W mroku tajemnic

Mikael Brenne dowiaduje się o tragicznej śmierci kolegi po fachu. Policja obstaje przy samobójstwie, ale Brenne postanawia bliżej przyjrzeć się tej sprawie. Z czasem zyskuje pewność, że nie tylko śmierć Bjrna Grovena wymaga wyjaśnienia, jego śledztwo utyka jednak w martwym punkcie. Mikael czuje, że błądzi po omacku, a mimo to nie może się już zatrzymać. Tym razem stawką w grze jest nie tylko jego reputacja, lecz także życie ludzi, na których mu zależy.

W mroku tajemnic to trzecia powieść Chrisa Tvedta, nowego klasyka kryminału rozgrywającego się na sali sądowej.

Swoją trzecią książką Chris Tvedt ponad wszelką wątpliwość udowadnia, że uplasował się u góry tabeli norweskiej ekstraklasy powieści kryminalnej.

Sindre Hovdenakk, VG

Chris Tvedt tworzy kryminały wysokiej jakości. Pisze zwięźle i dobrze, a szczególnie przekonywające i pełne empatii są jego opisy wyrzutków społeczeństwa. Tvedt unika karykaturalności tak powszechnej w tym gatunku. Nie ma tu głupiego policjanta ani zaglądającego do kieliszka śledczego. Jest za to zaangażowany norweski adwokat o zdolnościach analitycznych, całkiem zwyczajnym życiu prywatnym i dramatycznej przeszłości. I to wystarczy. Aż nadto.

Sven Egil Omdal, Stavanger Aftenblad

Chris Tvedt urodził się w 1954 roku w Bergen w Norwegii. Na tamtejszym uniwersytecie studiował prawo oraz kilka innych kierunków, w tym literaturoznawstwo. W 1988 roku rozpoczął praktykę adwokacką, a w 2005 zadebiutował chwalonym przez krytyków thrillerem Uzasadniona wątpliwość. Dzięki pasjonującemu cyklowi o Mikaelu Brennem został nową gwiazdą kryminału rozgrywającego się na sali sądowej.

Informacje dodatkowe o W mroku tajemnic:

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2013-04-10

Kup książkę W mroku tajemnic

W mroku tajemnic - opinie o książce

Mikael Brenne, wzięty adwokat, zajmuje się wyjaśnieniem rzekomo samobójczej śmierci przyjaciela. Rozstanie z partnerką i nasilająca się depresja, nie pomagają mu w prowadzeniu spraw, a czasu jest coraz mniej.

Polecam, czyta się szybko i z zaciekawieniem

Avatar użytkownika - Aneta2944
Aneta2944
Przeczytane:2019-01-29, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2019,
Krąg śmierci
Chris Tvedt0
Okładka ksiązki - Krąg śmierci

Mikael Brenne jest wspólnikiem w renomowanej firmie adwokackiej i ma opinię jednego z najwybitniejszych adwokatów w kraju. Obrona Hansa Mikkelsena...

Na własną rękę
Chris Tvedt0
Okładka ksiązki - Na własną rękę

Mikael Brenne dostaje sprawę, której nie może wygrać. Wszystko wskazuje na to, że jego klient zgwałcił, okaleczył i brutalnie zamordował czternastoletnią...