Wakacje w ZOO

Wojtek i Marcin z rodzicami wyjeżdżaja na wakacje na zaproszenie swojego wuja. Wujek mieszka i pracuje na terenie ogrodu zoologicznego Gdańsk-Oliwa. Chłopcy wraz z kuzynkami i innymi spotkanymi tam dziećmi, przeżywają ciekawe przygody, szukają skarbów, śledzą złoczyńców, a także dowiadują się mnóstwa ciekawych rzeczy o mieszkańczach ogrodu.

Informacje dodatkowe o Wakacje w ZOO:

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 1966 (data przybliżona)
Kategoria: Dla młodzieży

Wakacje w ZOO - opinie o książce

Avatar użytkownika - Mamut
Mamut
Przeczytane:2023-10-14, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2023,

Na całe wakacje zamieszkać na terenie ZOO to naprawdę wspaniała sprawa! Dzieciaki mają mnóstwo przygód. Trochę co prawda nieaktualna ta książka, bo niestety dziś już zwiedzający nie mogą być tak blisko zwierząt, żeby np. dotknąć trąby słonia (chociaż dla zwierząt to i lepiej), ale i tak jest to wspaniała lektura. Kufer z książkami zabrał (a także otwierał klatki zwierząt) handlarz staruszek, który nie był całkiem sprawny umysłowo.

Avatar użytkownika - AlopexLagopus
AlopexLagopus
Przeczytane:1996-03-01, Ocena: 5, Przeczytałam, 2014 i wcześniejsze,

Książka mojego dzieciństwa, i nie tylko mojego, bo to moja mama dostała ją od Mikołaja gdy miała ok 10 lat. :-) Opowiada o grupce przyjaciów, a własciwie kuzynostwie, którzy na zaproszenie wujka weterynarza przyjeżdzają na całe lato do ogrodu zoologicznego. Bracia Wojtek i Marcin, już od dnia przyjazdu mają niemiłe przygody, bo w trakcie podróży ginie zabytkowy kufer, który rodzice przechowywali dla wujka od czasu wojny. Razem z kuzynkami Gosią i Anią postanawiaja rozwiązać zagadkę, gdyż są pewni, że kuferek zaginął już na terenie ogrodu. Tymczasem jakiś wandal ukradkiem niszczy ogrodzenia i wypuszcza zwierzeta. Młodzież postanawia rozprawić sie z przestępcami. Wszystko to dzieje się na przeogromnym terenie jednego z najpiękniejszych polskich ogrodów zoologicznych Gdańsk-Oliwa

O psie który jeździł koleją
Roman Pisarski0
Okładka ksiązki - O psie który jeździł koleją

Jednym z największych bohaterstw jest oddanie własnego życia za drugą osobę. Czy każdy byłby w stanie zrobić coś takiego? Opowieść O psie, który...