W najciemniejszym kącie

Catherine Bailey jest singielką wystarczająco długo, by na pierwszy rzut oka rozpoznać smakowity kąsek. Lee – wspaniały, charyzmatyczny i spontaniczny – wydaje się mężczyzną idealnym. Znajomi Catherine, którzy po kolei ulegają jego urokowi, również podzielają tę opinię.

Wkrótce jednak Lee ujawnia swe prawdziwe oblicze, a miejsce czułości i namiętnego seksu zajmuje chorobliwa zazdrość. Choć nieprzewidywalność mężczyzny i jego bezwzględne dążenie do sprawowania kontroli zaczynają przerażać Catherine, nikt nie traktuje poważnie jej obaw. Zdesperowana dziewczyna, coraz bardziej odizolowana, uwięziona w najciemniejszym kącie własnego świata, drobiazgowo obmyśla plan ucieczki.

Mijają cztery lata. Lee odsiaduje wyrok, lecz Catherine – która teraz woli, gdy mówi się do niej Cathy – wciąż obsesyjnie sprawdza zamki w drzwiach mieszkania, nie ufając nikomu. Dopiero gdy w jej życiu pojawia się Stuart – przystojny sąsiad, mieszkający piętro wyżej, Cathy zaczyna nieśmiało wierzyć, że wciąż ma szansę na miłość i szczęście. . .

I wtedy właśnie odbiera telefon z informacją, że Lee niedługo wychodzi na wolność. Wkrótce potem dostrzega byłą przyjaciółkę, która podczas procesu zeznawała przeciwko niej; przynajmniej tak jej się wydaje; a gdy wraca do mieszkania, zauważa, że niektóre rzeczy leżą nie na swoim miejscu – to jedna ze starych sztuczek Lee. Cathy jest pewna, że znalazła się na celowniku byłego kochanka i przygotowuje się do ostatecznego stawienia czoła demonom przeszłości. W najciemniejszym kącie to thriller, który zachwyca misternie skonstruowaną intrygą i mistrzowskim budowaniem napięcia. Książka przedstawia wiarygodny obraz chorobliwej obsesji oraz zwiastuje pojawienie się wielkiego talentu literatury kryminalnej.

Informacje dodatkowe o W najciemniejszym kącie :

Wydawnictwo: Papierowy Księżyc
Data wydania: 2012-12-06
Kategoria: Psychologia
ISBN: 978-83-61386-25-4

Kup książkę W najciemniejszym kącie

W najciemniejszym kącie - opinie o książce

Avatar użytkownika - SteveS
SteveS
Przeczytane:2014-11-12, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki w 2014, Mam,
Bardzo dobra, zaskakująca i nieco przerażająca książka nie tylko o sadyzmie człowieka, który może wpłynąć na drugą istotę, ale również o braku wiary, który prawie zabija...

Przeczytane:2013-08-27,
Coś niesamowitego. To jedna z niewielu książek, która mnie wciągnęła. Lubię takie lektury z nutką akcji, przemocy, lekkiego podłamania bohaterów, a nie wiecznych uradowań i ciągłego szczęścia. Widać, jak ciężko mogą mieć w życiu ludzie.

Przeczytane:2013-08-27, 52 książki 2013,
"W najciemniejszym kącie" to kolejna książka wywodząca się spod skrzydeł wydawnictwa Papierowy Księżyc, która zrobiła na mnie kolosalne wrażenie. Poraziła mnie poruszoną tematyką, zafascynowała wyrazistymi bohaterami i zachwyciła, ba olśniła kunsztem pisarskim.

Przeczytane:2013-07-27, 52 książki 2013,
,,W najciemniejszym kącie" to przejmujący, realistyczny i bardzo osobisty thriller psychologiczny, który szokuje, skłania do głębszych przemyśleń i zadawania pytań oraz nie pozostawia obojętnym. Zdecydowanie warto sięgnąć po ten debiut, aby przekonać się jak miłość, nienawiść, paranoja, wolność, zbrodnia, cierpienie łączą się w intrygującą całość. Polecam serdecznie!!
Catherine Bailey to młoda, atrakcyjna kobieta, która lubi imprezy, wyjścia z przyjaciółkami. Często umawia się z różnymi facetami i zdarza się jej przekraczać niebezpieczne granice. Podczas jednego z takich wypadów Catherine poznaje ochroniarza jednego z kubów - Lee Brightmana. Przypadkowa znajomość wkrótce przeradza się w namiętny związek. Mężczyzna jest tajemnicy, nie chce powiedzieć gdzie pracuje, ale Catherine jest z nim dobrze, ufa mu. Wkrótce jednak dziewczyna coraz bardziej zacznie odczuwać zazdrość swojego chłopaka, który stale ją kontroluje, rozkazuje jej jak się ma ubierać, pilnuje z kim się spotyka. Wszelkie próby odtrącania Lee kończą się siniakami, obrażeniami, gwałtem... Koszmar się kończy gdy Lee zostaje skazany na trzy lata pozbawienia wolności. Catherine przenosi się do innego miasta i próbuje żyć od nowa. Wciąż jednak się boi i obsesyjnie sprawdza czy drzwi, okna są zamknięte. Często zajmuje jej to kilka godzin i utrudnia normalne funkcjonowanie. Catherine cierpi na ZOK czyli zaburzenia obsesyjno-kompulsywne inaczej zwane nerwicą natręctw. Dziewczyna ciągle sprawdzała czy drzwi, okna, szuflady są zamknięte i przez to często spóźniała się do pracy, bo zabierało jej to bardzo dużo czasu. Wyobraźcie sobie, że robiła to kilka razy dziennie. A wszystko to było spowodowane wydarzeniami z przeszłości, ciągłym lękiem. " W najciemniejszym kącie" to bardzo udany debiut Elizabeth Haynes i już z niecierpliwością czekam aż coś nowego napisze. Jest to świetny thriller psychologiczny, który zawiera mnóstwo brutalnych opisów przemocy domowej. Autorka dużo pisze nam o zaburzeniach obsesyjno-kompulsywnych i według mnie jest to temat bardzo ciekawy. Sama kiedyś miałam takie dni, gdzie kilka razy sprawdzałam i upewniałam się czy aby na pewno wyłączyłam żelazko, czy nie zapomniałam zamknąć drzwi. Często tak było przed jakimiś wyjazdami i szczerze powiedziawszy nie wyobrażam sobie, by miało się to powtarzać dzień w dzień i to po kilka razy. Chyba bym oszalała. Autorka porusza też temat przemocy domowej. Prawie zawsze ofiary nie zwierzają się nikomu, bo boją się swojego oprawcy oraz, że nikt im nie uwierzy. Boją się robić cokolwiek, a chcąc unikać ataków żyją pod dyktando swojego kata. Interesuje mnie prawo, rozprawy sądowe i uważam, że wyrok dla osoby, która znęca się nad bliskimi jest zdecydowanie za niski. Często są to zakazy zbliżania się, albo zawiasy. Nic więc dziwnego, że osoby boją się zgłaszać sprawę na policję.Boją się zemsty. Wszystko ukazane jest z perspektywy główne bohaterki , dodatkowo akcja toczy się dwutorowo: mamy i przeszłość i teraźniejszość. Książka nie jest lekturą łatwą, bo mnóstwo w niej przemocy i trudnych tematów, ale bardzo Wam ją polecam. Jest to świetny thriller psychologiczny z emocjami, więc jeżeli lubicie ten gatunek to koniecznie musicie przeczytać. Źródło: http://kingaczyta.blogspot.com/2013/01/elizabeth-haynes-w-najciemniejszym-kacie.html
Avatar użytkownika - KarenKa
KarenKa