W świecie Biblii. Przewodnik po Starym i Nowym Testamencie

Wydawnictwo: Jedność
Data wydania: 2018 (data przybliżona)
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 978-83-7971-402-5
Język oryginału: angielski
Tłumaczenie: Przemysław Hejmej

To najlepsza książka, jaką warto mieć obok swojej Biblii. W sposób bardzo przystępny, zrozumiały już dla uczniów szkoły podstawowej, wprowadza w niezwykle złożony świat Biblii. Kompetentnie wyjaśnia, kto i dlaczego napisał Pismo Święte. Zawiera mnóstwo faktów dotyczących ksiąg biblijnych. Liczne ilustracje: mapy, diagramy, zdjęcia i panoramy przybliżają historyczne i geograficzne tło opowiadanych wydarzeń. Dodatkowe informacje o biblijnych bohaterach i miejscach umożliwiają szerokie spojrzenie na święte teksty, pozwalając lepiej zrozumieć przesłanie poszczególnych ksiąg. Sekcja „Pytania i odpowiedzi” ułatwia zrozumienie wielu biblijnych tajemnic. Publikacja znakomicie nadaje się zarówno do osobistego studium, jak i do wspólnego odkrywania tajemnic Biblii na spotkaniach grup parafialnych oraz podczas zajęć szkolnych.

Odbiorcy:

- nowi czytelnicy Biblii, animatorzy biblijni nauczyciele religii, literatury, historii

- wszyscy, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę o Piśmie Świętym.

Dlaczego warto przeczytać tę książkę?

- zawiera mnóstwo faktów dotyczących ksiąg biblijnych

- wyjaśnia, kto i dlaczego napisał Pismo Święte

- odkrywa przesłanie poszczególnych ksiąg biblijnych

- jasny i zwięzły styl zachęca nowych czytelników do lektury Pisma Świętego

- to nieodzowny przewodnik po Starym i Nowym Testamencie, ogromnie przydatny w szkołach, w grupach biblijnych oraz do osobistego studium.

Kup książkę W świecie Biblii. Przewodnik po Starym i Nowym Testamencie

Avatar użytkownika - speedi
speedi
Przeczytane:2018-08-20, Przeczytałem,
Praktyczny przewodnik po Biblii  1500‭ ‬lat‭ – ‬tak długo powstawała Biblia.‭ ‬Poszczególne księgi zostały napisane w różnych okresach ‬przez różnych autorów.‭ ‬Czasami były poprawiane przez‭ ‬następcę autora, nierzadko nieznanego.‭ ‬Tworzą one niezwykłą panoramę:‭ ‬począwszy od Księgi Rodzaju, aż po kończącą Nowy Testament Apokalipsę.‭ ‬Biblia jest bardzo różnorodna,‭ ‬łączy odmienne style i gatunki literackie,‭ ‬części długie i krótkie,‭ ‬mocno osadzone w historii i wyraźnie symboliczne.‭ ‬Trudno ją w pełni poznać,‭ a na pewno ‬trudno zrozumieć bez jakiegoś oglądu całości,‭ ‬czytając tylko fragmenty.‭ ‬W tym właśnie –‭ ‬w spojrzeniu na całość – ma pomóc przewodnik‭ ‬W świecie Biblii.‭ ‬Ma ci opowiedzieć o wielkich i ważnych ideach zawartych w Biblii. O najważniejszych jej bohaterach. Wskazywać to, co w każdej księdze jest najważniejsze. Pomóc zobaczyć, jak wszystko składa się w jedną całość. Książkę tę można porównać do widoku z lotu ptaka,‭ ‬z okien samolotu.‭ ‬Umożliwia ogląd całości z pewnej perspektywy.‭ ‬Nie widać wtedy szczegółów,‭ ‬widać za to większą całość ...

Opinie o książce - W świecie Biblii. Przewodnik po Starym i Nowym Testamencie

W niniejszej książce można w spoób szybki i łatwy dowiedzieć się cieawych informacji o Biblii. Przekazane jest w skrócie co znajduje się w poszczególnych częściach.

Tylko dla dorosłych
Nina Majewska-Brown