W promieniach szczęścia

Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania: 2018-07-04
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 9788379769544
Liczba stron: 383

Tom 2 cyklu Bądź przy mnie zawsze

Ocena: 5.5 (16 głosów)

Chwytająca za serce opowieść o poświęceniu, prawdziwej miłości i szczęściu. I o tym, że czasem rezygnując z siebie można zyskać najwięcej.

Kiedy Łucja znajduje porzucone dziecko, jej życie diametralnie się zmienia. Ponieważ dziewczynka jest chora i żadna rodzina nie decyduje się na adopcję, Łucja postanawia wziąć za nią odpowiedzialność. Niestety, otwierając się na miłość, musi porzucić swoje marzenia i plany. Czy będzie gotowa na tyle poświęceń?

Justyna leczy się z powodu depresji. W młodości podjęła niewłaściwe decyzje, przez które teraz nie potrafi w pełni cieszyć się życiem. Tkwi w marazmie i nic nie wskazuje na to, że kiedykolwiek zazna jeszcze miłości.

Emocjonalna opowieść o wyborach z gatunku tych najtrudniejszych. Czytając zastanawiałam się, co sama zrobiłabym na miejscu bohaterek. Ogromna dawka emocji gwarantowana! – Magdalena Majcher

Kup książkę W promieniach szczęścia

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Polecana recenzja

Avatar użytkownika - truskawka2
truskawka2
Przeczytane:,
Łucja ma jasno określony plan na życie. Chce zostać najlepszą prawniczką. Na razie jest jedną z najlepszych studentek. Jej świat wywraca się do góry nogami, gdy w dniu egzaminu znajduje na śmietniku porzucone niemowlę. Przed nią prawdziwy egzamin – z życia. Malutka dziewczynka jest chora i nie ma szasns na adopcję. Łucja, wiedziona porywem serca, decyduje się na przerwanie wymarzonych studiów i opiekę nad Glorią. Justyna – kolejna bohaterka – po trudnych przejściach w przeszłości choruje na depresję. Terapia u kolejnych specjalistów nic nie daje. Trudno jej z siebie wykrzesać jakąkolwiek nadzieję. Łukasz jest dziennikarzem. Męczy się z codziennością. Przez gazetę, dla której pracuje, bywa posyłany na piekielnie nudne konferencje. W życiu prywatnym nie jest lepiej – ma coraz bardziej dość swojej dziewczyny. To typowa przesłodzona „Barbie", ale on nie jest Kenem. Czy ta trójka doświadczonych przez życie osób ma szansę na szczęście? Lektura typowo wakacyjna. Przesycona zapachem morskiej bryzy (większość akcji toczy się nad morzem). Słoneczna jak barwa bursztynów. Dająca nadzieję jak złota kula wynurzająca się o świcie z fal. dr Kalina Beluch ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - W promieniach szczęścia

Z reguły każdy dzień zaczyna się dla nas zwyczajnie - podążamy utartymi szlakami między sypialnią, łazienką, kuchnią a pracą, szkołą czy sklepem. Jednak czasami coś pójdzie nie tak... Wydarzy się coś, co zmieni nasz schemat działania a na dodatek diametralnie zmieni życie, nie pozwalając na realizację zamierzonych planów.

Łucja ma dziewiętnaście lat, jest na pierwszym roku prawa i utrzymuje się dzięki stypendiom, gdyż pochodzi z biednej rodziny. Jest skromna, sumienna i ma jasny sprecyzowany cel - zostać prawnikiem i dobrze zarabiać, by móc pomagać rodzicom. Tego dnia wybierała się na egzamin, gdyż trwała sesja a współlokatorka poprosiła ją by wyrzuciła śmieci... Aż do momentu gdy wyszła na zimne powietrze nic nie zwiastowało, że jej życie za chwilę zmieni tor... Otworzyła altanę śmietnikową i to była właśnie TA CHWILA - znaleziony noworodek spowodował, że każdy kolejny dzień wyglądał zupełnie inaczej niż planowała. Jak potoczą się ich losy?

Łukasz jest dziennikarzem nadmorskiej gazety i po męczącym dniu spędzonym na konferencji dotyczącej bursztynów udaje się na plażę, by szukać ochłody. To wtedy poznaje piękną i skromną kobietę z kilkuletnią dziewczynką. Obie szybko zawładną jego myślami i Łukasz zacznie poważnie rozważać zerwanie ze swoją dziewczyną - Eweliną. Czy uda mu się pozbyć niedojrzałej partnerki a kobieta z plaży na stałe zajmie miejsce w jego sercu?

Justyna pochodzi z inteligenckiej rodziny, rodzice zapewniali jej wszystko a ona sama marzyła o karierze naukowej. Chciała być psychologiem, jednak coś poszło nie tak... Jedna źle podjęta decyzja sprawiła, że aktualnie sama musi korzystać z terapii. Dzięki grupowym spotkaniom, na które uczęszcza, poznajemy jej historię. Krok po kroku od chwili, gdy rozpoczęła badania w zespole młodego i ambitnego profesora. Co wydarzyło się w jej życiu?

Co łączy trójkę bohaterów? Przekonacie się, gdy tylko sięgniecie po powieść Agaty Przybyłek, choć nie wszystko będzie jasne od pierwszych stron... Na rozwiązania niektórych tajemnic trzeba chwilę poczekać, choć wnikliwy czytelnik szybko się domyśli, jak mogły potoczyć się losy głównych postaci i który 'element' będzie tym łączącym ich ścieżki życiowe.

"...rezygnując z siebie, można najwięcej zyskać." *

Naprzemiennie poznajemy losy Łucji, Łukasza oraz Justyny a autorka bardzo powoli odkrywa karty ich przeszłości stopniując napięcie. Nie wszystko jest tutaj cukierkowe, dramaty przeplatają się, pojawiają się niedomówienia, kłamstwa i wyrzuty sumienia. Dzięki fabule osadzonej w głównej mierze nad morzem, poznajemy urokliwe zakątki, popołudnia spędzamy na plaży zbierając muszelki i puszczają latawiec, ciesząc się morską bryzą jeszcze przed urlopem.

Każdy z nich - podobnie jak my w realnym życiu - Justyna, Łucja, Łukasz - niesie swój bagaż doświadczeń, walczy z pojawiającymi się problemami, pragnie miłości, czułości, bliskości drugiej osoby. To bohaterowie z krwi i kości, naturalni, bliscy nam dzięki troskom, z którymi się mierzą: chorobami, depresją, odrzuceniem przez rodzinę, tęsknotą. Świat, który obserwujemy rozjaśniają pięcioletnia Gloria oraz jej koleżanki.

Przybyłek znów stworzyła powieść niebanalną, ciekawą, intrygującą i tajemniczą, w której nie brakuje cudów, dobrych uczynków, ludzkich serc pełnych ciepła oraz nadziei, że osiągniemy cel... Choć nie będzie tym, którego pragnęliśmy w przeszłości.


"...czasem życie układa się w tak nieprzewidywalny sposób. Czasami nie ma się wyjścia." **

Podsumowując - "W promieniach szczęścia" to powieść o wybaczeniu, rozstaniach, kłamstwach, marzeniach, potrzebie bliskości i akceptacji oraz trudnych wyborach, które zmieniają nasze życie na zawsze a potem jest za późno i nie da się ich odkręcić. Historia o tym, że nie można cofnąć czasu a wraz z jego upływem priorytety się zmieniają, o oswajaniu samotności, ukrywaniu się przed problemami a także urokach macierzyństwa i wyrywanych chwilach dla siebie. Gorąco polecam!


*A. Przybyłek, "W promieniach szczęścia", IV Strona, Poznań 2018, s. 206
** Tamże, s. 156

Link do opinii
Avatar użytkownika - czytanienaplatan
czytanienaplatan
Przeczytane:2019-08-03, Ocena: 5, Przeczytałam,

"Lubimy swoje cudowne, poukładane życia i stronimy od nieoczekiwanych, a zwłaszcza niekorzystnych zmian." 

 

Co zrobią dwie dziewczyny, studentki z perspektywami, w których życiu nieoczekiwanie pojawi się dziecko? Dziecko, którego nie chciały, które może przewrócić ich poukładany świat do góry nogami? 

 

Obie podejmą decyzje, z których konsekwencjami przyjdzie im się mierzyć. 

 

Druga część jeszcze bardziej chwyta za serce. Nie jest to przyjemny romans, a historia jak z życia wzięta, wraz z wszystkimi dramatami i dylematami, które mogą stanąć na drodze wchodzącej w dorosłe życie dziewczyny. Opowieść o oczekiwaniach, marzeniach, presji, priorytetach i dobrych ludziach, których obecność i pomoc trudno przecenić.

 

I w końcu o miłości, tej dojrzałej, dającej siłę wspólnie przejść przez życie i tej nastawionej jedynie na przyjemność chwili obecnej.

 

Uroku dodaje niewątpliwie nadmorski klimat wyzierający z kart powieści. Zachody słońca nad morzem, zbieranie muszelek (też uwielbiam ) i spacery po piaszczystej plaży sprawiały, że aż chciało się tam być.

 

Ja miałam szczęście czytać tę książkę akurat w takim cudownym klimacie, z szumem fal w tle, co jeszcze bardziej wpłynęło na jej pozytywny odbiór.

Link do opinii
Avatar użytkownika - karma1
karma1
Przeczytane:2019-07-18, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2019,

Druga część cyklu książki a ja czuję niedosyt. Sięgam po następny z myślą że przypadnie mi do gustu jak dwie pierwsze i będzie się przyjemnie czytac. Lubię takie historie poruszające i doprowadzające do łez jak ta.

Link do opinii

Chwytająca za serce opowieść o poświęceniu, prawdziwej miłości i szczęściu. I o tym, że czasem rezygnując z siebie można zyskać najwięcej.

Kiedy Łucja znajduje porzucone dziecko, jej życie diametralnie się zmienia. Ponieważ dziewczynka jest chora i żadna rodzina nie decyduje się na adopcję, Łucja postanawia wziąć za nią odpowiedzialność. Niestety, otwierając się na miłość, musi porzucić swoje marzenia i plany. Czy będzie gotowa na tyle poświęceń?

Justyna leczy się z powodu depresji. W młodości podjęła niewłaściwe decyzje, przez które teraz nie potrafi w pełni cieszyć się życiem. Tkwi w marazmie i nic nie wskazuje na to, że kiedykolwiek zazna jeszcze miłości.

Link do opinii
Avatar użytkownika - jusia
jusia
Przeczytane:2018-12-31, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2018,

Łucja pochodzi z biednego domu, jest na pierwszym roku prawa, rodzina pokłada w niej duże nadzieje na poprawę życia, kiedy będzie już wziętą panią adwokat. Jedna chwila przekreśla plany życiowy dziewczyny, kiedy wybiera się na egzamin, po drodze wyrzuca śmieci i znajduje w kontenerze dziecko. Dziewczynka wskutek wrzucenia do śmietnika dostała wstrząsu co za tym idzie lekkiego upośledzenia, takie dzieci znajdują się na końcu listy do adopcji. Łucja jest z dziewczynką codziennie, od pierwszego spojrzenia czuje do dziecka wyjątkową więź, udaje jej się adoptować małą, po tym jak odnajduje się biologiczna matka i zrzeka się praw. Łucja nie ma wsparcia u nikogo, rodzina odwraca się od niej, nie ma również partnera, jako dwudziestoletnia samotna matka, porzuca studia i przeprowadza się nad morze, tam znajduje pracę i mały domek w którym stara się związać koniec z końcem.

Justyna druga bohaterka, przeżyła załamanie, od lat żyje w depresji nikt jej nie potrafi pomóc, ostatnia psycholog do której się zwraca zaleca jej terapię grupową, dziewczyna zgadza się opowiedzieć swoją historię przed innymi ludźmi, otwiera się zdradzając swoje tajemnice.

Co łączy Łucję i Justynę?

Jak jedna decyzja może zmienić nasze życie, jedno załamać a drugiemu dać miłość. 

 

Link do opinii
Inne książki autora
Bez Ciebie
Agata Przybyłek0
Okładka ksiązki - Bez Ciebie

Czy można pokochać po raz drugi, gdy nie jest się w stanie zaufać? W kamienicy syna Lucy znajduje jego pobitą żonę. Orientuje się, że to mąż zgotował...

Historia naszych pożegnań
Agata Przybyłek0
Okładka ksiązki - Historia naszych pożegnań

„Historia naszych pożegnań” to przejmująca opowieść o miłości, która zawsze jest pięknym uczuciem, bez względu na okoliczności, w jakich...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Ludzie budzą się rano, jeszcze niczego nieświadomi i jak gdyby nigdy nic zerkają na otaczający ich świat. Ich twarze oświetlone są przez świecące jak co dzień słońce.


Więcej
Recenzje miesiąca
Topielice
Sylvia Wilczyńska
Topielice
Siódma ofiara
Aleksandra Marinina;
Siódma ofiara
Katastrofalny błąd
Iwona Wilmowska;
Katastrofalny błąd
N.P.
Banana Yoshimoto
N.P.
Cyklon
Przemysław Semczuk
Cyklon
Hotel Aurora
Emilia Teofila Nowak;
Hotel Aurora
Pokaż wszystkie recenzje