Większa od obrazu. Myśli o Matce Bożej Częstochowskiej

Wydawnictwo: Święty Wojciech
Data wydania: 2019-05-21
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 9788380653153
Liczba stron: 104

Ocena: 0 (0 głosów)

,,Czym jest cudowny obraz jasnogórski? Dlaczego jest on cudowny? Czy dlatego, że jest piękny? Dla mnie jest on piękniejszy od Matki Bożej w Tuchowie z różą w ręku, Matki Bożej Piekarskiej, Matki Bożej z pękiem strzał z ulicy Świętojańskiej w Warszawie. Ale różne są kryteria piękna.

Czy dlatego jest cudowny, że działa cuda? On sam jest po prostu Bożym cudem. To jest dar łaski Bożej - skarb, znak widzialny niewidzialnej łaski Boga, przed którym trzeba tylko uklęknąć i doświadczyć jej działania, tego, że Bóg wybrał takie właśnie narzędzie łaski".

Ks. Jan Twardowski

Oddajemy do rąk czytelników wybór wierszy i rozważań ks. Jana Twardowskiego poświęconych jednemu z najważniejszych wizerunków maryjnych - Matce Bożej Częstochowskiej. Polacy od lat pielgrzymują do jasnogórskiej ikony i ona też - w swej kopii - pielgrzymuje po Polsce, od diecezji do diecezji, parafii do parafii. Obraz Matki Bożej Częstochowskiej, twierdzi Ksiądz Jan, jest znakiem naszej wiary. Jest znakiem Bożej łaski. A dla niego samego staje się pretekstem do rozważań o naszej polskiej pobożności, o kondycji całego naszego narodu, a przede wszystkim - o spotkaniu człowieka z Bogiem, przez Maryję.

Tagi: Praktyki chrześcijańskie

Kup książkę Większa od obrazu. Myśli o Matce Bożej Częstochowskiej

Zobacz także

Opinie o książce - Większa od obrazu. Myśli o Matce Bożej Częstochowskiej

Inne książki autora
Kilka myśli o Matce Bożej
Jan Twardowski0
Okładka ksiązki - Kilka myśli o Matce Bożej

Wydanie I w tej edycji. Tomik wspaniałych, pełnych kapłańskiej mądrości refleksji o modlitwie. Autor zwraca uwagę na to, że 'często dopiero tam, gdzie...

Kilka myśli o świętym Józefie
Jan Twardowski0
Okładka ksiązki - Kilka myśli o świętym Józefie

Uroczystość św. Józefa obchodzimy dziewiętnastego marca, kiedy pachnie już Wielkanocą, ale nam bardziej przypomina się Boże Narodzenie. Święty Józef tak...

Zobacz wszystkie książki tego autora