Wagnerowcy. Psy wojny Putina

Precyzyjne zamachy, okrutne tortury, polityczne intrygi. Ogromne pieniądze, diamenty, złoto, ropa. Tajne układy z afrykańskimi dyktatorami i polowanie na prezydenta Ukrainy Zełenskiego. Z tym wszystkim stoją wagnerowcy, najbardziej znani na świecie najemnicy. Zarabiają krocie dla swego sponsora Jewgienija Prigożyna, słynnego kucharza Putina, ale też realizują tajne misje zlecone przez Kreml. Współpracują z armią i wywiadem Rosji, bo tak naprawdę są ,,niewidzialną armią Putina". W przypadku porażek, jak wtedy, gdy zostali zmasakrowani przez Amerykanów w Syrii, Moskwa umywa ręce. Gdy są potrzebni w wojnie z Ukrainą, rosyjska propaganda nawet tego nie ukrywa.

Historia Grupy Wagnera, acz krótka, jest pełna przemocy i pieniędzy. Zaczyna się na Krymie i w Donbasie, przenosi się na Bliski Wschód, w głąb Afryki, a nawet nad Morze Karaibskie, by wrócić na Ukrainę. Dowodzi nimi Dmitrij Utkin ,,Wagner", weteran rosyjskiej armii, fan muzyki Richarda Wagnera (stąd jego pseudonim) i ideologii nazistowskiej. Dziś jego ludzie ,,denazyfikują" Ukrainę. Skąd się wzięli, jak są zorganizowani, jakich zbrodni się dopuścili i dlaczego są tak przydatni dla Kremla? Na te wszystkie pytania, a także wiele innych, odpowiada książka ,,Wagnerowcy. Psy wojny Putina". Pierwsza taka książka w Polsce.

Informacje dodatkowe o Wagnerowcy. Psy wojny Putina:

Wydawnictwo: Bellona
Data wydania: 2022-11-23
Kategoria: Historyczne

Kup książkę Wagnerowcy. Psy wojny Putina

Wagnerowcy. Psy wojny Putina - opinie o książce

Rosyjska inwazja na Ukrainę trwa już ponad trzysta pięćdziesiąt dni. Szala zwycięstwa przechyla się raz na jedną, raz na drugą stronę, a końca nie widać, mimo że niektórzy wyrokowali zakończenie działań bardzo szybko. Tak Ukraina, jak i Rosja proszą o pomoc sojuszników, żeby wygrać. Jak w przypadku każdego najeźdźcy, chciałabym aby ta wojna się skończyła wygraną Ukrainy. To nie tak, że kocham Ukraińców. Uważam, że w naszej historii wydarzyło się wiele złego, ale to, na co pozwala sobie Rosja przechodzi ludzkie pojęcie. A najgorsze jest to, że jak zwykle giną niewinni ludzie, cywile, dzieci.

Rosja ma środki i nie cofnie się przed niczym (choć mam nadzieję, że przed tym ostatecznym rozwiązaniem jednak tak). Putin na usługach ma najemników, czyli grupę Wagnera. I o niej Grzegorz Kuczyński, dziennikarz specjalizujący się w zagadnieniach związanych z Rosją i obszarem postsowieckim, szczególnie dotyczących funkcjonowania służb specjalnych, napisał reportaż.

Wagnerowcy to grupa powiązana z rosyjskim wywiadem wojskowym działająca od 2014 roku na granicy prawa, z powodzeniem wykorzystująca luki prawa międzynarodowego do swojej działalności. Grupa ta oferuje usługi swoich najemników w takich miejscach na świecie, gdzie sytuacja polityczna jest niestabilna. Nieoficjalnie grupa jest kontrolowana przez Kreml i jest wykonawcą jego misji.

Reportaż Grzegorza Kuczyńskiego przedstawia historię Grupy Wagnera, krótką, ale krwawą, pełną przemocy i pieniędzy. Można wyrysować szlak zaczynający się na Krymie i w Donbasie, przez Bliski Wschód, Afrykę, nad Morze Karaibskie, by zatoczyć krąg i powrócić do miejsca, z którego zaczął, na Ukrainę. Dowódcą tej niesławnej grupy jest Dmitrij Utkin pseud. Wagner, weteran armii rosyjskiej, wielbiciel ideologii nazistowskiej i fan muzyki Richarda Wagnera (stąd pseudonim). Sponsorem wagnerowców jest natomiast wieloletni przyjaciel Władimira Putina, Jewgienij Prigożyn, nazywany ,,kucharzem Putina".

Książka jest niezmiernie interesująca i bardzo aktualna. Dzięki takim pozycjom możemy otworzyć szerzej oczy na to, co faktycznie dzieje się na świecie. Przeraża tylko ilość okrucieństwa i fakt, że za pieniądze można wszystko. To w sumie bardzo smutne. Nadal wychodzi na to, że jak się nie ma kasy, to nic się nie znaczy. Niesamowite jak nie traci na aktualności takie stare powiedzenie: jak nie ma miedzi, to d..a siedzi.

Oczywiście ,,Wagnerowców. Psy wojny Putina" gorąco polecam, bo to ważna i świetna książka, bo powinniśmy wiedzieć więcej. Nie wahajcie się, czytajcie!

"Wagnerowcy. Psy wojny Putina", to książka której przeczytanie wielu osobom może pomóc otworzyć oczy na otaczający nas świat i to co się w nim dzieje. W dzisiejszych czasach powszechne stało się gonienie za władzą, a co za tym idzie, za pieniędzmi. Niestety światem rządzą rzeczy materialne, a pościg za nimi nie ma umiaru, ani granic.
Wszystko zaczyna się na samym szczycie, polityczne spory o władzę są powodowane naprawdę ogromnymi pieniędzmi, które idą w parze z tą władzą. Władza i pieniądze do tego stopnia przysłaniają oczy, że ludzie są w stanie niszczyć, a nawet i zabijać niewinne osoby, mężczyzn, kobiety, a nawet i dzieci. Chęć posiadania nie zna żadnych granic, a dla władzy ludzie są w stanie zrobić wszytko.
Tak właśnie zarabiają oddziały najemców Jewgienija Prigożyna, czyli słynnego kucharza Putina. Walczą dla Rosji, nawet zbytnio się z tym nie kryjąc, choć w przypadku porażki nie mogą liczyć na wsparcie. Aktualnie są wysyłani na najtrudniejsze walki na Ukrainie, gdzie zabijają niewinnych bez mrugnięcia okiem. Ta okrutna rzeczywistość niestety ma miejsce tuż za granicami naszego kraju, dzieje się dziś i obok nas. To wszystko przeraża, a tajemnice przedstawione w książce powinny zdecydowanie ujrzeć światło dzienne. Każdy powinien przeczytać tą książkę i poznać metody walki Rosji i ich bezwzględność. Za tym wszystkim oczywiście skrywają się ogromne pieniądze i władza! Układy o których nie wie świat, a wszystkim dowodzi Wagner, czyli Dmitrij Utkin, który walczył dla rosyjskiej armii.
Książka nie jest długa, ale jakże treściwa i wartościowa. Myślę, że każdy powinien ją przeczytać, aby mieć świadomość tego jak wygląda prawda i jak wiele ludzie są w stanie zrobić dla pieniędzy i władzy. Wojna na Ukrainie pochłania wiele niewinnych istnień, zbiera żniwo i jest przerażająca dla ludzi. My, jako naród obawiamy się o swoją przyszłość, swój spokój i życie swoich rodzin. Tocząca się wojna ma wyłącznie podłoże polityczne, a ludzie giną przez chęć posiadania władzy i pieniędzy....
Naprawdę warto sięgnąć po ten tytuł.

Jak zabijają Rosjanie
Grzegorz Kuczyński0
Okładka ksiązki - Jak zabijają Rosjanie

Mokra robota zawsze stanowiła nieodłączny element sprawowania władzy w Rosji. To dlatego oczkiem w głowie kolejnych włodarzy Kremla i Łubianki były laboratoria...