Wiara

Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 2012-03-01
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 9788377994696
Liczba stron: 320

Ocena: 5 (2 głosów)

Mieszkająca od kilku lat w Filadelfii Sheila McGann powraca do domu rodzinnego w Bostonie na wieść o oskarżeniu przyrodniego brata, Arta Breena, który jest księdzem katolickim, o molestowanie seksualne chłopca z jego parafii. Ku jej zdumieniu Art przyjmuje z pokorą decyzję władz kościelnych o odsunięciu go od obowiązków duszpasterskich i nie zamierza odpierać hańbiących zarzutów. Inicjatywę przejmuje więc Sheila, postanawiając dociec prawdy, a rozmowy, które przeprowadza kolejno z członkami swojej rodziny i znajomymi księdza, układają się w historię życia jej brata i wydobywają na powierzchnię stare sekrety i skomplikowane relacje w katolickiej rodzinie o irlandzkich korzeniach.

Kup książkę Wiara

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Wiara

Avatar użytkownika - Dorota_Dega
Dorota_Dega
Przeczytane:2014-11-16, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Ten tytuł jest jednym z nielicznych , który bardzo głęboko i dogłębnie mnie poruszył i wzbudził ogromne emocje. Autorka bardzo umiejętnie wykreowała fikcję literacką, jednakże mającą wiele wspólnego z prawdą, z naszą codziennością. Fabuła jest bardzo złożona i jest kilka momentów, które bardzo mnie zaskoczyły. Po przeczytaniu "Wiary" cały czas myślę o tej książce, dopadło mnie lekkie przygnębienie i melancholia. Pedofilia w kościele to zjawisko coraz bardziej wszechobecne, ale w tej historii jest też drugie dno. Nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, jakie konsekwencje, jaką swoistego rodzaju ,,lawinę" zdarzeń może pociągnąć za sobą plotka, oszczerstwo, niedomówienie... Jennifer Haigh w swojej książce pokazała nam drugą stronę medalu, jak czuje się osoba niesłusznie oskarżona i jak to rzutuje na całe życie jej rodziny, przyjaciół. Naprawdę polecam, każdy powinien przeczytać tą książkę.
Link do opinii

Pisana lekkim, choć nie prymitywnym językiem, dobre zbudowanie napięcia i oczekiwania na poznanie kolejnych, bardzo zawiłych i skrzętnie skrywanych tajemnic rodziny Mc Gann i Breen.

Link do opinii
Inne książki autora
Diagnoza
Jennifer Haigh0
Okładka ksiązki - Diagnoza

Państwa McKotch poznajemy w 1976 roku, gdy Frank, naukowiec, jego żona i troje dzieci wypoczywają nad morzem. Wkrótce okaże się, że ich nastoletnia córka...

W cieniu wież
Jennifer Haigh0
Okładka ksiązki - W cieniu wież

Dzieje polsko-włoskiej rodziny żyjącej w górniczym miasteczku w Pensylwanii. Opowieść zaczyna się pod koniec II wojny światowej i kończy tuż po zamachu...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Recenzje miesiąca
Szpiedzy i sufrażystki
Krzysztof Beśka
Szpiedzy i sufrażystki
Leśniczanka
Klaudia Duszyńska
Leśniczanka
Hotel spełnionych marzeń
Justyna Drzewicka
Hotel spełnionych marzeń
Moc Amelki
Barbara Gawryluk
Moc Amelki
Niepokonane
A. Kameron
Niepokonane
Nata i czarownice
Anna Andrusyszyn
Nata i czarownice
Poznaj Mszę Świętą
Régis Denel
Poznaj Mszę Świętą
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy