Wdowa

Tom 1 cyklu Jericho and Wright

PORYWAJĄCY, TRZYMAJĄCY W NAPIĘCIU THRILLER PSYCHOLOGICZNY.

W oddali Leah usłyszała dźwięk syren. Zignorowała go. W tej chwili córka jej potrzebowała. Emily, zwinięta w kłębek pod łóżkiem, z zaciśniętymi powiekami, desperacko drżała. Leah zrobiła to, co uczyniłaby każda matka. Poczołgała się przez krew, by dotrzeć do córki.

Dr Leah Wright wróciła do Pensylwanii, wraz z mężem, by odnaleźć spokój, zacząć wszystko od nowa i wychować sześcioletnią córkę, Emily. Jednak gdy wraca do domu pewnej ciemnej, zimowej nocy, trzymając w dłoni bukiet róż, znajduje córkę ukrytą pod łóżkiem i krew męża na całej podłodze...

Kiedy detektyw Luka Jericho zostaje wezwany na miejsce przestępstwa, z zaskoczeniem stwierdza, że morderca pozostawił świadka - małą córeczkę ofiary. Scena zbrodni przypomina mu o niewyjaśnionej śmierci jego narzeczonej. Luka desperacko pragnie dowiedzieć się, co Emily zobaczyła tej nocy. Wie, że morderca może nadal być w pobliżu, czekając, by ponownie zaatakować.

Informacje dodatkowe o Wdowa:

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2021-03-24
ISBN: 9788381954174
Tytuł oryginału: The Next Widow
Tłumaczenie: Malwina Maria Stopyra

Tagi: Thrillery i suspens bóg

Kup książkę Wdowa

Wdowa - opinie o książce

Leah Wright mieszka w Pensylwanii i pracuje w pobliskim szpitalu.Wspólnie z mężem wychowują 6-letnią córkę Emily i są szczęśliwą rodziną.
Kiedy pewnej nocy kobieta wraca do domu jej mąż jest martwy,a córka schowana pod łóżkiem.
Do sprawy zostaje przydzielony detektyw Luca Jericho i to właśnie on będzie próbował nie tylko wydobyć z dziewczynki, jedynego świadka zbrodni, co widziała ale i odnaleźć mordercę.
Czy mu się to uda?

Książka ogromnie mnie zaintrygowała, tym bardziej, że początek zapowiadał naprawdę wyśmienitą historię.
Ale z biegiem kartek akcja zaczęła więdnąć i tak jakoś się to wszystko rozwlekło i rozmyło.
Domyśliłam się dosyć szybko, kto stoi za morderstwem męża głównej bohaterki, ale powody jego postępowania były dla mnie trochę zaskakujące. Jak i zakończenie w stylu science-fiction.
Wiem, że będzie kontynuacja i na pewno po nią sięgnę z ciekawości, co tym razem autorka nam wymyśli i liczę wtedy na większą dozę intryg i mniej przegadanych momentów.
Ta książka nie była zła, ale porywająca dla mnie też nie.
Ani nie zachęcam ani nie odradzam.

Avatar użytkownika - zaBOOkowana
zaBOOkowana
Przeczytane:2021-03-24, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam, 52 książki 2021,

Leah Wright jest lekarką, pracującą na ostrym dyżurze, jednak jedyną osobą, której nie może uratować, jest jej mąż Ian, który w Walentynki został brutalnie zamordowany. Gdy Leah wróciła do domu, zamiast obiecanej niespodzianki, zastała zmasakrowane ciało mężczyzny oraz córkę, kulącą się z przerażenia pod łóżkiem. Sprawa morderstwa Iana została przypisana do Luki Jericho, lecz wszystkie dowody wskazują na wdowę… Kto za tym wszystkim stoi i jakie miał motywy?

Jeżeli chodzi o fabułę, dla mnie to była prawdziwa kolejka górska, która nie zwalnia, wręcz pod sam koniec przyspiesza. Po drodze możemy napotkać parę naprawdę dobrych zwrotów akcji, które próbują zmylić Czytelnika. Nie byłam w stanie do samego końca domyślić się ani kto za wszystkim stoi, ani motywu, zatem z wypiekami na twarzy byłam zaangażowana w tę historię.

Styl pisania CJ Lyons jest łatwy do odczytania, a język jest lekki. Strach, lęk oraz niebezpieczeństwo czyhające za rogiem sprawiają, że Czytelnik staje się emocjonalnie związany z bohaterami. Jest to początek serii, zatem ciekawa jestem rozwinięcia wątku Leah oraz Luki. Był to naprawdę bardzo dobry thriller psychologiczny, od którego nie mogłam się oderwać. Polecam!!