Wampiry nie starzeją się nigdy

Mroczny humor i przerażające historie dla fanów wampirów w każdej możliwej odsłonie Wyśmienity zbiór mrożących krew w żyłach opowieści, napisanych przez najpopularniejszych autorów literatury dla młodzieży. W Rodzie Czarnych Szafirów Dhonielle Clayton odkrywa sekretny świat wampirów oraz magię kryjące się za drzwiami Nowego Orleanu. Poznajmy Chłopców z Krwawej Rzeki Rebekki Roanhorse oraz ich kuszącą moc i straszliwe ofiary. A w Pierwszym zabójstwie V.E. Schwab bądźmy świadkami wielowiekowej walki wampirów z ich zabójcami oraz zakazanej miłości wywołującej dreszcz emocji. Wampiry czające się w mediach społecznościowych, wampiry głodne czegoś więcej niż krwi, wampiry ujawniające się i szykujące do pierwszego zabójstwa - ten fantastyczny zbiór daje nową interpretację wiekowej klasyki. Oto ewolucja wampira - i rewolucja na kartach papieru! ,,Fani wampirów, zatopcie zęby w tym pożywnym zbiorze!". ,,Kirkus Reviews" ,,Ta książka to dowód na to, że wampiry nigdy nie wychodzą z mody... Idealna pozycja dla wszystkich miłośników wampirów, bez względu na to, czy są fanami Zmierzchu, klasycznego Drakuli czy Księgi czarownic". ,,The Nerd Daily"

Informacje dodatkowe o Wampiry nie starzeją się nigdy:

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2022-06-14
Kategoria: Horror
ISBN: 9788382025996
Tytuł oryginału: Vampires Never Get Old

Kup książkę Wampiry nie starzeją się nigdy

Wampiry nie starzeją się nigdy - opinie o książce

Avatar użytkownika - Czytomanka
Czytomanka
Przeczytane:2022-09-11,

Świetna klimatyczna okładka, która przyciąga wzrok! A tematyka- wampiry, która nigdy się nie nudzi. Mroczny humor i przerażające historie dla fanów wampirów w każdej możliwej odsłonie

👉 Wyśmienity zbiór mrożących krew w żyłach opowieści, napisanych przez najpopularniejszych autorów literatury dla młodzieży. Wampiry nie starzeją się nigdy to zbiór jedenastu opowiadań. Na podstawie jednego z nich powstał serial Netflixa Pierwsze zabójstwo. Każde opowiadanie ma swój klimat, jedne są bardziej mroczne, inne spokojniejsze.

👉 Całość wypada dobrze. Niektóre historie mnie w ogóle nie wciągneły, ale od innych ciężko mi było się oderwać, więc na pewno każdy znajdzie historię, która przyprawi o gęsią skórkę!

Avatar użytkownika - dosia1709
dosia1709
Przeczytane:2022-09-29, Ocena: 4, Przeczytałem,

"WAMPIRY NIE STARZEJĄ SIĘ NIGDY"

Jest To Zbiór mrożących krew w żyłach opowieści, napisanych przez najpopularniejszych autorów literatury dla młodzieży.

Kochani nie będę tu opisywała każdego opowiadania oddzielnie bo to mija się z celem. Więc szybka recenzja.

Opowiadań jest 10. Jeden są świetne, inne przeciętne. Ale dla tych kilku, warto sięgnąć po tę książkę. Znajdziecie tu trochę humoru, trochę ironii.

Pomysł na fabułę świetny bo kto z nas nie kochał kiedyś książek o wampirach.

Będzie to na pewno miłą odskocznią na niemoc czytelniczą. Autorzy fajnie wykreowali bohaterów i widać że włożyli w tę antologię dużo serca.

Polecam niech każdy z Was wypowie się sam na ten temat.

Avatar użytkownika - przyrodaz
przyrodaz
Przeczytane:2022-09-25, Ocena: 5, Przeczytałam,

,, Przedstawiłam mamie ten idiotyczny argument, że potwory utrzymują się przy życiu dzięki płaceniu podatków".

,, Wszyscy wiedzą o Dru Finleyu. Mieszkał tu kiedyś w latach osiemdziesiątych. Wielka gwiazda baseballa. Wszyscy myśleli, że przejdzie do pierwszej ligi. I wtedy podobno pewnego wieczoru stracił panowanie nad sobą i zabił matkę, ojca, dwie siostry i małego brata, ale nie znaleziono ani jego, ani jego ciała".

,,Jedno ukąszenie może rozprzestrzenić infekcję, przekształcając żywego człowieka w wampira".

,, Może naprawdę sobie to wyobraziłem. Podobno poczucie winy potrafi namieszać w głowie. A ja nie mogę się pozbyć widoku tego rozbryzgu krwi, chociaż widziałem krew więcej razy, niż zdołałbym zapamiętać. Ale mami nigdy nie zabiła nikogo w ten sposób. Nigdy".

Właśnie za sprawą tej antologii dziesięciu autorów będzie was chciało przekonać że wampiry nigdy się nie starzeją. Uwierzcie mi, że każda opowieść miała tu zupełnie inne podejście do tematu. Będą historie z dreszczykiem, nieco o miłości i takie, które odbierzemy jako nastoletnią bajkę. Żadne mnie nie przestraszyło, no może troszkę jedno, ale bardziej traktowałam je jako opowieści kogoś, a nie historię, która mogła się zdarzyć. Co było tu dla mnie nowością, autorki bowiem po każdym opowiadaniu robiły swoje podsumowanie na ten temat. Jakby oceniały dane opowiadanie przez pryzmat tego, co już o wampirach w świecie pisano. Niewątpliwie każde jest inne, ma inny styl i wydźwięk. Jak wy sądzicie, co sprawiło, lub kto, że zaczęto pisać książki o wampirach? Ktoś je wymyślił, znał, czy same dały o sobie znać? W jednym opowiadaniu rozbawił mnie fakt, że po ugryzieniu dziewczyna miała się stać wampirem i na wieczność wyglądać tak jak w tym momencie. Więc ona kazała mu poczekać aż schudnie, bo nie chciała tak długo oglądać swojej oponki na brzuchu:-))) Jak widzicie warto ją przeczytać, by choćby móc się pośmiać:-) Fani wampirów będą z niej zadowoleni:-)

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2022-07-09, Ocena: 4, Przeczytałem,

NASTOLETNIE WAMPIRY

Wydaje się, że moda na wampiry się skończyła. Nie pierwszy i nie ostatni pewnie raz, ale twórcy już nie darzą tematu zainteresowaniem. A na pewno nie takim, jak jeszcze kilkanaście lat temu. Ten jednak nie zniknął całkowicie, wciąż są kolejni autorzy podejmujący go w ten czy inny sposób, czego dobrym dowodem jest niniejsza antologia. Wzięli się za nią co prawda autorzy kojarzeni z literaturą młodzieżową, ale i tak wyszła im całkiem niezła książka o krwiopijcach.

Wampiry. Krwiopijcy. Nieśmiertelni. Zabijają, walczą o przetrwanie, polują, sami stają się ofiarami... Mają swoje sekrety i tajemnice, mają swoje marzenia i pragnienia. I próbują odnaleźć się w świecie, czasach i rzeczywistości, wiodąc swoje... nieumarłe żywoty.

Avatar użytkownika - meridazielona
meridazielona
Przeczytane:2022-07-04, Ocena: 2, Przeczytałem, 52 książki 2022,

Jakiego wampira najbardziej lubicie? U mnie od zawsze na pierwszym miejscu jest Dracula ?

Dzisiejszy post poświęcony jest nowości wydawniczej, która swoją premierę miała 14 czerwca. Okładka wygląda obłędnie, niestety o zawartości nie mogę powiedzieć tego samego.

Mamy tu aż 11 opowiadań, z których tylko...2 mi się podobały - "Ród czarnych szafirów" Dhonielle Clayton i "Pierwsze zabójstwo" V.E. Schwab. Gdyby kiedykolwiek powstały książki z tymi bohaterami brała bym je w ciemno.

Pozostała 9 jest nijaka i nudna. Czy polecam? Tak dla dwóch ostatnich opowiadań. Bo to są prawdziwe perełki.

Avatar użytkownika - isil
isil
Ocena: 4, Przeczytałem,
Era Kwantowa, tom 6
Okładka ksiązki - Era Kwantowa, tom 6

Sto lat po wydarzeniach z głównego cyklu Czarny Młot grupa superbohaterów, zainspirowanych czynami legendarnych herosów ze Spiral City, musi uwolnić...

Dungeons & Dragons. Cienie wampira. Tom 2
Okładka ksiązki - Dungeons & Dragons. Cienie wampira. Tom 2

Kolejny album z serii Dungeons & Dragons - kontynuacja przygód bohaterów ,,Legend Wrót Baldura". Wskrzeszony Ukochany Łowca Minsc i jego komiczny chomik...