W Paryżu dzieci nie grymaszą

Dyscyplina czy bezstresowe wychowanie?

Szeroko komentowana również przez polskie media, reportersko-poradnikowa opowieść amerykańskiej dziennikarki, mamy, która na kilka lat trafia do Paryża (rodzi tu swoją pierwszą córkę, a następnie synów bliźniaków) i ku swojemu zaskoczeniu odkrywa, że francuskie dzieci śpią smacznie, jedzą z apetytem, potrafią być cierpliwe i spokojne, a ich rodzice są zrelaksowani. Autorka postanawia zgłębić ten fenomen, opisać go i w ten sposób przekazać rodzicom nie-Francuzom metody i rady z „francuskiej szkoły wychowania”. W Paryżu dzieci nie grymaszą to nie tylko dawka porządnej praktycznej wiedzy na temat wychowania, to także bardzo autentyczny zapis przeżywania macierzyństwa, zmagania się z jego trudnościami, oczekiwaniami otoczenia, wpajanymi od lat stereotypami, świadectwo umiejętności odnalezienia własnej, indywidualnej, macierzyńskiej i rodzicielskiej drogi.

"Nie przyszło mi wcześniej do głowy, że powinnam podziwiać francuski sposób wychowywania dzieci. Francja nie słynęła z niego w takim stopniu, jak z mody czy serów. Nikt nie odwiedzał Paryża po to, by poznawać tutejsze poglądy na budowanie autorytetu rodziców i radzenie sobie z poczuciem winy." - pisze Pamela Druckerman

Informacje dodatkowe o W Paryżu dzieci nie grymaszą :

W Paryżu dzieci nie grymaszą - opinie o książce

Avatar użytkownika - agulas_88
agulas_88
Przeczytane:2015-12-14, Ocena: 5, Przeczytałam, czytam regularnie w 2015 roku,
Amerykańska dziennikarka po przeprowadzce do Paryża zauważa wiele zaskakujących rzeczy na temat francuskich dzieci, które przesypiają noce, nie grymaszą przy jedzeniu i są niezwykle cierpliwe. Postanawia zatem odkryć tajniki wychowywania dzieci przez francuskich rodziców. Książka "W Paryżu dzieci nie grymaszą" zawiera wiele cennych a zarazem zaskakujących rad i podpowiedzi dla rodziców. Gorąco polecam!
Avatar użytkownika -

Przeczytane:2014-06-09, 52 książki 2014,
Bardzo ciepła książka, która, nawet jeśli nie pomoże w wychowaniu dziecka, pomoże poprawić sobie nastrój. Szczególnie polecam część o żłobku i serwowaniu jedzenia przedszkolakom.
Świetne przeczytałam. Polecam innym :)
Avatar użytkownika - Shi4
Shi4
Przeczytane:2023-01-29, Ocena: 2, Przeczytałam, 52 książki 2023, Miałam,

Nie bralabym tej ksiazki za poradnik o rodzicielstwie. Są tu opisane spostrzezenia atorki, ktora jest Amerykanka mieszkajaca w Paryzu, na temat tamtejszych sposobow na wychowanie dzieci. Fajnie, ze to nie ma hyc poradnik, bo nie polecam sposobow opisanych w tej ksiazce. Okreslilabym je jako zimny chów.

Avatar użytkownika - ilonkm
ilonkm
Przeczytane:2014-06-04, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2014, Mam,
Avatar użytkownika - Iszka
Iszka
Przeczytane:2014-06-01, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2014,
Piękna czterdziestoletnia. Opowieść o dojrzewaniu do dorosłości
Pamela Druckerman0
Okładka ksiązki - Piękna czterdziestoletnia. Opowieść o dojrzewaniu do dorosłości

Czterdzieści świeczek na torcie... Koszmar? Survival? A może przygoda życia? Skrzący się humorem, błyskotliwy reportaż z frontu walki, którą...

Dlaczego zdradzamy
Pamela Druckerman0
Okładka ksiązki - Dlaczego zdradzamy

Światowy bestseller nazwany  globalnym atlasem niewierności, który jeszcze przed publikacją w Polsce, wzbudził zainteresowanie polskich dziennikarzy,...