Wielka historia małych miast województwa łódzkiego

Wydawnictwo: Literatura
Data wydania: 2020-09-03

Andrzej Frycz Modrzewski tworzył w Brzezinach, Julian Tuwim kochał Inowłódz, Marcin Bielski spisywał Kronikę wszytkiego świata w Pajęcznie.

Kazimierz Wielki odnalazł miłość życia w Opocznie, Kazimierzowi Jagiellończykowi Krzyżacy składali hołd w Piotrkowie Trybunalskim, Władysław Jagiełło wracał wielokrotnie do Przedborza.

Wielka historia działa się na oczach mieszkańców małych miast, a dziś dzięki opowieściom Grażyny Bąkiewicz, Zuzanny Orlińskiej i Pawła Wakuły może o nich przeczytać każde dziecko w Polsce.

Bo na historię Polski składają się właśnie te mniej i bardziej doniosłe zdarzenia, które rozgrywały się w małych ojczyznach, bliskich każdemu z nas.

Opinie o książce - Wielka historia małych miast województwa łódzkiego

Avatar użytkownika - dziecimajaglos
dziecimajaglos
Przeczytane:2021-02-09, Ocena: 6, Przeczytałem,

Wypełnione historią karty książki, opowiadają o miastach z rejonu województwa łódzkiego. Przenoszą nas w momenty przełomowe dla historii Polski; takie jak np: „Potop szwedzki”, „hołd Krzyżacki” i wiele, wiele innych.

Każde miasto, to osobna opowieść, każde miasto to tajemnica, którą pragnie się odkryć podążając za autorami…

Dzięki tej książce możemy poniekąd przenieść się w świat tamtejszych zdarzeń, być ich uczestnikami i poznawać wydarzenia tak ważne dla naszej ojczyzny.

Dla nas ta pozycja okazała się nie lada gratką. Autorzy przekazali nam wiele wiadomości z zakresu historii małych, niepozornych miast i miasteczek, które przecież nie raz mijaliśmy na mapie naszych wędrówek, nie zwracając na nie uwagi - a które teraz z pewnością odwiedzimy.

-----------------------------------------------------------------

ZAPRASZAM DO WYSŁUCHANIA OPINII MŁODEGO CZYTELNIKA O TEJ WŁAŚNIE KSIĄŻCE :)

www.wopisie.pl

Kup książkę Wielka historia małych miast województwa łódzkiego

Król Myszy
Zuzanna Orlińska0
Okładka ksiązki - Król Myszy

Przybycie do Warszawy Ludwika XVIII, francuskiego króla wygnańca, rozpoczęło sekwencję niezwykłych zdarzeń i misternych rozgrywek dyplomatycznych...

Biały Teatr panny Nehemias
Zuzanna Orlińska0
Okładka ksiązki - Biały Teatr panny Nehemias

Wyobraź sobie, że żyjesz w ponurym świecie, bez komórki, tableta, komputera. Przed sklepami wiją się kolejki, choć na półkach brakuje towarów...

Kudłata
Hwang Sun-mi