Wesela nie będzie!

Wydawnictwo: Vectra
Data wydania: 2020-08-01

Tom 2 cyklu Pruskie Baby

Plan Edyty był prosty: rozwieść się z Rafałem, spakować manatki i wrócić na Podlasie. Najpierw jednak należy pożegnać stan wolny Magdusi.

Kiedy znika Andzia, a w Szklarskiej Porębie zostają znalezione zwłoki, drogi Edyty Prusko i sierżanta Bączka ponownie się krzyżują. Przypadkowe spotkanie w górskim schronisku przywraca pamięć o dawnej zbrodni, dolnośląskie śledztwo z dnia na dzień zatacza coraz szersze kręgi, a atmosfera wokół Edyty gęstnieje.

Co łączy dziki w szkodzie z zagadką szpiegowską, a zwłoki sprzed lat z morderstwem Adaminy Lukrecji?

"Wesela nie będzie!" to pełna szalonych zwrotów akcji, pędząca jak pociąg Kolei Dolnośląskich kontynuacja przygód Edyty Prusko zgłębiająca siłę kobiecej przyjaźni i okrucieństwo spaczonego umysłu.

Kup książkę Wesela nie będzie!

Opinie o książce - Wesela nie będzie!

"Andzia zabita, Edzia zapłodniona. Patinka z arabską aferą, a pan młody przeżywa rozpacz z powodu braku cifa. Mówiłam wam, że tego wesela nie będzie!".

Książka "Pruskie Baby", czyli pierwsza część komediowej serii Małgorzaty Starosty, zawiesiła autorce poprzeczkę dość wysoko biorąc pod uwagę jej warstwę komediową oraz umiejętne przeplatanie ze sobą rozrywki i poważniejszych treści. Do tego wszystkiego otwarte zakończenie pozostawiło czytelników ze sporym niedosytem, dlatego też z wielkim zaintrygowaniem zgłębiałam dalsze losy znanych mi bohaterów. Nudno z pewnością nie było, gdyż dzieje się w tej powieści wiele, oj wiele.

Małgorzata Starosta to bibliofilka, polonistka oraz niedyplomowana etnolożka, a do tego poetka i prozatorka. Autorka wierszy i bajek dla dzieci oraz nagradzanych opowiadań obyczajowych i kryminalnych. Kocha włoską kuchnię, żelki Haribo i serial "Przyjaciele". Zadebiutowała powieścią "Pruskie Baby" wydaną w tym roku.

Edyta Prusko posiada opracowany plan na swoje dalsze życie, czyli uzyskanie rozwodu z Rafałem i powrót na Podlasie. W międzyczasie czeka ją także wieczór panieński Magdusi. Zupełnie niespodziewanie jednak znika jej przyjaciółka Andzia, a spotkanie z teściową w pociągu, przybiera zupełnie nieoczekiwany obrót. Drogi Edyty i sierżanta Bączka znowu się splatają, gdyż pojawiają się kolejne zwłoki i niewyjaśnione sprawy sprzed lat.

Jeśli sądziliście, że w życiu Edyty Prusko wydarzyło się już wiele to z pewnością zmienicie swoje zdanie po lekturze "Wesela nie będzie!". Małgorzata Starosta bowiem w kontynuacji swojej serii zwiększyła tempo akcji, a co za tym idzie, wplątała bohaterkę w zupełnie nieprzewidywalne sytuacje, obfitujące w wiele zaskoczeń. W tej powieści cały czas coś się dzieje, akcja pędzi w zawrotnym tempie, a czytelnik co chwilę zaskakiwany jest kolejnymi wydarzeniami. I to zarówno tymi z życia prywatnego Edyty, jak i kryminalnymi, z wykopanym szkieletem na czele.

Małgorzata Starosta w kontynuacji "Pruskich Bab" mnie zaskoczyła, gdyż ku mojej uciesze, rozprawiła się ostatecznie z jedną z bohaterek tej serii, która delikatnie rzecz biorąc, nie wzbudzała mojej sympatii. Zaskoczyła mnie także pomysłem na zawirowania w życiu Edyty, której los funduje prawdziwą niespodziankę. Nie spodziewałabym się także w fabule tej powieści wątku z aferą szpiegowską. To był prawdziwy sztos!

"Wesela nie będzie!" to książka o różnych wymiarach miłości, ukazanych na kilku płaszczyznach. Już sam tytuł tej powieści zwiastuje pewne problemy natury sercowej i jak wskazuje jego wymowa, akurat ta trudność to dowcipny wątek fabularny z cifem na czele, który do tej pory wywołuje uśmiech na mojej twarzy. Ale oprócz humoru, są także poważniejsze tematy, gdyż autorka dotyka sedna chorej miłości zwiastującej w późniejszym czasie, kryminogenne zachowania. Wątek ten, sięgający wielu lat wstecz, zaskakuje swoim zakończeniem, obfitującym w przekształcenie miłości w nienawiść generującą zbrodnię, i to nawet nie jedną. Jest więc miłość na wesoło i miłość na poważnie, a wszystko to podane w odpowiednich proporcjach.

Małgorzata Starosta kontynuacją "Pruskich Bab" powraca w dobrym stylu, z uwielbianym przez jej czytelników poczuciem humoru i umiejętnie wplątanym w fabułę, wątkiem kryminalnym. Jeśli chcecie się przekonać, czy pierwsza miłość, a zwłaszcza ta niespełniona, jest najtrwalsza i czy wesela rzeczywiście nie będzie, przeczytajcie koniecznie tę książkę.

Pruskie Baby
Małgorzata Starosta0
Okładka ksiązki - Pruskie Baby

Nikt tak nie potrafi zepsuć świąt jak własna rodzina. Zwłaszcza gdy znienacka postanawia dać się zabić...🔪 Edyta, uciekająca od nieszczęśliwego...

Ziutek. Chłopiec od Parasola
Małgorzata Czerwińska-Buczek