Wakacje nad morzem. Historia miłosna Jane Austen

Niewiele wiadomo o młodym mężczyźnie, którego Jane Austen poznała podczas wakacji nad morzem w 1800 roku. Jej siostra mówiła później, że ów mężczyzna zakochał się w Jane i niewątpliwie na nią zasługiwał. Co wydarzyło się tamtego lata? Być może było tak...

Pierwsze zauroczenie Jane przeżyła bardzo boleśnie. Pewien młody Irlandczyk rozkochał ją w sobie, a potem zniknął z jej życia, więc postanowiła, że już nigdy nie ulegnie romantycznym uniesieniom. Zamierzała za wszelką cenę chronić swoje serce.

Wszystko się zmieniło, kiedy nad morze przybył Frederick Barnes. Porucznik z Marynarki Królewskiej stracił głowę dla Jane. Czy i tym razem dziewczyna posłucha głosu serca?

Carolyn V. Murray - była nauczycielka socjologii oraz zaprzysięgła wielbicielka Jane Austen. Przygodę z pisaniem zaczęła od scenariuszy filmowych - została nawet zaproszona do współpracy z wytwórnią Walta Disneya i sprzedała prawa do kilku własnych scenariuszy. ,,Wakacje nad morzem. Historia miłosna Jane Austen" to jej pierwsza powieść.

Informacje dodatkowe o Wakacje nad morzem. Historia miłosna Jane Austen:

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2016-08-10

Kup książkę Wakacje nad morzem. Historia miłosna Jane Austen

Wakacje nad morzem. Historia miłosna Jane Austen - opinie o książce

Wakacje nad morzem to opis romansu,który połączył Jane Austen i Frederica Barnesa.Autorka próbuje odpowiedzieć na pytanie,dlaczego znana autorka ponadczasowych romansów nigdy nie wyszła za mąż.Oprócz ciekawej historii miłosnej czytelnik dowie sie również w jaki sposób ewoluowały pomysły Austen ,które przedsrtawa ona później w swoich książkach.Może nie jest to wielka powieść,ale idealna dla odstresowania no i oczywiście obowiazkowa lektura dla wszystkich wielbicieli Jane Austen.Ciekawie było przeczytać o osobach,które później stały się dla pisarki kanwą do stworzenia jej własnych bohaterów.

Avatar użytkownika - anoola
anoola