Więcej niż tysiąc słów

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2021-04-08
Tytuł oryginału: The Day We Met
Tłumaczenie: Grażyna Woźniak

Dwoje ludzi. Dziesięć lat. Jedna niezapomniana historia miłosna.

Stephanie i Jamie są dla siebie stworzeni. Sęk w tym, że oboje już kogoś mają...

Stephanie nie wierzy w przeznaczenie, prawdziwą miłość ani bajkowe zakończenia w stylu: "a później żyli długo i szczęśliwe". Wyszła za Matta. Później jednak poznaje Jamiego, który rozumie ją lepiej niż ktokolwiek inny.

Jamie poślubił swoją miłość z czasów studenckich i tak naprawdę niewiele ma ze Stephanie wspólnego - świat widzą zupełnie inaczej. Ale w takim razie co go tak do niej ciągnie?

Poznają się jesienią 2006 roku. Ich spotkanie zmienia wszystko.

Dwoje ludzi. Dziesięć lat. Jedna niezapomniana historia miłosna.

Roxie Cooper urodziła się i wychowała w północno-wschodniej Anglii. Zawsze miała nadzwyczajną wyobraźnię; w kawiarniach przysłuchiwała się rozmowom obcych ludzi i potem tworzyła wyimaginowane historie na ich temat. Studiując literaturę klasyczną, uznała, że potrzebuje przerwy od nauki łaciny, greki i innych poważnych przedmiotów, więc postanowiła zostać tancerką w nocnym klubie. Jednak po pewnym czasie zamieniła strój tancerki na adwokacką togę i przez kolejnych 7 lat zajmowała się prawem karnym. A potem postanowiła napisać powieść.

Roxie ma prawdziwego bzika na punkcie Prince'a, lubi też oglądać stare musicale.

Kup książkę Więcej niż tysiąc słów

Opinie o książce - Więcej niż tysiąc słów

Avatar użytkownika - zaBOOkowana
zaBOOkowana
Przeczytane:2021-04-08, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam, 52 książki 2021,

Dwoje ludzi i miłość, która trwa ponad dziesięć lat. Wszystko zaczyna się w 2006 roku w wiejskim hotelu na warsztatach artystycznych. Gdy tylko ta dwójka przypadkiem spotka się pod recepcją, od razu iskrzy. Niestety, pomimo świadomości pięknej relacji między nimi, obydwoje mają partnerów, bowiem Stephanie jest zaręczona z Mattem, a Jamie jest żonaty z Helen. Pomimo wszystko, decydują się utrzymywać kontakt i spotykać się raz na rok jako przyjaciele. Tylko czy można być przyjacielem osoby, z którą chciałbyś spędzić resztę życia?

Spory okres czasu pokazuje nam, jakie myśli i emocje towarzyszą tej dwójce podczas wspólnych spotkań przez ten jeden weekend oraz pozostałe dni w roku. Obydwoje oszukują swoich małżonków, jednak odczuwamy sympatię do bohaterów, a co więcej – mocno im kibicujemy. Ta historia rozdarła moje serce na milion kawałków i składała je ponownie, gdy czułam przypływ nadziei na powodzenie dla tej dwójki. Jestem totalnie rozdarta i strasznie polubiłam bohaterów, którzy po prostu kiedyś wybrali niewłaściwe osoby. Chociaż moglibyśmy zgonić całą winę na okropnych partnerów, czyli Matta i Helen, ponieważ w tych małżeństwach są problemy i w ten sposób jakoś usprawiedliwić wybryki Stephanie i Jamiego… to jednak Autorka na to nie pozwala. Pokazuje ona natomiast, jak ludzie się zmieniają na przestrzeni lat i jak ewoluują w małżeństwie.

Wiecie, bo tutaj nic nie jest czarno-białe. W gruncie rzeczy bohaterowie są szczęśliwi w swoich związkach, dlatego nie rzucą wszystkiego ot tak i nie zwiążą się ze sobą. Tutaj chodzi o chemię, o coś niezwykle wyjątkowego. Ta chemia w powieści jest bardzo wyraźna i aż przeskakuje pomiędzy kartkami. Historia rozciąga się latami, a my jesteśmy wtajemniczeni w najbardziej intymne myśli i odczucia. Pałam sympatią zarówno do Stephanie, jak i Jamiego, ponieważ są tak cudownie przedstawieni w tej książce, że czułam się do nich totalnie przywiązana! Dodatkowo bardzo dużym atutem były odniesienia do muzyki i sztuki, a ma to tutaj bardzo duże znaczenie. Polecam całym sercem!

Człowiek w drodze
Alfred Sosgórnik