W świetle księżyca

Noc, Arizona. Dylan O’Connor, wędrowny artysta przemierzający Stany Zjednoczone ze swoim autystycznym bratem, Shepem, zameldował się właśnie w motelu. Ale
nie czeka go spokojny sen. Zostaje obezwładniony, a do jego krwioobiegu zostaje wstrzyknięta substancja nazwana szprycą.

Od tajemniczego Doktora dowiaduje się, że dzięki niej nabędzie niezwykłych mocy. Chyba że w ciągu następnych 24 godzin umrze – albo z powodu szprycy, co jest bardzo prawdopodobne, albo zabity przez ludzi ściągających Doktora – co jest jeszcze bardziej realne.

Okazuje się, że Dylan nie jest jedynym zainfekowanym mieszkańcem motelu. Wkrótce do niego i Shepa dołącza Jillian Jackson. Muszą uciekać, choć nie wiedzą przed kim ani dlaczego. Wydawałoby się, że autystyczny chłopak będzie dla nich ciężarem, tymczasem jego obecność może okazać się wybawieniem…

Informacje dodatkowe o W świetle księżyca:

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2015-01-23
ISBN: 978-83-7885-538-5
Tytuł oryginału: By the Light of the Moon
Tłumaczenie: Łukasz Praski

Tagi: Dean Koontz

Kup książkę W świetle księżyca

W świetle księżyca - opinie o książce

Avatar użytkownika - djas
djas
Przeczytane:2020-06-27, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam, 52 książki 2020,

Niezłe. Czasem mam wrażenie, że Koontz się hamuje. Pomysły ma genialne, ale rzadko robi z nich historie na większą skalę. Kingowi, z którym go porównuję robi to znacznie częściej i lepiej. No, ale król jest jeden. Koontz to co najwyżej książę.

Wracając do książki - fajny pomysł (rozgryzłem go dość szybko) może nie do końa maksymalnie wykorzystany, ale zakończenie sprawiło, że jednak notę podniosłem.

Szybko się zorientowałem, o co chodzi, przeczuwałem niektóre elementy zakończenia a Koontz wybrał z moich oczekiwań to, na które najbardziej liczyłem.

W każdym razie tą pozycją można już zachęcać czytelników, choć oczywiście Koontz miał kilka lepszych, przez które zbieram kolekcję wszystkich jego książek.

Poszukiwana
Dean Koontz0
Okładka ksiązki - Poszukiwana

Bibi Blair jest energiczną, wesołą i dzielną młodą kobietą… Tyle że właśnie dowiedziała się od lekarza, iż został jej rok życia...

Anioł stróż
Dean Koontz0
Okładka ksiązki - Anioł stróż

W zimowa noc, kiedy miała narodzić sie Laura Shane, rozszalała się potężna burza śnieżna. Wtedy po raz pierwszy w życie jeszcze nienarodzonej dziewczynki...

Forget Me Not
Julie Soto