Warci ocalenia

Mroczna historia, w której ogromne pożądanie miesza się z jeszcze większym strachem.

Amy McDonald, to mieszkająca w małym miasteczku w stanie Waszyngton właścicielka prężnie działającej kwiaciarni. Prowadziła spokojne życie aż do dnia, w którym wszystko się zmieniło. Echa przeszłości dały o sobie znać, ponownie wpychając ją w mroczny świat przestępstwa i intryg. Rozpoczęła się gra, której reguł nie znała. Wkroczyła do niebezpiecznego świata, pełnego przerażających ludzi. Los postawił na jej drodze człowieka, którego już nigdy więcej nie chciała spotkać…

Czy ratunek przyjdzie na czas? Czy dziewczyna odnajdzie w sobie siłę, by zawalczyć o swoje bezpieczeństwo?

W tej historii nikt nie jest tym, za kogo się podaje.

Miej oczy szeroko otwarte, bo nie wiesz kto okaże się wrogiem, a kto przyjacielem.

„Piekielna mieszanka gorących uczuć i dzikiej namiętności, doprawiona solidną dawką strachu. Nowa książka Rivy Scott totalnie namiesza Ci w głowie” – N. R. Paradise, autorka Krwawych więzów.

„Warci ocalenia to książka akcji – brutalna i zaskakująca, a do tego erotyk – równie mocny i mroczny! Mafioso, agent specjalny i kwiaciarka, to trzy różne światy i trzy różne historie, które razem złączone sprawią, że nie będziecie mogli oderwać się od tej lektury nawet na moment!” – Agnieszka Rybska, Blonderka.pl.

„Mocna, pikantna, gorąca i mrożąca krew w żyłach! Powieść, która sprawiła, że serce na chwilę zamarło, krew się zagotowała, a policzki spłonęły czerwienią. Riva Scott zafundowała prawdziwą mieszankę wybuchową, którą zdecydowanie polecam!” – Agata Głowacz, Arystokratki spod księgarni.

„Świetna fabuła, perfekcyjnie opisana akcja i co najważniejsze – odważne pióro. Książka nie jest po prostu dobra, ona jest fenomenalna! Uwielbiam historie, które wzbudzają tyle emocji” – Kinga Litkowiec, autorka Miasta mafii.

„Elektryzująca, mocna, seksowna – taka jest właśnie najnowsza powieść bezkonkurencyjnej Rivy Scott. Autorka po raz kolejny skradła moje serce i sprawiła, że zarwałam noc dla Wartych ocalenia. Żadne słowa w pełni nie oddadzą tego, co czuję po przeczytaniu tej historii. Płakałam, śmiałam się i przeżywałam piekło wraz z bohaterami. To najgorętszy i najbardziej szalony dark romance tego roku. Nie wierzysz? Przeczytaj, przekonasz się o czym mówię!” – Natalia Kleczewska, Detektyw książkowy.

„Po jakże udanym debiucie, Riva Scott powraca w nowej odsłonie! Warci ocalenia, to nie jest pozycja dla grzecznych dziewczynek! Ta opowieść jest bezwzględna, mroczna, pełna zwrotów akcji, które nie raz spowolnią bicie waszego serca. Dajcie się wciągnąć w świat pełen namiętnej żądzy, przerażenia i seksualnego napięcia” – Kasia Abdullah, Girls Books Lovers.

Informacje dodatkowe o Warci ocalenia:

Wydawnictwo: WasPos
Data wydania: 2020-05-22

Kup książkę Warci ocalenia

Warci ocalenia - opinie o książce

"Nie byłem księciem z bajki. Byłem pieprzonym diabłem w ludzkiej skórze..."

Czasami przydałaby się gumka, by wymazać ze swojego życia złe sytuacje. Te momenty, które nas zniszczyły bądź doświadczyły okrucieństwem. Niestety to nie kartka papieru a ze wszystkimi doświadczeniami trzeba jakoś żyć...

Amy McDonald nie ma dobrych relacji z rodzicami. Szczególnie z ojcem. Choć jest wykształcona i mogłaby śmiało pracować w zawodzie, to pracuje jako kwiaciarka w małym miasteczku. Jej życie powoli wkracza na spokojne tory. Zdaje się być szczęśliwa. Z przyjaciółmi u boku. Niestety wkrótce rozlega się gong sygnalizujący ogromną pokusę i niebezpieczeństwo. Na jej drodze staje Jorge Gaminguez oraz Aston White. Zaczyna się gra. Kto ją wygra?

Nowa książka Rivy Scott już od samego początku porywa niczym tornado. Akcja szybuje z prędkością światła a wątki biją się o swą kolej. Tu dzieje się tak dużo, że ciśnienie lada moment rozsadzi serce. Świetnie skonstruowana fabuła. Mafia, kartel, handel czym tylko się da opisane zostało to tak, jakbym siedziała na fotelu i słuchała zeznań świadka. Oczyma wyobraźni odnalazłam się w totalnie brutalnym, bezwzględnym i niebezpiecznym świecie. Zostałam wrzucona do kotła samego diabła. Temperatura sięgała zenitu. Nie zabrakło krwi i zagrać nieludzkich. Akcja godna najlepszego filmu sensacyjnego. Za to sceny uniesień dla równowagi grzały niczym piec hutniczy. Totalna jazda bez trzymanki. Czytanie ich to był istny sparing. Cios za ciosem, Brutalność bezwzględnością poganiana. Czyste gejzery - niebezpieczne jak sam bohater. Pożądanie można było siekać tasakiem. Ale tak kusiły, ze nie sposób było pominąć choćby przecinka. To jak skok ze spadochronem - ta sama adrenalina. Jorge zimny niczym stal. Bez uczuć - to znaczy nie. Miał uczucia. Jakie? Tylko złość, podłość i bezwzględność. Zabijał bez mrugnięcia okiem i nie miał żadnych wyrzutów. Normalnie człowiek maszyna. Taka maszynka do zabijania. Amy pełna sprzeczności. Niby stąpająca twardo po ziemi ale z taką łatwizną i  wręcz naiwnością godna dziecka zgodziła się na tę szalona "propozycję". Twarda babka - niczym żołnierz. Nie ugnie się przed niczym. Temperamentna i potrafiąca walczyć o swoje.  Aston to żołnierz. Agent. Musi być z zawodu odporny fizycznie i psychicznie. Niczym skała. Odrzucić codzienność i łagodność, by stać się  tym, który ratuje świat. Wyrywa przestępców niczym chwasty panoszące się po jego podwórku. I taki był. Genialnie skonstruowane postacie. W moim odczuciu w stu procentach oddające to, jakie powinny być. Jednak co do finiszy to spodziewałam się zupełnie innego zakończenia. Mam tylko taka cichą nadzieję, ze historia zostanie dalej pociągnięta bowiem zostawiła mi masę pytań. Jedno tylko do czego mogę się delikatnie przyczepić to to, że takie rzeczy jak wiadomości tekstowe, tak jak sny, powinny być zaznaczone inna czcionką. Ale to takie ziarenko piasku, które nie da rady zburzyć całego zamku.
   Zostałam wrzucona w sam środek nieczystego mafijnego światku. Praw i zasad totalnie szokujących. NA mej twarzy malowało się przerażenie poganiane szkarłatem, by za chwilę oblicze stało się blade niczym kreda. Serce dudniło, mało nie wyskoczyło a po kolejnych wydarzeniach stawało w oczekiwaniu na szok. Pełna paleta barw. Emocji masa. Tyle co ja nerwów zjadłam z tą książką. Cudo. Nie wiedziałam w ogóle w jakim kierunku to wszystko zmierzy. Totalnie nieprzewidywalna. Przeczytałam migusiem - jest tak fajnie opisana. Bardzo podobał mi się styl i ta lekkość w przekazie. Zostałam pozytywnie zaskoczona. Ta gra chłonęła niczym ruchome piaski. Potrawa była na najwyższym poziomie- niestety nie dane mi było zaspokoić głodu. Liczę na kontynuację.

Idealna historia dla fanów mafii, sensacji i zawirowań. Skoków emocji od euforii po przerażenie. Walki dobra ze złem.

Polecam

Świetna książka. Dobrze napisana. Fabuła pełna wrażeń. Jest pełno napięcia, strachu, przelewu krwi i tortury, ale też jest namiętność, pożądanie a nawet miłość. Świetna mieszanka wybuchowa. Amy jest jedyną córką gubernatora, który miał nielegalne interesy z mafia. Teraz musi płacić za jego błędy. Zostaje porwana przez szefa mafii Jorga. Miał sią nią tylko zabawić i nastraszyć jej tatusia. Jednak jej upór i zaciekłość ruszają jego serce  Amy też zaczyna coś do niego czuć. Jednak jej życie nie może być spokojne, bo na drodze staje były ukochany, który bardzo ją zranił. Teraz ma dylemat czy pomóc Ashtonowi w ratowaniu córki czy kombinować jak wrócić do Jorga. Dobroć jednak rusza Amy i pomaga uratować dziewczynkę. Jednak cała ta akcja kończy się fatalnie. Bo jej plan ratunku złączył się w akcję ratowniczą tajnych agentów. Doszło do strzelaniny, gdzie zginęło wielu ludzi, a na koniec eksplozja, w której mogli zginąć Jorge i Ashton. Po kilku latach bólu i cierpienia Amy prowadzi nowe życie z córeczką Ashtona i jego przyjacielem. Jednak pewnego dnia czeka ją niezwykła niespodzianka w postaci pewnego pana? koniec do końca mnie usatysfakcjonował, bo jestem ciekawa czy groźnemu mafiozo udało się uciec z walącego się domu, czy zginął? Mam nadzieję że będą dalsze losy bohaterów

Hej książkoholicy ?

Dzisiaj przychodzę do was z recenzją książki którą czytałam w ramach booktour'u u Edytki (@motheroftworeads). Jest to bardzo fajna historia, ale... no właśnie! Ale jej główna bohaterka jest tak irytująca, że aż mnie chwilami szlag jasny trafiał. Miałam wrażenie, że Amy ma rozdwojenie jaźni! No masakra. Im dalej to było to bardziej męczące. Sam pomysł na fabułę bardzo interesujący. Ja mimo wszystko dobrze się bawiłam podczas lektury, Szczególnie dlatego że mogłam dużo komentować ? A ile ja to komentarzy zostawiłam to....! o Mamo! Chyba połowa znaczników jest tutaj moja. hihihi. niestety no przez główną bohaterkę moja opinia będzie troszkę niższa niż by była ale sięgnijcie po książkę i przekonajcie się sami może Wam bardziej będzie odpowiadała.

Avatar użytkownika - Tatiaszaaleksiej
Tatiaszaaleksiej
Przeczytane:2020-06-05, Ocena: 4, Przeczytałem,

„Człowiek to dziwna istota, nigdy nie możesz być pewny, czego się spodziewać”.

Amy jest zadziorną, pyskatą i wesołą dziewczyną. Ma marzenia, przyjaciół, cieszy się z życia, ze zwykłej codzienności. Chce przede wszystkim żyć w spokoju, wolna, bez ograniczeń, z dala od swoich rodziców, od przeszłości. Kiedyś w innym życiu była poważnie związana z Astonem, mieli poważne życiowe plany na wspólną przyszłość, niestety przyłapała go na zdradzie. Niespodziewanie na jej drodze staje Jorge, szef mafii, ma w stosunku do Amy plany.

Akcja powieści toczy się bardzo dynamicznie, wywołuje dreszczyk emocji i nieustannie zaskakuje. Autorka przenosi nas w świat pełen brutalności, okrucieństwa, bezwzględności. Czuć ogromną energię, jaką autorka włożyła w swoją powieść. Bardzo ciekawie, realistycznie wykreowani bohaterowie. Ludzie o skomplikowanych osobowościach. Nie wszystkich polubiłam nie dało się. Największą sympatię poczułam do Astona, który jest agentem specjalnym, wnika w szeregi mafii.  Jego życie nie jest łatwe, a wybory, jakich dokonuje trudne, często bardzo bolesne. Narracja prowadzona jest z trzech perspektyw: Amy, Astona i Jorga. Dokładnie widzimy, co im w duszy gra.

Autorka rewelacyjnie oddała klimat, mrok i ciemną stronę ludzkiej natury. Ludzi, którzy żyją z daleka od litery prawa. Ich sposób bycia i używanie życia, postrzeganie drugiego człowieka, liczy się ostry seks, zaspokajanie własnych żądzy, zachcianek i potrzeb. Z drugiej strony ogromna, bezwarunkowa, ojcowska miłość do dziecka. Praca niosąca realne zagrożenie życia, poświecenie i walka w słusznej sprawie. Pokomplikowane relacje rodzinne, wzajemne zależności. Potrzeba bliskości drugiej osoby, miłość, zaufanie, wzajemne zrozumienie, przyjaźń. Zakłamanie, intrygi, nieszczerość.

Jest mrocznie, przerażająco, chwilami czułam niesmak, niedowierzanie. Wszystko to tworzy jednak idealną, spójną całość. Autorka dała nam historię przepełnioną ogromnymi, bardzo skrajnymi emocjami. Z ogromną niecierpliwością czekam na kolejne powieści autorki. Polecam J

Avatar użytkownika - zaczytana_sowka
zaczytana_sowka
Przeczytane:2020-05-20, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Piękna nie Bestia
Riva Scott0
Okładka ksiązki - Piękna nie Bestia

Willow Hart doświadczyła tragedii, po której pozostały jej jedynie łzy i blizny. Już zawsze miała być poraniona, złamana i sama. Jednak w chwili, gdy pogodziła...

Ice Queen
Riva Scott0
Okładka ksiązki - Ice Queen

Na lodzie czują się pewnie. Czy w miłości podwójny axel wyjdzie im równie mistrzowsko? Hailey Queen to prawdziwa królowa lodu. Zapalona łyżwiarka, dla...