reklama

Wakacje nad morzem. Historia miłosna Jane Austen

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2016-08-10
Kategoria: Romans
ISBN: 9788310130334
Liczba stron: 256

Ocena: 3.5 (2 głosów)

Niewiele wiadomo o młodym mężczyźnie, którego Jane Austen poznała podczas wakacji nad morzem w 1800 roku. Jej siostra mówiła później, że ów mężczyzna zakochał się w Jane i niewątpliwie na nią zasługiwał. Co wydarzyło się tamtego lata? Być może było tak...

Pierwsze zauroczenie Jane przeżyła bardzo boleśnie. Pewien młody Irlandczyk rozkochał ją w sobie, a potem zniknął z jej życia, więc postanowiła, że już nigdy nie ulegnie romantycznym uniesieniom. Zamierzała za wszelką cenę chronić swoje serce.

Wszystko się zmieniło, kiedy nad morze przybył Frederick Barnes. Porucznik z Marynarki Królewskiej stracił głowę dla Jane. Czy i tym razem dziewczyna posłucha głosu serca?

Carolyn V. Murray - była nauczycielka socjologii oraz zaprzysięgła wielbicielka Jane Austen. Przygodę z pisaniem zaczęła od scenariuszy filmowych - została nawet zaproszona do współpracy z wytwórnią Walta Disneya i sprzedała prawa do kilku własnych scenariuszy. ,,Wakacje nad morzem. Historia miłosna Jane Austen" to jej pierwsza powieść.

Kup książkę Wakacje nad morzem. Historia miłosna Jane Austen

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Wakacje nad morzem. Historia miłosna Jane Austen

Wakacje nad morzem to opis romansu,który połączył Jane Austen i Frederica Barnesa.Autorka próbuje odpowiedzieć na pytanie,dlaczego znana autorka ponadczasowych romansów nigdy nie wyszła za mąż.Oprócz ciekawej historii miłosnej czytelnik dowie sie również w jaki sposób ewoluowały pomysły Austen ,które przedsrtawa ona później w swoich książkach.Może nie jest to wielka powieść,ale idealna dla odstresowania no i oczywiście obowiazkowa lektura dla wszystkich wielbicieli Jane Austen.Ciekawie było przeczytać o osobach,które później stały się dla pisarki kanwą do stworzenia jej własnych bohaterów.

Link do opinii
Avatar użytkownika - anoola
anoola
Przeczytane:2020-05-25, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam, 52 książki - 2020,
Recenzje miesiąca
Gdy byłem kimś innym
Stéphane Allix
Gdy byłem kimś innym
Najgorsze dzieci świata 2
David Walliams;
Najgorsze dzieci świata 2
Oddaj to morzu
Joanna Sykat
Oddaj to morzu
Spalona
Laura Bates
Spalona
Niech prawda śpi
Alicja Masłowska-Burnos;
Niech prawda śpi
Ziutek. Chłopiec od Parasola
Małgorzata Czerwińska-Buczek
Ziutek. Chłopiec od Parasola
Letnie marzenie
Cathy Cassidy;
Letnie marzenie
Kaprys milionera
Izabella Frączyk, Jagna Rolska
Kaprys milionera
Pieniądze albo kasa
Paweł Beręsewicz
Pieniądze albo kasa
Pokaż wszystkie recenzje