Okładka książki - Wiek żelaza

Wiek żelaza

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2004
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 978-83-240-0473-7
Liczba stron: 216
Dodał/a książkę: Autor X

Ocena: 2.5 (2 głosów)

Umierająca kobieta pisze list do córki. Dokonuje w nim rozliczenia z własnym życiem oraz z rzeczywistością, w której nie ma miejsca dla ludzi starych i pokrzywdzonych. Z każdą linijką narasta rozczarowanie osoby pragnącej czegoś więcej niż dogorywanie u boku kalekiego kloszarda. Matka pozostawia córce bolesne świadectwo ludzi wykluczonych. "Wiek żelaza" jest dogasającym wołaniem o miłość. To powieść śmiertelnie prawdziwa.

Kup książkę Wiek żelaza

Opinie o książce - Wiek żelaza

Avatar użytkownika - Olena
Olena
Przeczytane:2013-12-15, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki - 2013,
Mam już za sobą parę książek Coetzee i ta w mojej opinii należała do gorszych z jego dokonań. Jeśli chodzi o klimat publikacja ta mocno przypominała "Pamiętniki przetrwania" Doris Lessing - czytelnikowi towarzyszy niepokój, akcja rozgrywa się w bliżej nieokreślonym czasie; zamieszki, zbuntowane dzieci, brutalne działania władz. Sama historia mnie co prawda nie zaczarowała, ale oddam Autorowi sprawiedliwość: pisze świetnie, lekko, jego przemyślenia bywają zaskakujące, porównania niebanalne, szczególnie przypadł mi do gustu opis postępującej choroby, wyniszczającej ciało i psychikę bohaterki. Poruszające.
Link do opinii
Avatar użytkownika - aleksa6
aleksa6
Przeczytane:2013-01-02, Ocena: 2, Przeczytałam, czytam regularnie w 2013 roku,
Czytając recenzję i krótki opis na odwrocie książki, pomyślałam: To książka dla mnie. Przeczytałam. A właściwie wymęczyłam książkę. Nie spodobała mi się. Nie wciągnęła mnie w swojej akcji. Nie poruszyła. Czegoś zabrakło. Nie wszystko było jasne. Te wątki z bitwami i dziećmi służącej były nie do końca zrozumiałe. Może dlatego, że też nie starałam się tego zrozumieć. Nie chcę pozostawić zupełnie negatywnej opinii. Dlatego powiem, że były fragmenty, słowa wypowiadane przez główną bohaterkę, przy których zatrzymywałam się i zastanawiałam przez dłuższą chwilkę.
Link do opinii
Avatar użytkownika - elphaba
elphaba
Przeczytane:2011-10-19, Przeczytałam,
Inne książki autora
Elizabeth Costello
J. M. Coetzee0
Okładka ksiązki - Elizabeth Costello

Elizabeth Costello, powszechnie ceniona pisarka, podczas sympozjów, dyskusji i pogadanek miarowym głosem odczytuje swe wykłady, nie bacząc na opinie publiki...

Chłopięce lata
J. M. Coetzee0
Okładka ksiązki - Chłopięce lata

Chłopięce lata otwierają autobiograficzny cykl powieści Coetzee'go. To książka wyjątkowa, pierwsza, w której autor opisuje własne dzieciństwo i dojrzewanie...

Recenzje miesiąca
Drogowskazy
Wiktor Osiatyński
Okładka książki - Drogowskazy
Zadry
Dominik Rutkowski
Okładka książki - Zadry
Świat kupek
Terry Pratchett
Okładka książki - Świat kupek
Lata powyżej zera
Anna Cieplak
Okładka książki - Lata powyżej zera
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy