W poszukiwaniu szczęścia. Baśniowa biografia Andersena

Zapadła ciemna noc i w jednym tylko domu tliła się lampa. Było to w niewielkim miasteczku Odense na północy Danii. Marna to była lampa. Jej nikłemu światłu towarzyszył jasny blask księżyca, który oświetlał dom i jego ubogich mieszkańców. Właśnie tej nocy, prawie dwieście lat temu, na świat przyszedł chłopiec. Rodzice nazwali go Hans Christian... (fragment książki)

Informacje dodatkowe o W poszukiwaniu szczęścia. Baśniowa biografia Andersena:

W poszukiwaniu szczęścia. Baśniowa biografia Andersena - opinie o książce

Avatar użytkownika - Kumbrysia
Kumbrysia
Przeczytane:2021-12-20, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2021,

"Andersen. W poszukiwaniu szczęścia" Wioletta Piasecka to przepiękna historia, która opowiada życie znanego nam pisarza Hansa Christiana Andersena. Przedstawione czytelnikowi losy biednego chłopca, który za wszelką cenę chciał zostać sławny, pokazują jak wiele możemy dokonać wierząc w siebie.

"- Synu - westchnął na to właściciel drukarni.
- Radzę ci weż się lepiej za jakieś porządne zajęcie. Obok mnie stolarz potrzebuje ucznia. Zaprowadzę cię tam.
- Nie mogę, proszę pana.
- A to dlaczego? - zdziwił się niezmiernie drukarz.
- Bo świat poniósłby wielką stratę, gdybym nie został sławny. Jadę na spotkanie z moim przeznaczeniem. Jadę na spotkanie ze szczęściem, które mnie tam czeka.
Właściciel drukarni podrapał się w brodę. - Co za dzieciak! - pomyślał.
- No, dobrze - zdecydował w końcu - napiszę ci ten list. Choć Bóg mi świadkiem, nie wiem czy on ci się na coś przyda.
- Dziękuję panu - odparł Hosi. Zaś na pożegnanie rzekł - oddał pan dziś wielką przysługę dla ludzkości. Po czym jeszcze raz się pożegnał i pobiegł do domu".

,,Andersen. W poszukiwaniu szczęścia" przestawia prawdziwą historię najznakomitszego bajkopisarza świata, który do końca życia nie radził sobie z czytaniem i pisaniem. Dzięki tej książce dzieci jak i dorośli dowiedzą się wiele o życiu pisarza. Poznacie jak powstała słynna baśń "Dziewczynka z zapałkami" czy "Słowik".

Chcecie się dowiedzieć jak wyglądało dzieciństwo małego Hosiego. Czy odnalazł szczęście i spełnił swoje marzenia. Koniecznie przeczytajcie książkę.

Książka sprawdzi się jako prezent dla każdego dziecka. Autorka w cudowny sposób pokazuje, że wielka siła i dążenie do określonego celu pozwala nam osiągnąć zamierzony cel.

Przyjdzie pogoda na szczęście
Wioletta Piasecka0
Okładka ksiązki - Przyjdzie pogoda na szczęście

Trzy młode kobiety, które połączyła przyjaźń na dobre i złe. Trzy poruszające historie, które napisało życie. Kontynuacja losów bohaterek z powieści Przyjdzie...

Domek marzeń
Wioletta Piasecka0
Okładka ksiązki - Domek marzeń

W starych księgach zapisane są losy ludzi z dawnych czasów. I choć od zdarzeń tych czasami dzielą nas wieki, to tak naprawdę świat się nie zmienił. Każdy...