W Muzeum. Oceanarium. Muzeum Oceanu

Imponujący wielkoformatowy album, dzięki któremu zanurzycie się w głębiny oceanu.

Pokrywa ponad dwie trzecie powierzchni Ziemi. Dostarcza połowę tlenu, którym oddychamy. Jest domem dla setek tysięcy gatunków roślin i zwierząt - niektóre z nich są prawie tak stare jak samo życie. Majestatyczny i dziwny; spokojny i groźny; przerażający i delikatny...

Witajcie w Muzeum Oceanu. Odkryjecie tu niesamowite bogactwo podwodnej fauny i flory, od mikroskopijnych glonów, przez świecące ryby, po płetwale błękitne. Poznacie mieszkańców prześwietlonych słońcem płycizn i mrocznych, zimnych głębi. Odwiedzicie bieguny i wyspy Galapagos, zajrzycie w zakamarki bajecznie kolorowych raf koralowych i na dno Rowu Mariańskiego. Zobaczycie, jak ośmiornica staje się niewidzialna, prześledzicie pośmiertne losy wieloryba i dowiecie się, jak powstaje perła.

Wejdźcie do "Oceanarium", by poznać sekrety kryjące się w wodnych odmętach.

Informacje dodatkowe o W Muzeum. Oceanarium. Muzeum Oceanu:

W Muzeum. Oceanarium. Muzeum Oceanu - opinie o książce

Avatar użytkownika - mrs_zolza
mrs_zolza
Przeczytane:2024-01-21, Przeczytałam, Mam,

To pięknie wydana książka, która zainteresuje nie tylko starsze dzieci ale również dorosłych, a i maluchy pewnie też.

A przynajmniej mój przedszkolak często po nią sięga. Słucha nazw morskich stworzeń i ogląda kolorowe ilustracje. A te są naprawdę piękne! Barwne i idealnie odwzorowujące rzeczywistość.

"Oceanarium" to książka, która przybliża życie w morskich głębinach. Otrzymujemy zaproszenie do Muzeum Oceanu, gdzie każdy rozdział to muzealna sala. Znajdziemy tu ciekawostki o planktonie, parzydełkowcach, mięczakach i szkarłupniach, stawonogach, rybach, ssakach, morskich ptakach i gadach.

To skarbnica wiedzy podanej w przystępny sposób, z miłymi dla oka wstawkami.

Książka ma bardzo duży format (27,2 x 37 cm) i trochę waży ale uważam, że to bardzo ciekawa lektura i dobry pomysł na wartościowy prezent dla dzieci w wieku szkolnym.