W pogoni za nazistą. Tom 2

Tom 2 cyklu W pogoni za nazistą

Rok 1946. Oficer amerykańskiego wywiadu, młoda Polka, niemiecki dziennikarz, zaufany człowiek Martina Bormanna i żołnierz SS to ludzie z różnych światów, których łączy jeden cel... Każdy z nich chce dopaść nazistowskiego zbrodniarza wojennego. Nikt nie jest tym, za kogo się podaje, a każdy z bohaterów coś ukrywa. Intrygi, tajemnicze morderstwa, a w tle złoto nazistów ukryte w alpejskich grotach i jeziorach, brudne sprawki Watykanu, a wreszcie tajne enklawy w Argentynie. Pełna zwrotów akcji i trzymająca w napięciu do samego końca opowieść o zdradzie, chciwości i hipokryzji, w której nie ma miejsca na sentymenty i uczciwą grę, a finał tej rozgrywki zaskakuje wszystkich jej uczestników.

Informacje dodatkowe o W pogoni za nazistą. Tom 2:

W pogoni za nazistą. Tom 2 - opinie o książce

Avatar użytkownika - MagdalenaCzyta
MagdalenaCzyta
Przeczytane:2022-08-28,

"W pogoni za nazistą" to nowa seria autorki, której książki uwielbiam.
Jej wiedza historyczna jest ogromna i pięknie potrafi to przekazać w swoich książkach.

Rok 1946.
Czy uda się dorwac niemieckiego zbrodniarza?
Autorka stworzyła kolejną świetną, pełną zwrotów akcji i nieprzewidzianych sytuacji powieść.
Autorka nie pozostawia złudzeń, że wszystko dobre co się dobrze kończy. Pokazała obraz pełen hipokryzji, chciwości, gdzie nie ma miejsca na uczciwość.
Bardzo lubię pióro autorki. Kolejny raz czuje się usatysfakcjonowana z lektury.

Avatar użytkownika - Nie_tylko_o_ksia
Nie_tylko_o_ksia
Przeczytane:2022-06-20, Ocena: 6, Przeczytałem,

RECENZJA PATRONACKA
Joannie Jax udaje się niezmiennie zaskakiwać czytelnika. W swoim literackim dorobku zrobiła to wielokrotnie, ale tym razem to zaskoczenie przybrało wymiar innego kalibru – Autorka sięgnęła po nowy gatunek: powieść sensacyjno-przygodową z wątkami kryminalnymi. Nie tylko nieznana dotąd odsłona pisarskich zdolności spowodowała to miłe zaskoczenie, ale również historyczne fakty, których się nie porusza, o których się nie mówi, które wręcz zostały „zamiecione pod dywan”. Z pomocą przybywa niezawodna Joanna Jax, aby odkryć to co zakryte i na kartach blisko osiemsetstronicowej powieści, udzielić nam lekcji historii.

Tytuł W pogoni za nazistą, tak naprawdę mówi nam wszystko wokół czego skupiają się dwa tomy tej historii. Koniecznie trzeba przeczytać je razem, jeden po drugim, bo w przeciwnym razie odczuwalny jest niedosyt, a przerwa między pierwszą, a drugą częścią może nie być korzystna dla Waszego zdrowia psychicznego.

Nie musicie się obawiać twardych faktów, szeregu dat i masy postaci historycznych – wszystkie elementy składające się na tę dylogie przedstawione zostały w bardzo lekki, zrozumiały i przyjemny sposób – właśnie tak, jak wyglądać powinna pasjonująca i wartościowa lektura.

Za sprawą książki przenosimy do 1944 roku, kiedy żołnierze Niemieccy wypatrując końca przegranej wojny, wywożą ciężarówkami zagrabione kosztowności. Najbardziej łasym na złoto jest Franz Schulze, mający na swoim sumieniu śmierć tysięcy ludzkich istnień. O wyrządzonych krzywdach nie zapominają najbliżsi ofiar, wręcz przeciwnie potęguje się w nich uczucie zemsty i wymierzenia własnej sprawiedliwości. Paradoksalnie Schulze zjednoczył sobie ludzi z różnych światów (amerykańskiego agenta, syna zamordowanego esesmana, dziennikarza, kompana z oddziału, czy pewną tajemniczą kobietę) do tropienia najbardziej poszukiwanego nazisty – siebie. Akcja pędzi w szalonym tempie, napędzana przez siatkę kłamstw, knutych intrygach i zmian tożsamości, przemierza przez Austrię, Niemcy, Watykan, Hiszpanię – zaskakuje i porywa czytelnika w swoją machinę.

Trzymacie w ręku opowieść mistrzyni historycznej prozy, gwarantującą długie godziny nieprzewidywalnej i zaskakującej lektury, osadzonej u schyłku drugiej wojny światowej. Sięgając po dylogię W pogoni za nazistą, będziecie świadkami poszukiwania najbardziej brutalnego zbrodniarza wojennego, który nie cofnie się prze niczym, by zapewnić sobie dostatnie życie za oceanem. Pragnienie wymierzenia sprawiedliwości i determinacja pokrzywdzonych przez Franza Schulza osób zaprowadzą Was do szokującego finału. Serdecznie polecam!

Avatar użytkownika - ja-carpe_diem
ja-carpe_diem
Przeczytane:2022-06-23, Ocena: 5, Przeczytałam,

Ale się ekscytowałam dalszymi losami bohaterów…

W trakcie pogoni zawiązały się więzi, których nawet uprzedzenia nie pokonają. Nie ma brawurowych akcji, szaleńczych pościgów - jest metodyczne odkrywanie prawdy i jazda w ślad za poszukiwanym. Jest wielka tajemnica każdego z uczestników, a prawda ujawniona nadaje im wolność.

Smutne lata po wojnie, smutne realia i zaistniałe sytuacje. Najokrutniejszym dla mnie była pomoc duchownych w ucieczkach i ukrywaniu zbrodniarzy. Jedynym wyznacznikiem są pieniądze dające pozorną władzę, jednak ułatwiające wiele spraw. Możesz robić co chcesz, być, kim zechcesz, wystarczy tylko mieć coś, co zagwarantuje Ci nietykalność - kartę przetargową.

Jak wiecie bardzo lubię autorkę, nurzanie się w słowach jej powieści. Krystaliczność zwrotów, płynność zdań. Dogłębną wiedzę odnośnie do opisywanych tematów.
Drugi tom, nie zawiódł moich oczekiwań. Odpowiedział na nurtujące pytania, zakończył ważne wątki, poskładał w całość zdarzenia. Ulubiona postać znalazła ukojenie.

Sztos, rewelacja, wow.

@empikgo #ebook #audiobook

Avatar użytkownika - czytanienaplatan
czytanienaplatan
Przeczytane:2022-05-16, Ocena: 6, Przeczytałam,

Słysząc powieść historyczna, myślicie: nuda? Nie z książkami Joanny Jax! Tym bardziej że najnowsza powieść autorki „W pogoni za nazistą”, choć wsparta rzetelnym tłem historycznym jest przede wszystkim wciągającą przygodą! Z jednej strony fascynującą faktami z przeszłości, których może nie każdy z nas jest świadomy, z drugiej tak pasjonującą rozrywką, że nie sposób się od niej oderwać. Na szczęście wydawnictwo Videograf oszczędziło czytelnikom frustracji wynikającej z oczekiwania na dalszy ciąg wydarzeń wydając oba tomy jednocześnie.

"Czy istnieje jakiś nadrzędny cel, dający prawo wypuszczenia zbrodniarza?"

Gdy wojna się kończy, zaczyna się transfer majątku Rzeszy i nazistów uciekających do Ameryki Południowej. Wiedza o szeroko zakrojonej pomocy Watykanu w tym procederze nie była mi obca, jednak ogrom hipokryzji przytłoczył mnie i totalnie zniesmaczył. Tu o wszystkim decydują pieniądze i układy. Poczucie moralności okazuje się przereklamowane.

Bohaterów genialnie wykreowanych przez autorkę różni motywacja, ale łączy jeden cel – dopaść zbrodniarza wojennego. W jakim momencie ich drogi się przetną? Kto zwycięży w tej pogoni i co czeka na mecie? Tu nikt nie jest tym za kogo się podaje, każdy przywdziewa owczą skórę skrywając pod nią naturę wilka.

Fenomenalna „parada oszustów”, dla których koniec wojny jest początkiem walki o ukaranie winnych popełnionych zbrodni. Jedni kłamią, by uniknąć sprawiedliwości, inni, by ich dopaść. Czy w tę pajęczynę kłamstw złapie się najbardziej poszukiwana mucha, „potwór z Majdanka”? Trzyma w napięciu, zachwyca akcją, szokuje faktami. Czytajcie!

Trwają poszukiwania zbrodniarza wojennego. Poczucie sprawiedliwości i zemsta to główne pobudki osób, którym szczególnie zależy na schwytaniu nazisty. O sprawiedliwość jednak trudno, gdy mężczyzna trafia pod bezpieczne skrzydła.

Układy i pieniądze, rola kościoła w ukrywaniu przestępców. Tajne projekty, które powstają po drugiej stronie oceanu, gdzie uciekinierzy marzą o odrodzeniu Rzeszy.

Avatar użytkownika - dzagulka
dzagulka
Przeczytane:2022-05-26, Ocena: 6, Chcę przeczytać,
,,W pogoni za nazistą" - Joanna Jax - strona autorska Cykl: W pogoni za nazistą (Tom 1) Cykl: W pogoni za nazistą (Tom 2) Wydawnictwo: Wydawnictwa Videograf SA Data wydania: 24.05.2022r. ISBN: 9788378359432 ISBN: 9788378359443 Kategoria: sensacja, kryminał, thriller Joanna Jax wkracza do akcji! I to jak wkracza, drodzy zaczytani! Tym razem, znajdujemy autorkę w znakomitym wydaniu sensacyjno -przygodowo - historycznym. Wyborowy pomysł. Genialna realizacja. Jej najnowszą dylogię ,,W pogoni za nazistą" czyta się z zapartym tchem od początku do samego końca. Po zakończeniu II wojny światowej wielu niemieckich zbrodniarzy wojennych, usiłowało uciekać za granicę, przyjmować nowe tożsamości, ukrywać się przed wymiarem sprawiedliwości, opinią publiczną, jak i przed poszukującymi zemsty ofiarami ich okrucieństwa. Kto wspierał ich w oszukiwaniu losu? Kto pomagał unikać kary? Gdzie leżą granice podłości i przyzwoitości? Joanna Jax w swojej dylogii ,,W pogoni za nazistą" zabiera nas właśnie w taki pościg za zbrodniarzem wojennym. Odkrywa przed nami kuluary ogarniętego chciwością, hipokryzją i zdradą świata, w którym próżno szukać miejsca na sprawiedliwość i zadośćuczynienie win. ,,W pogoni za nazistą" to znakomita, porywająca powieść, w której prym wiodą: wyborna parada oszustów, poszukująca zbrodniarza wojennego. Każdemu z poszukujących przyświeca inny cel. Każdym kierują inne motywy i priorytety. Tajemnicze skarby Trzeciej Rzeszy, ukryte w alpejskich grotach i jeziorach, mroczne sekrety, tajemnicze morderstwa, a przy tym niecne, plugawe sprawki Watykanu i tajne enklawy w Argentynie. Joanna Jax w tym nowym, brawurowym wydaniu sprawdza się znakomicie. Oszałamia czytelnika zawrotnym tempem akcji i wciąga wielowarstwowością intrygi. Powieść przykuwa uwagę już od samego początku, przez cały czas trzyma w napięciu, pozwalając odetchnąć głębiej dopiero po zakończeniu lektury i poznaniu sceny finałowej. Trzeba przyznać, że napięcie, które towarzyszy czytaniu, jest już znakiem rozpoznawczym pióra Joanny Jax. Jej warsztat literacki wciąż ewoluuje. Obojętnie po jaki gatunek literacki sięga, osiąga mistrzostwo i sprawia, że jej książki czyta się z zainteresowaniem. Autorka oszczędza czytelnikowi sucho i ściśle napisanej książki historycznej, bogatej w daty, miejsca i fakty. Umiejętnie dowodzi, że powieść sensacyjno -przygodowa, z elementami historycznymi znakomicie współistnieje. Z czytelniczą satysfakcją przyznaję, że przed czytelnikami kolejna propozycja autorstwa Joanny Jax warta uwagi. Absolutnie porywająca! Doskonale skonstruowana ze świetnie zarysowanymi bohaterami. Dylogia spełnia wszystkie cechy swojego gatunku, przypadnie więc do gustu nawet najbardziej wymagającym czytelnikom. Jeśli nie przepadasz za datami, faktami, w które licznie obfitują nauki historyczne, cudowną alternatywą jest dylogia ,,W pogoni za nazistą". Przyjemne chwile z fenomenalną książką gwarantowane! Polecam.
Avatar użytkownika - Zabkowa
Zabkowa
Przeczytane:2022-07-20, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, Dylogie,
Na obcej ziemi. Czas pokuty
Joanna Jax0
Okładka ksiązki - Na obcej ziemi. Czas pokuty

Poruszająca historia ludzi, którzy mimo przeciwności losu, kolejny raz muszą budować swoje życie od nowa... Po opuszczeniu Wołynia, Wissarion, Nadia, Marcel...

Trzy kobiety
Joanna Jax0
Okładka ksiązki - Trzy kobiety

Trzy kobiety z różnych światów, które pewnego dnia połączył wspólny cel - walka o godność i możliwość decydowania o własnym życiu w rzeczywistości zdominowanej...