Widzew Łódź. Dzieje międzywojenne

Jest to pierwsza publikacja dotycząca historii klubu przed II wojną światową. Wcześniej nikt tego okresu nie opisał. Co ciekawe, można na nią patrzeć nie tylko jako opowieść o historii Widzewa jako klubu, ale również jako opowieść o dzielnicy Widzew i historii miasta.

Informacje dodatkowe o Widzew Łódź. Dzieje międzywojenne:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2020-03-05
Kategoria: Sport

Tagi: Widzew Łódź piłka nożna historia piłki nożnej polskie kluby piłkarskie okres międzywojenny

Kup książkę Widzew Łódź. Dzieje międzywojenne

Widzew Łódź. Dzieje międzywojenne - opinie o książce

Avatar użytkownika - djas
djas
Przeczytane:2023-04-10, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam, 52 książki 2023,

Bardzo ciekawa monografia dotycząca międzywojennej historii Widzewa Łódź. Przyznam szczerze, że jako kibic tego zespołu nie miałem pojęcia jakie były losy mojej ulubionej drużyny w okresie od powstania w 1921 roku jako RTS Widzew (choć była to kontynuacja funkcjonowania klubu powstałego pod zaborami w 1910 roku, ze względów proceduralnych założonego oficjalnie raz jeszcze po odzyskaniu niepodległości).

Jak się okazuje Widzew był 4-5 siłą w Łodzi w tamtym okresie, nigdy nie wygrywając lokalnych rozgrywek, nawet wówczas, gdy najlepsi grali w krajowej lidze. Natomiast dwukrotnie wygrał rozgrywki B klasy, ten ostatni raz wiosną 1939 roku...

Książka dla maniaków piłki szczególnie zainteresowanych rozgrywkami w Łodzi i samym Widzewem.