Więcej niż człowiek

Najsłynniejsza powieść Sturgeona, wyróżniona International Fantasy Award.

Sturgeon jest jak naczynie pełne pysznego kawioru. - Brian Aldiss.

Prostaczek, który jest telepatą i może zniszczyć człowieka samym spojrzeniem. Dziewczyna, która siłą woli przesuwa przedmioty. Bliźniaczki, które potrafią się teleportować na dowolną odległość. Dziecko z zespołem Downa, które ma umysł geniusza. Chłopak, który dzięki swoim zdolnościom mógłby rządzić światem, ale jest zupełnie pozbawiony zasad moralnych. Sześcioro wyrzutków obdarzonych niezwykłymi talentami łączy się w jedną osobowość, Homo gestalt. To kolejny etap w ewolucji - nadczłowiek. Czy ta wspólnota odniesie się z pogardą do zwykłych ludzi i ich sobie podporządkuje? Czy odnajdzie w sobie miłość i będzie działać dla dobra ludzkości?

Informacje dodatkowe o Więcej niż człowiek:

Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 2021-06-15
Tytuł oryginału: More than Human

Kup książkę Więcej niż człowiek

Więcej niż człowiek - opinie o książce

Avatar użytkownika - aaniaa1912
aaniaa1912
Przeczytane:2021-07-21, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,

Przez lata uwielbiałam sięgać po książki fantasy. Jednak rzadko kiedy sięgałam po książki należące do gatunku science fiction. Do przeczytana większej ilości historii z tego gatunku zachęciła mnie seria wydawana przez Dom Wydawniczy Rebis. Książki wydawane w serii pod tytułem „Wehikuł czasu” to klasyki gatunku, z którymi wcześniej nie miałam okazji się zapoznać. Nadrabiam je dzięki tej serii. Najnowszą książką wydaną w tym cyklu jest „Więcej niż człowiek” i to właśnie ją niedawno przeczytałam.

Już tytuł książki „Więcej niż człowiek” zasugerował mi, że będę mieć do czynienia z jakimiś modyfikacjami ludzkości. Opis książki potwierdził moje przypuszczenia, gdyż przeczytałam w nim o nadczłowieku. To wszystko sprawiło, że byłam bardzo ciekawa lektury. Tak mnie to zainteresowało, że nawet nie zauważyłam kiedy przeczytałam kilkadziesiąt stron. Moja ciekawość napędzała moje tempo czytania, a sama historia sprzyjała szybkiemu czytaniu. To co wymyślił autor tej książki nadal wywołuje u mnie szok i podziw wyobraźni.

„Więcej niż człowiek” to książka, która mnie zaszokowała swoją historią. Przedstawiła kolejną formę człowieka, czyli nadczłowieka w bardzo ciekawy sposób. Jestem zadowolona z lektury i cieszę się, że wydawnictwo zaczęło wydawać klasyki science fiction, gdyż dzięki temu poznałam już dużo dobrych historii z tego gatunku.

Avatar użytkownika - djas
djas
Przeczytane:2023-07-15, Ocena: 3, Przeczytałem, Mam, 52 książki 2023,

Pomysł był całkiem niezły, momentami było nawet ciekawie, ale jako całość bardzo nierówno.

Były fragmenty tej wcale nie tak długiej powieści, że męczyłem się strasznie. Były też fragmenty, które umiarkowanie mnie wciągnęły. Ale jak na dzieło - klasyk sf jednak mnie nie przekonało.

Przeczytałem, mam w swoich zbiorach, ale raczej już nigdy do tej pozycji nie wrócę. A raczej na pewno nie wrócę...

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2021-06-16, Ocena: 4, Przeczytałem,

SZEŚCIORO LUDZI I MOC

Seria „Wehikuł czasu” prezentuje nam zazwyczaj te mniej znane dzieła legendarnych autorów. Czasem jednak dostajemy także ich ewidentne opus magnum i tak stało się w tym przypadku. Bo „Więcej niż człowiek” to zdecydowanie najbardziej znane i jedno z najważniejszych dzieł w dorobku Theodore’a Sturgeona. A zarazem także jeden z najbardziej cenionych utworów science fiction w dziejach literatury.

Było ich sześcioro. Sześcioro młodych ludzi, którzy okazali się posiadaczami niezwykłych mocy. Prostaczek był telepatą i mógł zniszczyć kogo chciał jednym tylko spojrzeniem. Dziewczyna przesuwała przedmioty siłą własnego umysłu. Były też bliźniaczki mające dar teleportacji, dziecko z zespołem Downa, ale umysłem, jakiego mogliby mu pozazdrościć geniuszem oraz chłopak, który mógłby zostać przywódcą świata, ale nie powinien – jest bowiem wzorcowym przykładem socjopaty. To właśnie oni łączą się w jeden wspólny byt – Homo Gestalt, nadczłowieka mającego stanowić kolejny skok ewolucyjny. Ale kim się staną? Nadzieją dla ludzkości, czy czymś zupełnie jej przeciwnym?

The dreaming jewels
Theodore Sturgeon0
Okładka ksiązki - The dreaming jewels

Horty uciekł z domu gdy miał 8 lat. Został złapany na robieniu ohydnych rzeczy i ukarany. Jego zabawka została zmiażdżona. Chłopiec zamieszkał wśród Cyganów...