Wczesna interwencja i wspomaganie rozwoju małego dziecka

W prezentowanej książce dokonano przeglądu propozycji oddziaływań na najmłodsze dzieci zagrożone niepełnosprawnością lub zaburzone w rozwoju. Obszary zagadnień dotyczą poszczególnych etapów postępowania w procesie wczesnej interwencji i wspomagania rozwoju dzieci. Niektórzy autorzy poruszają zagadnienia inspirujące do planowania i realizowania działań wspomagających prawidłowy rozwój dziecka, inni z kolei pokazują propozycje technik i narzędzi pozwalających na zdiagnozowanie określonych dysfunkcji w rozwoju dziecka, a także dokonują przeglądu oddziaływań terapeutycznych na małe dzieci, u których już pojawiają się nieprawidłowości. Przedstawione zagadnienia mogą stanowić inspirację do pracy z małym dzieckiem dla specjalistów z różnych dziedzin – pedagogów, psychologów, logopedów, fizjoterapeutów, lekarzy oraz innych terapeutów zajmujących się pomaganiem dziecku i jego rodzinie. Ze względu na obszerne interdyscyplinarne ujęcie problematyki publikacja może być źródłem informacji także dla studentów.

Informacje dodatkowe o Wczesna interwencja i wspomaganie rozwoju małego dziecka:

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Impuls
Data wydania: 2021-03-18
Kategoria: Psychologia

Kup książkę Wczesna interwencja i wspomaganie rozwoju małego dziecka

Wczesna interwencja i wspomaganie rozwoju małego dziecka - opinie o książce

Avatar użytkownika - iwona-w
iwona-w
Przeczytane:2013-03-16, Ocena: 5, Przeczytałam,
Opis teroretycznych i metodycznych podstaw wczesnej interwencji i wspomagania rozwoju dziecka. Proponowane rozwiązania mogą stanowić inspirację i zachęcać profesjonalistów, rodziców oraz studentów do samodzielnych poszukiwań.