Wielka księga baletu

Wydawnictwo: OLESIEJUK
Data wydania: b.d
Kategoria: Albumy
ISBN: 978-83-7626-716-6

Dzięki tej książce poznacie historię tańca, najważniejsze style: taniec klasyczny, taniec nowoczesny, taniec współczesny i hip-hop, nazwiska najsłynniejszych tancerzy i największych kompozytorów oraz choreografię najwspanialszych baletów. Dowiecie się, gdzie mieszczą się prestiżowe szkoły baletowe i najsłynniejsze teatry. Znajdziecie tu także linki do stron internetowych poświęconych baletowi oraz nazwy odpowiednich czasopism, a także słownik terminologii baletowej. Ta książka, napisana z pasją i miłością przez zawodowego tancerza, pozwoli Wam poznać świat baletu od strony publiczności i od kulis. Dzięki niej poznacie fascynujący świat tańca, zrozumiecie go i pokochacie. Być może, kiedyś będzie to wasz świat!

Kup książkę Wielka księga baletu

Avatar użytkownika - madak
madak
Przeczytane:2012-10-08, Ocena: 5, Przeczytałam, Poradniki,
Rozwijanie talentów i zainteresowań powinno rozpocząć się już od najmłodszych lat. Aby dobrze wybrać swoją przyszłą pasję, a być może i związany z nią zawód oraz drogę kariery, należy rozważyć wszystkie tego dobre i złe strony. Pomocna, kierowana przede wszystkim do dziewcząt i ich rodziców może okazać się w takim momencie „Wielka księga baletu”, która zachęca do podjęcia wyzwania, jakim jest taniec klasyczny oraz skłania do związania z nim swojej przyszłości. Książka Roberto Baiocchiego zbudowana jest z kilku części. Pierwszą z nich stanowi opis historii tańca, jego rozwoju, przemian, jakim ulegał i motywów, z których na przestrzeni wieków czerpał. Jednak zasadniczą częścią książki jest rozdział poświęcony krokom wykonywanym w balecie. Autor z wielką dokładnością opisuje pozycje rąk, nóg i stóp, ułożenie ciała podczas tańca czy konkretne już kroki będące podstawą opowieści scenicznej. Opisom towarzyszą ilustracje, bez których zrozumienie tekstu byłyby trudne, a czasem nawet niemożliwe. Dalsza część „Wielkiej księgi baletu” opatrzona jest informacjami dotyczącymi najważniejszych kompozytorów – Prokofiewa, Czajkowskiego czy Strawińskiego. Bardzo interesującym rozdziałem jest także ten opisujący najpopularniejsze balety świata, wśród których na szczególną uwagę zasługuje „Jezioro łabędzie” i ...

Opinie o książce - Wielka księga baletu

Avatar użytkownika - white_swan
white_swan
Przeczytane:2013-06-27, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki - 2013,
"Wielka księga baletu" nie jest aż tak wielka jak się spodziewałam, ale zawiera wiele niezbędnych informacji dla miłośników baletu, szczególnie takich platonicznych jak ja, bo pewnie uczniowie szkół baletowych mają wiedzę w niej zawartą w małym paluszku. Jednym słowem jest to kompendium łączące w sobie informacje o historii tańca, jego różnych stylach, wybitnych osobistościach baletu, podstawowych ćwiczeniach i krokach oraz rady w wyborze szkoły i krótką lekcję anatomii. Może całość jest odrobinę zbyt różowa (naprawdę nie wiem, czemu ten kolor kojarzy się wszystkim z baletem), ale to dobre źródło wiedzy dla kompletnych laików.
Avatar użytkownika - Medea
Medea
Przeczytane:2010-12-08, Ocena: 5,
Fajna sprawa dla osób, którzy są kompletnymi laikami w tematyce baletu/tańca, trochę zbyt różowe, a słowo "wielka" to mocne nadużycie(wielka mogłaby być np. książka "Dzieje baletu" T. Wysockiej), dobry prezent dla młodej, początkującej baletnicy:)