanitariusz? Czy dziewczynce uda się poznać prawdziwego ojca?
Avatar użytkownika - Uleczkaa38
Uleczkaa38
Przeczytane:2013-02-14, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2013,
Kontynuacja losów głównych bohaterów znanych z powieści "Do światła". Tym razem przyjdzie im się zmierzyć nie tyko z zagrożeniem istnienia mieszkańców petersburskiego metra, ale i również tajemnicza legendą o istnieniu podziemnego miasta, będącego rajem dla wybranych. "W mrok", jak sama nazwa wskazuje, to żywiołowa opowieść o podziemiach metra, jego mieszkańcach, okropieństwach i nadziejach. Książka jest bardzo mroczna lecz to włąśnie owa mroczność sprawia, iż czytając ją - czujemy się jakbyśmy sami przebywali w ciemnościach metrowych korytarzy..
Avatar użytkownika - gocha
gocha
Przeczytane:2013-01-08, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2013,
Uniwersum "Metro 2033" rozrasta się, co owocuje książkami momentami nie najwyższych lotów, ale na szczęście nie w tym przypadku. Spójna fabuła, szybkie tempo i wiarygodni bohaterowie powodują, że nie przejmujemy się niedostatkami warsztatowymi, czy też nadmiernym patosem niektórych scen. Archetypiczna niemalże wyprawa ojca w poszukiwaniu przybranego syna wciąga i bawi, czasami szokując brutalnymi scenami i koszmarnymi wytworami wyobraźni autora.
Avatar użytkownika - raj3pl
raj3pl
Przeczytane:2017-12-06, Przeczytałem,

Po bardzo fajnej ale niepowalającej pierwszej części dostajemy kontynuację losów głównych bohaterów,idealnie wyczuwalny jest klimat całej serii.Przez długi czas moja ulubiona książka z cyklu

Avatar użytkownika - danutka
Przeczytane:2013-10-04, Ocena: 5, Przeczytałam,
Uniwersum Metro 2033. Za horyzont
Andriej Diakow0
Okładka ksiązki - Uniwersum Metro 2033. Za horyzont

Trzecia część bestsellerowej trylogii Andrieja Diakowa z serii Uniwersum Metro 2033, projektu Dmitrija Glukhovsky'ego. Poprzednie części to: W mrok i Do światła...