Warstwy

Z tą książką uczymy dzieci krytycznego myślenia i zaglądania pod podszewkę świata, ludzi i przyrody. To picturebook dla dzieci o empatii i byciu wrażliwym na ukryte piękno. Marta Szloser w poetyckiej formie pisze o złożoności otaczającego nas świata. Z lekkością i przyjemnością  wprowadza filozoficzną zadumę. Zachęca, by zaglądać pod powierzchnię, w głąb świata, ludzi, przyrody. Nadchodzi czas na empatię.
Zaletą „Warstw” jest ich uniwersalność. Ta książka nie ma ograniczeń wiekowych. Zaczaruje mamę, dziadka, dziecko – każdego kto ma w sobie nutę romantyzmu.

Informacje dodatkowe o Warstwy:

Wydawnictwo: Literówka
Data wydania: 2020-09-15
Ilustracje:Ania Jamróz

Tagi: dla dzieci

Kup książkę Warstwy

Warstwy - opinie o książce

„Warstwy" to książka wyjątkowa, niepowtarzalna i magiczna. Z niecierpliwością wypatrywałam jej nadejścia, bo podglądając ją na zdjęciach w sieci, od pierwszego spojrzenia na nią wiedziałam, że będzie świetną ozdobą mojej biblioteczki. Kiedy tylko do mnie dotarła od razu ją przeczytałam, bo ma jedynie nieco ponad 50 stron. Mimo małej objętości jej zawartość mnie oczarowała.

To, co najpierw rzuca się w oczy to piękna szata graficzna. Twarda oprawa, grubsze, jakby postarzałe kartki, na których znajduje się krótki tekst i piękne ilustracje. To właśnie te ilustracje zrobiły na mnie największe wrażenie, bo są genialne. Wielowymiarowe, niejednoznaczne, precyzyjne. Z chęcią wsadziłabym je w ramki i ozdobiła nimi ściany w moim domu, by móc nieustannie je podziwiać. Ilustracje razem z tekstem świetnie się uzupełniają i komponują, tworząc unikatową całość.

Autorki tej książki podejmują temat złożoności i wielowymiarowości nas samych i otaczającego nas świata. Zachęcają nas do podróży w głąb własnej wyobraźni i analizy otoczenia. Udowadniają, że wszystko wokół nas i my sami, zbudowani jesteśmy z wielu przeróżnych warstw. Tęcza, marchewka, niedźwiedź, drzewo, ząb, skóra, cebula - to wszystko posiada warstwy. Cały świat i życie składają się z warstw i to od nas zależy, czy je dostrzeżemy.

„Warstwy” zaliczane są do literatury dziecięcej, jednak według mnie chyba bardziej docenią tę lekturę dorośli. Chociaż dzieciom z pewnością spodobają się kolorowe ilustracje, na których będą mogli doszukiwać się różnych szczegółów i interpretować je na różne sposoby. I właśnie to jest świetne w tej książce. Jest skierowana do wszystkich osób, którzy uwielbiają doszukiwać się w książkach głębszego sensu i nie jest im obce bawienie się swoją wyobraźnią. Ta książka jest tak nieoczywista, nieco nostalgiczna i filozoficzna, że z pewnością podbije niejedno serce książkoholika. To książka z tych, do których można ciągle wracać i nigdy nie ma się dość.

Książkę otrzymałam z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl.

Ten drugi. Opowieść misia Fredka
Marta Szloser0
Okładka ksiązki - Ten drugi. Opowieść misia Fredka

Ta wzruszająca opowieść, choć mówi o największej tragedii, jaka może spotkać człowieka – o utracie dziecka – nie przeraża i nie odbiera chęci...

Bez pszenicy na każdą okazję
Marta Szloser0
Okładka ksiązki - Bez pszenicy na każdą okazję

Ponad 300 nowych bezglutenowych przepisów Kontynuacja bestsellerowej ,,Kuchni polskiej bez pszenicy" oraz ,,Świąt bez pszenicy". Ostatnia część...