W pewien wrześniowy poranek

Obcy ludzie o bliźniaczo podobnych twarzach: pełen poświęcenia strażak i zapracowany biznesmen. Tego fatalnego wtorku jeden z nich opuści Twin Towers żywy, ale czy kiedykolwiek odnajdzie własną drogę do domu?"W pewien wrześniowy poranek" to historia miłosna, jakiej nigdy nie czytałeś: wzruszająca, pełna czułości, upamiętniająca tragedię ofiar i heroizm ratowników z 11 września 2001, i portretująca wszechogarniającą moc wiary w Boga i ludzkiej miłości.Karen Kingsbury należy do ulubionych amerykańskich powieściopisarek. Autorka szeregu bestsellerów (m.in. Even Now, One Tuesday Morning, Beyond Tuesday Morning, i książki z Redemption Series). Jej książki zdobywają nagrody, a na podstawie powieści bożonarodzeniowej Dar Gedeona powstaje film.Karen Kingsbury mieszka w stanie Waszyngton, z mężem Donem i sześciorgiem dzieci (wśród nich troje adoptowanych z Haiti).Książka zdobyła srebrny medal w amerykańskim rankingu wydawców.

Informacje dodatkowe o W pewien wrześniowy poranek:

Wydawnictwo: Rafael
Data wydania: b.d

Kup książkę W pewien wrześniowy poranek

W pewien wrześniowy poranek - opinie o książce

Avatar użytkownika - Jadeit
Jadeit
Przeczytane:2010-01-26, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,
Szczerze mówiąc cała historyjka jest dla mnie zbyt ckliwa. Bardziej spodobałaby się pewnie fankom twórczości Danielle Steel, w każdym razie powieść pisana jest w podobnym klimacie. Z drugiej strony niektórych mogłyby zrazić częste odwołania do Boga, wiary i religii. Pomijając to wszystko, "W pewien..." jest przede wszystkim historią ludzkiego i rodzinnego dramatu do którego przyczynił się słynny 11 września 2001.
Avatar użytkownika - Poczytajka
Poczytajka
Przeczytane:2012-03-14, Ocena: 5, Przeczytałam, ***Wiara i religia,

Amerykańska powieściopisarka Karen Kingsbury ma na swoim koncie wiele ciekawych tytułów, które szybko stały się bestsellerami na rynkach wydawniczych. Wśród nich jest kilka serii powieściowych.

„W pewien wrześniowy poranek” to natchniona wiarą i miłością historia oparta na tragicznych wydarzeniach 11 września  i zburzenia nowojorskich wież WTC. Książka ta to również moje pierwsze, naprawdę udane, spotkanie z prozą Karen Kingsbury. Dwóch nieznanych sobie mężczyzn spotyka się w zadymionej klatce schodowej WTC. Jednym z nich jest strażak – ochotnik Jake Bryan, który bierze udział w akcji ratunkowej, a drugi to wzięty finansista, menedżer z Los Angeles – Eric Michaels. Kompletnie różne osobowości, mężczyźni kierujący się w życiu odmiennymi zasadami, ale… podobni do siebie jak „dwie krople wody”. Kiedy jeden z nich odzyskuje przytomność leżąc poparzony i  poraniony pod wozem strażackim okazuje się, że utracił pamięć. Zostaje opatrzony i zabrany do szpitala. Co się stało z drugim mężczyzną? Który z nich wyszedł cało z opresji?

Do sięgnięcia po tę powieść zachęcił mnie opis na okładce. Zastanawiałam się w jaki sposób autorce udało się wpleść w fabułę tak tragiczne i osobiste dla wielu Amerykanów wydarzenia. Muszę przyznać, że Karen Kingsbury wspaniale sobie z tym poradziła oddając w ręce czytelników poruszającą do głębi historię dwóch rodzin połączonych przez jedną tragedię. Opisywane wydarzenia chwilami są aż nieprawdopodobne, ale oddane w rzetelny i prawdziwy sposób. Wrażliwość, miłość, poświęcenie i poszukiwanie właściwej drogi to tematy nad którymi warto się zatrzymać. Z powieści tej każdy może wynieść wiele dla samego siebie, częste odniesienia do Boga i religii skłaniają do refleksji nad  własnym życiem i bardzo dobrze komponują się z podjętym tematem. Wypada mi więc tylko zachęcić do lektury tej interesującej i głębokiej w swojej wymowie powieści.
Polecam.

Avatar użytkownika - jusia
jusia
Przeczytane:2014-02-16, Ocena: 6, Przeczytałam,
Bożonarodzeniowe opowieści niezwykłe
Karen Kingsbury0
Okładka ksiązki - Bożonarodzeniowe opowieści niezwykłe

Historie, które wydarzyły się naprawdę. Zostały spisane w formie krótkich opowieści tematycznie związanych ze świętami Bożego Narodzenia. ...

Sława
Karen Kingsbury0
Okładka ksiązki - Sława

Dayne wciąż nie może zapomnieć o pięknej Katy i zrobi wszystko, żeby znów być blisko niej. Dlatego postanawia obsadzić ją, dziewczynę znikąd, w głównej...