Wezwani do miłosierdzia

"Usłyszałam wezwanie, by porzucić wszystko i podążyć za Nim do slumsów, by służyć Mu w najuboższych z ubogich… Wiedziałam, że to Jego wola i że muszę za nim iść. Nie miałam wątpliwości, że to będzie Jego dzieło."
Matka Teresa

Przez lata swojej działalności Matka Teresa z Kalkuty stała się dla ludzi na całym świecie ikoną Bożego Miłosierdzia. Wszyscy, niezależnie od wyznania czy narodowości, byli pod wrażeniem jej poświęcenia i oddania drugiemu człowiekowi. Dzięki opracowanym przez Briana Kolodiejchuka, postulatora jej procesu kanonizacyjnego, nie publikowanym do tej pory listom świętej możemy wreszcie zrozumieć, skąd czerpała ona siły do pracy wśród najbiedniejszych z biednych i czym było dla niej miłosierdzie.

Nic dziwnego, że kanonizacja Matki Teresy została wyznaczona na trwający w Kościele Nadzwyczajny Rok Święty Miłosierdzia. Według świętego Augustyna słowo „miłosierdzie” pochodzi od łacińskiego miseris cor dare i oznacza „dać serce nieszczęsnym”, a Matka Teresa, nie chcąc nic w zamian, całe swoje serce oddała właśnie tym, którzy cierpią i są w potrzebie. Pokazała, że „głodnych nakarmić”, „spragnionych napoić” czy „grzeszących upominać”, to nie tylko pięknie brzmiące hasła, ale styl życia – możliwy również w XXI wieku.

Informacje dodatkowe o Wezwani do miłosierdzia:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2016-08-31
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 978-83-240-4338-5

Kup książkę Wezwani do miłosierdzia

Wezwani do miłosierdzia - opinie o książce