W Paryżu możesz być kim chcesz

Historia miłości, która zmienia życie

Do słynnego miasta miłości przywiodło ją uczucie.

Narzeczonego, który na co dzień mieszka pod Paryżem, poznała tuż przed pandemią. Zakochała się i kilka miesięcy później postanowiła wywrócić wszystko do góry nogami. Porzuciła poukładane życie, etat, ukochany Kraków. Spakowała swojego wiernego towarzysza, kota Piekło, i przeprowadziła się do Francji, o której zawsze marzyła.

Od tego momentu z wielką ciekawością, zachwytem i czułością eksploruje Paryż. Odwiedza zakątki, których nie ma w przewodnikach turystycznych. Rozmawia z ludźmi podobnie jak ona zafascynowanymi miastem miłości.

Jeśli dopiero planujesz podróż do Paryża, ta książka pozwoli ci poczuć jego magiczną atmosferę. A jeśli zdarzyło ci się już odwiedzić miasto świateł - da szansę na powrót do najwspanialszych chwil.

W Paryżu możesz być kim chcesz to opowieść o miłości i o mieście, w którym wszystko jest możliwe.

Agnieszka Łopatowska (ur. 1979) - mentalna paryżanka, dziennikarka obecna w mediach od ponad dwóch dekad. Kierowała redakcjami informacyjnymi i lifestyle'owymi. Uczy studentów dziennikarstwa internetowego. Uwielbia opowiadać o jedzeniu, podróżach i dobrych książkach. Zakochana w Paryżu i narzeczonym.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Informacje dodatkowe o W Paryżu możesz być kim chcesz:

W Paryżu możesz być kim chcesz - opinie o książce

Avatar użytkownika - pannamelancholia
pannamelancholia
Przeczytane:2022-07-30, Ocena: 5, Przeczytałam,

"W Paryżu możesz być kim chcesz" Agnieszki Łopatowskiej to lektura, która pozwala poczuć magiczną atmosferę tego miasta i z całą pewnością zachęci Was do podróży. Natomiast jeśli już tam byliście (tak jak ja) czytanie tej książki będzie niczym sentymentalna podróż i okazja do przypomnienia sobie miejsc, smaków i paryskich momentów.

Agnieszka Łopatowska jest dziennikarką, która wybrała Paryż z miłości (do mężczyzny) ale bardzo szybko zakochała się też w samym mieście. Czuje się mentalną paryżanką i bez problemu odnajduje się w Paryżu. Dowodem na to jest właśnie ta książka.

"W Paryżu możesz być kim chcesz" to nie jest reportaż, nie jest to też typowy przewodnik. Autorka stworzyła coś bardzo osobistego, w stylu pamiętnika i podróżniczej opowieść z ciekawostkami i przydatnymi informacjami. To jak pani Agnieszka widzi Paryż jest naprawdę inspirujące i zachęcające. Wydanie książki zostało przygotowane starannie i przejrzyście. Powiedziałabym nawet, że jest bardzo eleganckie.
Rozdziały są w miarę krótkie ale konkretne, możemy się z nich dowiedzieć o Paryżu pod kątem kultury, mody, sztuki, historii a także jedzenia! Natomiast fotografie, opisy, kody QR stanowią doskonałe dopełnienie do całej treści.

Ja jestem z tej książki bardzo zadowolona i czytałam ją z wielką przyjemnością. Dzięki niej przypomniał mi się mój pobyt w Paryżu i poczułam się jakbym tam na chwilę wróciła ❤️.

Zapragnęłam nieco więcej się dowiedzieć informacji dotyczących Paryża, które jedynie znane mi są z ogólnych i drobiazgowych suchych opowieści.

Twórczości autorki książki pt. ''W Paryżu możesz, być kim chcesz'' Pani Agnieszki Łopatowskiej nie było, mi dane do tej pory poznać.

Z zamieszczonej notatki na tyle okładki dowiadujemy się, kim zawodu jest autorka, jak toczyło się jej dotychczasowe życie, co ją zainspirowało, aby mogła opowiedzieć o swoim dotychczasowym miejscu, gdzie tworzy, na co dzień mieszka i sądząc po zastosowanym słownictwie, co ją tam inspiruje najbardziej, na co należy zwrócić szczególną uwagę i czas, kiedy tam się jest.

Czy książka pt. ''W Paryżu możesz, być kim chcesz'' autorstwa Pani Agnieszki Łopatowskiej zaciekawi, mnie na tyle, że zechce, czytać ją z ogromnym zainteresowaniem na to pytanie próbowałam odpowiedzieć sobie już na samym początku oraz które z zamieszczonych przez nią podróżniczych zagadnień wywoła u mnie największe nim zainteresowanie, bo jestem pewna i liczę na to szczerze, że takie tu odnajdę?

Były takie chwile podczas czytania, kiedy książka ta podobała mi się pod paroma względami, ale jednak z czasem nie zainteresowały mnie opisywane w niej zagadnienia, były one dla mnie zbyteczne. Nieraz lepiej jest opisać mniej, a ciekawiej, unikać zbyt dużej ilości niepotrzebnych komentarzy, gdyż nie zawsze mogą one wnieść coś do książki potrzebnego. Komentarze autorskie muszą zawierać w sobie coś magicznego, a jednak tutaj są niekonieczne dodane, bo zawierają wówczas nic wartościowego, co mogłoby przykuć moją uwagę.

Moją uwagę szczególną przyciągnął jednak rozdział pierwszy, w którym autorka ujawnia, co lubi najbardziej i jakie smaki pieczywa, gdyż podróż zapamiętujemy najbardziej.

Książka ta zyskuje na wielu unowocześnionych dodatkach opartych o udostępnienie potrzebnych i ważnych aplikacji, które się mogą przydać w razie konieczności podczas podróży. Podobały mi się wykonane zdjęcia, poradnik, adresownik.

Jedynie co utrudniało mi czytanie to była małoczytelna dla mnie zamieszczona czcionka.

Autorka widać, że pisze z ogromną pasją, o tych miejscach, które polubiła i dzięki temu Paryż jest jej bliski, jak i również Kraków, który jest magiczny.

Polecam przeczytać tę książkę.

Paryż. Miasto miłości i mody. Miasto, w którym wszystko jest możliwe i realne, a ty możesz być po prostu sobą. Bez udawania i skrępowania.

Agnieszka Łopatowska zawitała do Paryża w pogoni za … miłością. Ukochanego poznała w czasie pandemii, zakochała się i postanowiła porzucić rodzinny Kraków. I zamieszkać w stolicy Francji, którą jest od wielu lat zafascynowana i zauroczona. I to swoje uwielbienie dla tego miasta przelała na papier i starała się nas nim zarazić. Czy się udało? Mnie przekonała i zachęciła do zawitania do tego ciekawego i pełnego kontrastów miasta. To kolejny punkt na mapie moich planów podróżniczych.

Ta lektura jest zdecydowanie inna od licznych przewodników po Paryżu, skrupulatnie wymieniających zabytki i miejsca do obowiązkowego odwiedzenia. Autorka zerwała z tą konwencją i przedstawiła Paryż z innej, ciekawszej i mało znanej strony. Oprowadza nas małymi i wąskimi uliczkami, zabiera na typowe francuskie śniadanie do ogródka w restauracji, na moment zahaczamy o dzielnicę Marais – miejsce wolne od uprzedzeń. Tam każdy może być sobą, może epatować swoją naturalnością i odmiennością. I nie będzie inny, będzie pośród podobnych sobie. Oczywiście, nie mogłoby być też inaczej, autorka wiele miejsca, i całkiem słusznie, poświęca francuskiej kuchni i jej nieodłącznych symbolach, a mianowicie croissantach i bagietkach. Będziemy delektować się Montmarte jak wielowarstwowym tortem, jeść powoli i delikatnie. A z fanami i wielbicielami stylu vintage odwiedzimy małe sklepiki, wyprzedaże garażowe, pchle targi i liczne wystawki Oj, co tam można znaleźć. Nawet najbardziej wybredny znajdzie dla siebie coś, co podkreśli jego indywidualizm i zapewni radość. Zawrót głowy gwarantowany. I pełna satysfakcja. Paryż zachwyci nas sztuką ulicy, liczne graffiti, murale i rysunki na ścianach budynków. I będzie coś od Banksy'ego. Poznamy kultowe miejsca słynące z pięknych i odważnych graffiti, które zachwycają i szokują. Podążymy szlakiem francuskich zbrodni, będzie trochę wiało grozą i strachem. Tak naprawdę nie sposób wymieniać wszystkich elementów, którymi autorka raczy nas w tej płynącej opowieści. Tam trzeba po prostu pojechać, ale przed wyjazdem proponuję podróż „na sucho” z „W Paryżu możesz być kim chcesz” pod pachą … Tak dla rozgrzewki, aby będąc w Paryżu, nie tracić czasu na zastanawianie się, gdzie pojechać i jakie miejsca odwiedzić. Trzeba jechać z dokładnym planem zakątków do odwiedzenia, miejsc, o których niewiele znajdziesz w oficjalnych publikacjach.

Po co jedzie się do Paryża? Jedni jadą spróbować francuskiej kuchni, inni zachwycić się miejscową modą, jeszcze inni, aby wejść na Wieżę Eiffla czy spędzić upojne chwile w ramionach namiętnego francuskiego kochanka. Te wszystkie argumenty można skwitować jednym stwierdzeniem, że do Paryża się jedzie, aby spełniać swoje marzenia. I myślę, że nie ma w tym żadnej przesady.

Ta pozycja napisana jest lekkim piórem, odnosi się wrażenie, że podróżuje się z autorką przez Francję. Agnieszka Łopatowska potrafi zaciekawić i zaintrygować czytelnika. Ma dar snucia opowieści, a przy tym nie zanudza. Wydobywa takie smaczki i ciekawostki o Paryżu, że czyta się z wielkim zaciekawieniem i zainteresowaniem. I na końcu się stwierdza, jak ja jednak mało wiem o tym mieście miłości …

Zapraszam do Paryża, spełniajcie swoje marzenia, otwórzcie się na miłość i nowe przeżycia …

Kocham Paryż, język francuski i podziwiam mentalność Francuzów - nie jestem zatem obiektywna. Czytajcie i przekonajcie się sami - najlepiej mieć w pobliżu croissanta i kawkę:)