W promieniach szczęścia

Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania: 2018-07-04

Tom 2 cyklu Bądź przy mnie zawsze

Chwytająca za serce opowieść o poświęceniu, prawdziwej miłości i szczęściu. I o tym, że czasem rezygnując z siebie można zyskać najwięcej.

Kiedy Łucja znajduje porzucone dziecko, jej życie diametralnie się zmienia. Ponieważ dziewczynka jest chora i żadna rodzina nie decyduje się na adopcję, Łucja postanawia wziąć za nią odpowiedzialność. Niestety, otwierając się na miłość, musi porzucić swoje marzenia i plany. Czy będzie gotowa na tyle poświęceń?

Justyna leczy się z powodu depresji. W młodości podjęła niewłaściwe decyzje, przez które teraz nie potrafi w pełni cieszyć się życiem. Tkwi w marazmie i nic nie wskazuje na to, że kiedykolwiek zazna jeszcze miłości.

Emocjonalna opowieść o wyborach z gatunku tych najtrudniejszych. Czytając zastanawiałam się, co sama zrobiłabym na miejscu bohaterek. Ogromna dawka emocji gwarantowana! – Magdalena Majcher

Kup książkę W promieniach szczęścia

Opinie o książce - W promieniach szczęścia

Avatar użytkownika - jusia
jusia
Przeczytane:2018-12-31, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2018,

Łucja pochodzi z biednego domu, jest na pierwszym roku prawa, rodzina pokłada w niej duże nadzieje na poprawę życia, kiedy będzie już wziętą panią adwokat. Jedna chwila przekreśla plany życiowy dziewczyny, kiedy wybiera się na egzamin, po drodze wyrzuca śmieci i znajduje w kontenerze dziecko. Dziewczynka wskutek wrzucenia do śmietnika dostała wstrząsu co za tym idzie lekkiego upośledzenia, takie dzieci znajdują się na końcu listy do adopcji. Łucja jest z dziewczynką codziennie, od pierwszego spojrzenia czuje do dziecka wyjątkową więź, udaje jej się adoptować małą, po tym jak odnajduje się biologiczna matka i zrzeka się praw. Łucja nie ma wsparcia u nikogo, rodzina odwraca się od niej, nie ma również partnera, jako dwudziestoletnia samotna matka, porzuca studia i przeprowadza się nad morze, tam znajduje pracę i mały domek w którym stara się związać koniec z końcem.

Justyna druga bohaterka, przeżyła załamanie, od lat żyje w depresji nikt jej nie potrafi pomóc, ostatnia psycholog do której się zwraca zaleca jej terapię grupową, dziewczyna zgadza się opowiedzieć swoją historię przed innymi ludźmi, otwiera się zdradzając swoje tajemnice.

Co łączy Łucję i Justynę?

Jak jedna decyzja może zmienić nasze życie, jedno załamać a drugiemu dać miłość.

Przypadek? Nie, w życiu nie ma przypadków. Dlatego wlaśnie losy Łucji, Glorii i Łukasza splatają się w ten, a nie inny sposób. Dlatego na ich drodze pojawiają się dobrzy ludzie, gotowi wesprzeć młodą matkę adopcyjną i jej przysposobioną córeczkę, a później związek Łucji i Łukasza. Czy ich losy są jakoś powiązane z historią Justyny? Czy wyznanie Eweliny wpłynie na życie Łukasza i Łucji? I jak zakończy się ta historia?
Autorka opisując dzieje głównych bohaterów, pokazuje je z perspektywy różnych osób. Umiejętnie wplata kolejne wątki, wydarzenia, osoby. Powoli buduje napięcie i rozwija akcję. Dotyka ważnych problemów, lecz nie czyni tego w krzykliwy, komercyjny sposób, lecz delikatnie, z wyważeniem.

Avatar użytkownika - KKS
KKS
Przeczytane:2018-11-13, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2018,

Łucja, Justyna, Łukasz i Filip to nazwy rozdziałów tej książki, a jednocześnie główni bohaterowie. Każdy z nich przeżywa swoje blaski i cienie. Z początku nic nie wskazywałoby, że są ze sobą połączeni, jednak z biegiem przewracanych kartek, zaczęła do mnie docierać pewna myśl (czy to by było możliwe?). Okazało się, że moje domysły się sprawdziły. Nie zdradzam szczegółów, polecam tylko.

Nie zmienił się tylko blond
Agata Przybyłek0
Okładka ksiązki - Nie zmienił się tylko blond

Iwonka ma męża, czwórkę dzieci i sielankowe życie. Mąż ma sklep z bielizną i biuściastą kochankę Adelę. Iwonka dowiaduje się, że w wieku 37 lat...

Grzechu warta
Agata Przybyłek0
Okładka ksiązki - Grzechu warta

Agata, córka Iwonki – bohaterki znanej z „Nie zmienił się tylko blond” i wnuczka Haliny z książki „Nieszczęścia chodzą stadami”...

Ludzie budzą się rano, jeszcze niczego nieświadomi i jak gdyby nigdy nic zerkają na otaczający ich świat. Ich twarze oświetlone są przez świecące jak co dzień słońce.

Róże w garażu
Agnieszka Tyszka