W niewoli seksu

„W niewoli seksu” to zbiór ostrych opowiadań obyczajowych, których bohaterami są mężczyźni. Znajdziemy tu facetów wikłających się w skomplikowane relacje, zmanipulowanych, cierpiących i gotowych zabić. Przemoc miesza się z seksem, a miłość z nienawiścią. Tutaj spotkamy się w miejscu, gdzie seks stanowi początek drogi, a czasem również jej koniec. Autor kolejny raz odsłania mroczne tajemnice, które dotyczą każdego z nas.

Informacje dodatkowe o W niewoli seksu:

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2014-04-11

Kup książkę W niewoli seksu

W niewoli seksu - opinie o książce

Avatar użytkownika - monweg
monweg
Przeczytane:2014-08-23, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,
Zbiór dwunastu opowiadań, których bohaterami są mężczyźni, świetnie napisanych z męskiego punktu widzenia. Bardzo miła odmiana po tych wszystkich erotykach, które po Pięćdziesięciu twarzach Greya zalały rynek wydawniczy. Ta książka jest inna. Seks gra tutaj może nie główną, ale na pewno drugoplanową rolę. Rewelacyjne opowiadania, ciekawe, wciągające, jedno lepsze od drugiego. Różnią się opowiedzianą historią, miejscem, w którym rozgrywa ich akcja, wiekiem bohaterów, ale jedno jest wspólne - problemy z kobietami, pożądanie i seks. Mamy tu różnorodność charakterów i zdarzeń. Od mężczyzny potraktowanego jak dziwka w hotelowym pokoju, poprzez faceta cierpiącego w niezbyt udanym związku do seksoholika, który nie potrafi oprzeć się żadnej kobiecie. Moje ulubione, to opowiadanie Patrz na mnie o małżeństwie z dwudziestoletnim stażem - pokazuje, że nawet bardzo spokojnego mężczyznę można swoim postępowaniem wyprowadzić z równowagi i co z tego wynika. Książka czyta się po prostu sama. Ale to nie znaczy, że historie w niej przedstawione są błahe. Możecie mi wierzyć - dają do myślenia. Autor jest bardzo sprawnym pisarzem, ale także świetnym obserwatorem. Warto poznać jego spojrzenie na związki i rozwiązki damsko-męskie. Z pewnością sięgnę po inne publikacje pana Rutkowskiego. Bardzo gorąco polecam.
Avatar użytkownika -

Przeczytane:2014-08-16, 52 książki 2014 rok, Mam,
Podobno to kobiety mają skomplikowaną naturę, a mężczyźni - wręcz przeciwnie. Jednak większość kobiet zapytana o to, czy z poprzednim zdaniem się zgadza, pewnie miałaby do wtrącenia jakieś małe ,,ale" na ten temat. Sytuacji, w których kobiety zwyczajnie panów nie rozumieją jest całe mnóstwo i nieraz wtedy chciałybyśmy zajrzeć do głów tych mężczyzn, którzy z jakichś powodów spędzają nam sen z powiek albo przynajmniej zabierają spokój. I ja ostatnio ku temu okazję miałam - oczywiście niedosłowną, bo zdolność telepatii jest mi obca - ale w pewnym sensie udało mi się dokonać tej niemożliwej rzeczy. ,,Jakim cudem?" - zapytacie. Otóż za sprawą opowiadań K.S. Rutkowskiego pt. "W niewoli seksu". Bohaterami tych tekstów są właśnie mężczyźni, następnie kobiety, które znacząco wpływają na koleje ich losów, zaś spoiwo łączące wszystkie opowieści - to seks. Panowie będący bohaterami opowiadań Rutkowskiego znajdują się na różnych etapach życia, w różnych miejscach świata i mają różne plany, marzenia oraz wizje swojej przyszłości, jednak z tymi samymi potrzebami seksualnymi, które nierzadko wpędzają ich w niezłe tarapaty. Mamy tu emigranta, który będąc na zagranicznym dorobku, korzysta z szansy, jaką podsunął mu los i regularnie sypia z żoną swojego szefa, która to ostatecznie chce go wplątać w morderstwo. Z kolei barowy podrywacz, usiłujący zdobyć względy pięknej barmanki i zaliczyć kolejną noc pełną uciech z nieznajomą, nie spodziewa się, że to on właśnie będzie tym wykorzystanym i poniżonym. Inny, będący ofiarą psychicznej przemocy, której latami dopuszczała się jego małżonka, pewnego dnia postanawia zakończyć swoje cierpienie raz na zawsze, wybierając dla żony karę najsroższą z możliwych. Jeszcze inny - to ofiara chorobliwej zazdrości. I to zaledwie maleńka cząstka opowieści, które można znaleźć w zbiorze Rutkowskiego. Wszystkie są ciekawe, z dobrymi zakończeniami, dają do myślenia i pozwalają spojrzeć na mężczyzn i ich świat typowo męskim okiem. Takiż sam jest język, którym posługuje się autor - twardy, męski, dosadny i często wulgarny, co wcale nie jest wadą tych utworów, wręcz przeciwnie - pieprzny język dodaje im realizmu. Jednak nie mogę powiedzieć, by "W niewoli seksu" miało mi zapaść w pamięć na dłużej. Oprócz chwilowej możliwości zajrzenia w męskie umysły w zasadzie nic więcej z lektury nie wyniosłam. Choć jej tematyka nie jest lekka, to i tak w ostateczności jest ona zbiorem niezobowiązujących tekstów, które czyta się szybko, w ciągu kilku chwil. To dobry przerywnik pomiędzy długimi i trudnymi lekturami. Fanom krótkich form oraz pisarstwa naszych rodzimych autorów zbiór ten bez wątpienia przypadnie do gustu. I jeszcze jedno! Wszystkim spodziewającym się pozycji pokroju "50 twarzy Greya" śpieszę z informacją, że to nie ten typ literatury - to nie literatura erotyczna sensu scricto. Ocena: 3/6 Na blogu: http://www.ksiazkowka.pl/2014/08/w-niewoli-seksu-k-s-rutkowski.html