W poszukiwaniu szczęścia

Nie marudź, tylko żyj!

W tej książce nie znajdziesz idealnych, wymuskanych, seksownych bohaterek, których jedynym zmartwieniem jest nadmiar adoratorów. Poznasz za to historię zupełnie przeciętnej kobiety, mającej kilka marzeń: żyć odrobinę lepiej, ważyć kilka kilogramów mniej, uśmiechać się trochę częściej. 24-letnia Anka wie, że najbardziej dogodny moment na zmiany właśnie nadszedł. Wraz z Nowym Rokiem chce wdrożyć w życie postanowienia, które pomogą jej zawalczyć o nową, lepszą wersję siebie. Ale zanim to zrobi, opróżni jeszcze jedną lampkę wina...

„W poszukiwaniu szczęścia” to szczera do bólu, zabawna, a jednocześnie mądra opowieść o codziennym zmaganiu z własnymi słabościami, pragnieniu niezależności i szukaniu recepty na życie wolne od... specjalistów od fitnessu, zdrowego odżywiania i pozytywnego myślenia.

„Muszę przyznać, że rok zaczął się całkiem przyzwoicie. Przez cały styczeń i luty chodziłam ze swoimi postanowieniami noworocznymi w torebce, żeby przypadkiem o żadnym z nich nie zapomnieć. Twardo trzymałam się zasad, naprawdę. To zasady nie bardzo chciały trzymać się mnie.”

Nieidealna kobieta i jej nieidealne życie. O tak, czyli książka o każdej z nas – bo ideałów nie ma! Jeśli masz ochotę na historię, przy której będziesz śmiać się do łez – bo jest tak szczera, ale również wzruszać – bo jest tak prawdziwa, to idealnie trafiłaś!
Agnieszka Rybska, Blonderka.pl

Bohaterka W poszukiwaniu szczęścia walczy o lepszy dzień, o zrzucenie kilku kilogramów, o to w co ma się ubrać kolejnego dnia... Właśnie za to pokochałam Anię, jest zupełnie naturalna, nikogo nie udaje. Gorąco polecam szczególnie miłośniczkom książek o Bridget Jones.
Kinga Purgał, recenzentka-doskonala.blogspot.com

Narzucamy sobie postanowienia i cele, które często trudno nam spełnić. Dlatego ta książka jest swego rodzaju pocieszeniem. Podtrzymuje na duchu, otula niczym ciepły koc, a także doprowadza do łez... ze śmiechu.
Natalia Świętonowska, oksiazkachinietylko.pl

Informacje dodatkowe o W poszukiwaniu szczęścia:

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2019-07-08
ISBN: 978-83-8147-473-3

Kup książkę W poszukiwaniu szczęścia

W poszukiwaniu szczęścia - opinie o książce

Avatar użytkownika - Dzixona
Dzixona
Przeczytane:2020-01-14, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2020,

Kinga Suchecka debiutuje, wydając powieść „W poszukiwaniu szczęścia”, która opowiada o kobiecych rozterkach i codziennych zmaganiach w poszukiwaniu szczęścia.

Główna bohaterka Anka ma 24 lata i noworoczne postanowienia, które szczególnie dotyczą jej wagi. Co roku te same postanowienia, których nie realizuje z różnych powodów. Nadchodzi jednak moment w jej życiu, że postanawia wiele zmienić, wyprowadzając się od rodziców, zamieszkując w wynajętym mieszkaniu. Praca, własne rachunki i codzienne zmagania ze sobą i wagą, która nie pozwala dziewczynie uwierzyć w siebie. Samotna z kotem u boku marzy o bliskiej osobie, marzy o miłości.
Anka ma do siebie duży dystans i potrafi śmiać się z własnych wpadek i codziennych trudności. To taki śmiech przez łzy, wołanie o pomoc. Dowcipne dialogi i narracja w pierwszej osobie okraszona sarkazmem i autoironią powodują, że książkę czyta się cały czas z uśmiechem. Kochamy naszą bohaterkę i utożsamiamy się z wieloma jej rozterkami i przeżyciami. To normalna dziewczyna z sąsiedztwa z kobiecymi problemami. Czytając, sto razy powtarzałam zdanie: „ja też tak mam”.

W książce nie zabraknie głębszych refleksji, a fabuła jest bardzo ciekawa. To dziwne, ale dałam się zaskoczyć, kiedy fabuła nagle skręcił w inną stronę, a ja się tego nie domyśliłam. Taki pomysł na zwrot akcji bardzo mi się podobał.

Mam wrażenie, że problem dążenia do idealnej figury dotyka połowę kobiet. Każda kobiet kiedyś walczyła z 3, 5 czy 10-cioma kilogramami, dążąc do ideału. Wydawałoby się, że to tylko waga i kilka kilogramów więcej, ale niekiedy potrafią zdominować życie niejednej kobiety. Diety, życie fit, magazyny kobiece, telewizja, z każdej strony jesteśmy atakowane kanonami piękna, w który próbujemy się wpisać.
To niesamowite jak rozmiar ubrań może wpłynąć na nasze życie i jak je podporządkować, ale my kobiety niestety tak mamy. Jedno jest pewne, bycie szczęśliwą nie zależy od rozmiaru 36 czy 38. Szczęście jest w naszych głowach, a nasze życie nie może się kręcić tylko wokół diet i wystających fałdkach na brzuchu.

To debiut ? Aż trudno uwierzyć. Czyta się świetnie, a uśmiech na twarzy nie schodzi cały czas. Powieść bardzo dobrze napisana z dużą dawką humoru i nieoczekiwanym zakończeniem.
Droga autorko – poproszę o jeszcze.

Avatar użytkownika - zaczytany_bebene
zaczytany_bebene
Przeczytane:2019-08-09, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, Przeczytane w 2019,

W poszukiwaniu szczęścia, to zabawna opowieść o Ance i jej codziennym życiu. Książka od samego początku przypadła mi do gustu. Chyba troche kojarzy mi się z przygodami Bridget Jones. Już od pierwszych stron zdarzało mi się wybuchnąć śmiechem. Bohaterka pije tyle wina, że najlepiej czytałoby się właśnie z lampką wina w dłoni ;) kto może, zachęcam :)
Ania to dwudziestoczteroletnia singielka, która chce wkroczyć w Nowy Rok z nowymi postanowieniami, aby zawalczyć o lepszą wersję samej siebie. Dziewczyna ma troche nadwagi oraz innych kompleksów (która z nas nie ma?). Przede wszytkim pragnie schudnąć, poznać drugą połówkę i ogólnie być szczęśliwa. Ania mieszka z rodzicami, postanawia więc, że z początek nowego roku będzie dobrym czasem, aby zamieszkać samej. Zaczyna chodzić na basen i siłownie i ma wiele zabawnych przygód. Na początku jest zadowolona, bo jej postanowienia idą prawie zgodnie z planem. Niestey plany biorą w łeb. Nie znam nikogo, kto wytrwałby w swoich postanowieniach noworoczych do końca i spełnił wszystkie z listy. Każdy zboczy z zaplanowej ścieżki. Tak też jest z Anką.
Książka napisana jest w formie pamiętnika głównej bohaterki. Dziewczyna jest ambitna, ale nie ma szczęścia w życiu. Pragnie walczyć z własnymi słabościami i wziąć życie we własne ręce. Jak każdy z nas ma lepsze i gorsze chwile.
Opowieść jest zabawna. Autorka pisze "Jedyne co mogę Ci obiecać, to to, że jeśli przebrniesz przez te kilkaset stron i szczerze zaśmiejesz się CHOCIAŻ RAZ, potraktuję to w kategorii osiągniętego sukcesu." Pani Kingo, śmiałam się wiele razy, więc uważam to za duży sukces.
Najbardziej jednak podobało mi się w książce to, że każda z nas może odnaleźć w niej cząstę siebie.
Hisotria zainteresowała mnie na tyle, że chętnie sięgnęłaby po kolejne losy Anki. Być może autorka skusi się na napisanie kontynuacji :)
Książka jest zabawna, szczera ale i wzruszająca. Polecam każdej kobiecie.