Wiedźma.com.pl

Z nią zdradzicie nawet swój komputer! Są rzeczy na niebie i ziemi, o których nie śniło się internautom... Jak choćby upierdliwa ciotka w stanie wskazującym na nie-życie. Obdarza spadkiem Krystynę zwaną Reszką, samotną matkę, redaktorkę z wydawnictwa i netomankę. Na co dzień przyspawana do laptopa Reszka, musi więc wyrwać się z sieci i rusza do zabitej dechami wsi. W odziedziczonej chałupie udaje jej się nawet rozpalić ogień pod kuchnią. I to bez pomocy google! Niestety, zaczyna widzieć na jawie i we śnie: duchy, mary czy trupy, nie tylko w szafie. Sama nie wie, czy szajba to, czy gen, bonus do schedy po ekscentrycznej zołzie... Horror daleko od szosy i romans daleki od harlequina - mix o idealnie wyważonych proporcjach. .

Informacje dodatkowe o Wiedźma.com.pl:

Wydawnictwo: Fabryka Słów
Data wydania: 2010-06-11
ISBN: 978-83-7574-217-6

Kup książkę Wiedźma.com.pl

- A jak ta klątwa wyglądała? - Widziałeś kiedy opętany makaron? - Nie sądzę, makaron? - Powaga. Co najmniej czterojajeczny, z bonusem do rzutu na agresję.

Być może każdy ma swoje prywatne niebo. Albo piekło – to zależy tylko od nas.

Wiedźma.com.pl - opinie o książce

"Wiedźma.com.pl" to przezabawna komedia, z którą miałam przyjemność spędzić kilka godzin. Trochę dziwna, trochę fantastyczna, trochę czarowna, ale już na okładce jest dopisek "Komedia paranormalna" i właśnie to skusiło mnie do zabrania się za audiobooka. Od samego słuchania tekstu czytanego przez panią Ewę Abart była super relaksem. Okazało się, że przypadkiem trafiłam na bardzo wciągająca lekturę. Nie czytałam wcześniej nic tej autorki, ale ta książka trafiła celnie w mój humor. Przyznaję bez bicia, że jestem usatysfakcjonowana tą historią, chociaż zakończeniem jej może nie do końca...

"Normalna kobieta boi się myszy, pająków i zmarszczek. Normalne kobiety boją się też duchów.
Nigdy nie twierdziłam, że jestem normalna."
Pani Białołęcka opowiada nam zwariowana historię Krystyny Szyft, zwanej Reszką, która jest niezależną dziennikarką. Sama wychowuje kilkuletniego synka Jeremiego i mieszka kątem u swoich rodziców. Niespodziewanie całe jej dotychczasowe życie wywraca się niemal do góry nogami za sprawą pewnego listu od notariusza. Okazało się, że odziedziczyła dom na odległej prowincji po nieznanej nikomu z rodziny jakiejś ciotecznej czy tam stryjecznej babce. Na dodatek wieś jest niemal odcięta od świata, nawet nie dojeżdża tam autobus i nie ma dobrej drogi dojazdowej. Jednak gdy Reszka próbuje odnaleźć gdzie się znajduje ta miejscowość o dziwnej nazwie Czcinka, nie ma jej nawet na mapie ani w spisie miejscowości. Notariusz również nie ma pojęcia gdzie znajduje się dom darowany Reszce przez kuzynkę, ale w danych klientki znajduje się dokładniejszy adres, więc chociaż teraz kobieta wie, gdzie mniej lub więcej znaleźć swoje odziedziczone mienie. Wsiadła w autobus  i pojechała się rozejrzeć..., aby dotrzeć do Czcinki musi jeszcze przejść pieszo drogą przez las kilka kilometrów. Napatoczył jej się jednak przewodnik.

"Gdyby się gapił, zaczęłabym się obawiać gwałtu, rabunku i zabójstwa. Niekoniecznie w tej kolejności."
"Tymczasem Zbychu[...] zostawił mnie pośrodku puszczy z bagażem, jak sierotę. Brakowało tylko kawałka piachu, żebym poczuła się jak Nel. Pieprzony anty-Staś."
Tak właściwie to dopiero teraz tak na dobre zaczyna się rozkręcać cała "paranormalna" historia. Nie będę jednak zdradzać szczegółów, lecz powiem tylko, że ciotkobabcia Reszki to była taka wioskowa czarownica i cała okolica czuła przed nią respekt... a słuchanie tej zwariowanej momentami opowieści działało dużo lepiej na poprawę humoru niż czekolada...
Dobrze, że ja słucham audiobooków w swoim domu i okolicy, bo gdyby spacerowała po osiedlu, to ktoś mógłby pomyśleć, że śmieję się jak głupi do sera.
Humor w tej książce jest bardzo dobrze przedstawiony, cięty i błyskotliwy język jest tu zaletą.

"Mój cięty dowcip pod rękę z wysokim IQ zrobiły sobie wolne, mózg zastrajkował."
Polecam każdemu, bo warto się uśmiechać a nawet wybuchać zdrowym i szczerym śmiechem. Dodatkowo wątek paranormalny jest dość intrygujący.
Może w każdej z nas siedzi jakaś wiedźma? Może warto to sprawdzić?
Czytajcie lub słuchajcie i bawcie się dobrze.

Avatar użytkownika - lucter
lucter
Przeczytane:2017-03-26, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, Wyzwanie - fantastyka 2017,
Ledwie wiązać koniec z końcem i mieć na utrzymaniu dziecko to ciężka sprawa. Otrzymać wówczas spadek (jakikolwiek) to dobra rzecz. Każdemu jednak dałyby do myślenia mnożące się komplikacje: dziwne sny, wioska nie do odnalezienia na mapie, niechętne reakcje mieszkańców, włamania, jeżące na głowie odkrycie, co się kryje za zamkniętymi drzwiami domu - a to dopiero początek... Akcja książki jest bardzo dynamiczna, dużo humoru, mamy przebojową bohaterkę i jej uroczą rodzinę, pewnego przystojnego doktora, kilka duchów - to wszystko daje doskonałą lekturę na weekend.
Avatar użytkownika - ewaboruch
ewaboruch
Przeczytane:2015-05-19, Ocena: 6, Przeczytałam, humor, przygoda,
Krystyna Szyft odziedziczyła domek na wsi w Czcince, która nie istnieje na mapie. Udaje się jej tam dostać dzięki pobliskiemu miasteczku. Jak się okazuje maczała w tym palce jest daleka krewna i do tego wiedźma Katarzyna Szyft. Obok niej mieszka miejscowy doktor, z którym bohaterka zwana Reszką zaczyna się zapoznawać. Jak się okazuje Katarzyna była bardziej tajemnicza niż się wydaje, a gdy Krystyna zaczyna wchodzić w nie-życie ciotki zaczynają się dziać różne rzeczy. Książka pełna humoru, która potrafi wciągnąć od pierwsze strony :)
Avatar użytkownika - Magnolia93
Przeczytane:2011-08-01, Ocena: 5, Przeczytałam, do 2013,
Róża Selerbergu
Ewa Białołęcka 0
Okładka ksiązki - Róża Selerbergu

Selerbergiada - szok, drogi i rock and roll, czyli "ach, ta dzisiejsza młodzież" w wydaniu fantasy. Kiedy jest się niekonwencjonalnym arystokratą...

Naznaczeni błękitem
Ewa Białołęcka0
Okładka ksiązki - Naznaczeni błękitem

Nazywam się Biały Róg, mam piętnaście lat i jestem Tkaczem Iluzji. To lepiej, niż być Obserwatorem, bo ludzie nie lubią, jak im zaglądać do głów...