Okładka książki - W poszukiwaniu Piotrusia Pana

W poszukiwaniu Piotrusia Pana

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2009-09-14
Kategoria: Komiksy
ISBN: 9788323736196
Liczba stron: 136
Dodał/a książkę: czytam

Ocena: 0 (0 głosów)

Jest rok 1930. Do górskiej wioski Ardolaz w Szwajcarii przyjeżdża znany angielski pisarz, Melvin Woodworth. Wyprawa w Alpy jest dla głównego bohatera nie tylko poszukiwaniem inspiracji artystycznych, ale także podróżą w przeszłość – szukaniem śladów zmarłego przed 10 laty przyrodniego brata.

Realistyczny rysunek, nieśpieszna narracja, przepojona tajemniczością atmosfera małej doliny, ciągłe poczucie zagrożenia ze strony spływającego na ludzkie siedziby lodowca, a do tego zgrabnie wpleciona intryga kryminalna czynią z tego komiksu prawdziwe arcydzieło. W poszukiwaniu Piotrusia Pana ukazało się po raz pierwszy w dwóch tomach w latach 1984–1985 i zdobyło liczne nagrody komiksowe w kilku krajach Europy. Poprawione wydanie, na którym opiera się edycja polska, pojawiło się na rynku frankofońskim w 2007 roku.

Bernard Cosey jest szwajcarskim autorem, który zdobył popularność wielotomowym cyklem przygodowym Jonathan, ale prawdziwą sławę przyniosło mu właśnie W poszukiwaniu Piotrusia Pana, nastrojowe dzieło o przeszłości ulubionego przez Coseya regionu Szwajcarii – latem spieczonego słońcem, a zimą zasypanego śniegiem kantonu Valais.

Kup książkę W poszukiwaniu Piotrusia Pana

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Polecana recenzja

Avatar użytkownika - madak
madak
Przeczytane:,
Klasyczne dzieła literackie często stają się inspiracją dla innych twórców, zwłaszcza tych, prezentujących swoje dzieła na wielkim ekranie. Tak też się stało z powieścią Jamesa M. Barrie’ego „Piotruś Pan”, która została zekranizowana jako animacja przez wytwórnię filmową Walta Disneya. Jednak na tym nie kończy się sukces powieści. Przeszło osiemdziesiąt lat po jej wydaniu szwajcarski pisarz Bernard Cosey, inspirując się magiczną mocą książki, postanawia ukazać własną interpretację kultowego dzieła Jamesa M. Barrie’ego. Dzięki temu do rąk czytelnika mógł trafić komiks „W poszukiwaniu Piotrusia Pana”, dzieło majestatyczne i równocześnie melancholijne, w którym autor opowiada historię swojego ulubionego regionu Szwajcarii – Valais.Pierwsza połowa XX wieku. Do szwajcarskiej wioski położonej w samym sercu Alp przyjeżdża angielski pisarz Melvin Woodworth. Swoją podróż tłumaczy poszukiwaniem inspiracji do napisania trzeciej książki. Mężczyzna nie zdaje sobie nawet sprawy z tego, że pozornie sielankowy pobyt w górach zmieni się w niebezpieczną walkę o przeżycie. Pękający lodowiec, tajemnicza muzyka dobywająca się z opuszczonego hotelu, ukrywający się przed żandarmerią fałszerz monet oraz zmysłowa i piękna kobieta – to wszystko z nawiązką wypełni wolny czas pisarza Melvina Woodwortha.„W poszukiwaniu Piotrusia Pana” ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - W poszukiwaniu Piotrusia Pana

Reklamy