Wielka Panda i Mały Smok

Tom 1 cyklu Wielka Panda i Mały Smok

Inspirująca podróż, w której ważny jest nie cel, lecz droga.

Piękne ilustracje oraz rozpisana na dwa głosy opowieść o przyjaźni, odwadze, czułości dla samego siebie... i o tym, dlaczego warto czasem napić się herbaty.
Przed Wami książka, która podbije Wasze serca równie mocno, jak Chłopiec, kret, lis i koń Charliego Mackesy'ego.

Wielka Panda i Mały Smok podejmują wspólną podróż, choć dobrze się nie znają. Szybko gubią drogę - jak wielu z nas w życiu - ale wiedzą, że stracenie z oczu celu często pozwala dostrzec wspaniałości, których zazwyczaj nie zauważamy. Dlatego z radością błądzą, odkrywają nieznane miejsca i dyskutują o tym, co w życiu najważniejsze.
,,Wielka Panda i Mały Smok" to książka, w której znajdą mądrość czytelnicy w różnym wieku - od dzieci, przed którymi świat stoi otworem, do dorosłych, których życie często zmusza do radykalnych zmian.
Poczucie humoru i mądrość Wielkiej Pandy i Małego Smoka przemówią do każdego z nas.

Informacje dodatkowe o Wielka Panda i Mały Smok :

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2021-10-27
Kategoria: Poradniki
Tytuł oryginału: Big Panda and Tiny Dragon
Tłumaczenie: Aldona Sieradzka-Krupa
Ilustracje:James Norbury

Tagi: Rozmowy motywacja rozwój osobisty teatr książka psychologiczna rozmowa

Kup książkę Wielka Panda i Mały Smok

Wielka Panda i Mały Smok - opinie o książce

Wielka Panda i Mały Smok nie jest typową książką do "czytania".
Jest to raczej zbiór pewnych prawd i mądrości które mają nam pokazać że czasem warto się zatrzymać i rozejrzeć dookoła, a także że w życiu należy się cieszyć z małych rzeczy.

Ponadto książka jest bogata w przepiękne, proste i czytelne ilustracje.
Osobiście uważam, że tytuł ten jest dobrą pozycją aby wziąć go do ręki o każdej porze dnia i roku i otworzyć go w dowolnym miejscu, a wszystko po to by się zastanowić nas sensem każdej "rozmowy".

Przed nami najciekawsza podróż. Podróż przez życie. Czasami trudna, czasami kręta i wyboista, pełna zakrętów i nieoczekiwanych przystanków. Jesteście gotowi na jej przeżycie?

Wielka Panda i Mały Smok wyruszają we wspólną podróż, chociaż tak naprawdę nie znają się dobrze. Nie jest ważny cel, do którego zmierzają, ale satysfakcja ze wspólnej podróży. Rozmawiają, dzielą się życiowymi refleksjami, delektują się swoją obecnością. I okraszeni radością ze wspólnej przygody, nieoczekiwanie błądzą. Ale dzięki tej niefrasobliwości mają możliwość poznania miejsc, które nie były na ich drodze zaplanowane. I mogą prowadzić mądre i inspirujące rozmowy o tym, co w życiu jest najważniejsze. Czy wiecie o jakich walorach prowadzą długie dysputy? O miłości, przyjaźni, pomocy dla drugiego człowieka, przemijaniu, spokoju, cierpliwości …

Ta mała książeczka jest tak mądra i wzruszająca, że nie mogłam się od niej oderwać. Porwała mnie w przestworza życiowych refleksji i przemyśleń. I zatopiła w swojej przenikliwej mądrości. Ona jest po prostu cudowna i magiczna. I pełna niespożytej energii i magicznej mocy.

„Jeśli szukasz szczęścia dla innych,

możesz odnaleźć szczęście dla siebie”.

Z każdej stronicy przemawiają do nas piękne i wzruszające słowa. Wystarczy tylko przyjąć je do swojego kodeksu moralnego, a świat wokół nas stanie się piękniejszy i subtelniejszy. Ludzie staną się dla siebie bardziej życzliwi i miłosierni, zwycięży prawda, może chwilami bolesna i uwydatniająca nasze grzechy i zaniedbania. Ale bardzo potrzebna i oczyszczająca.

Przeżywając przygodę życia w towarzystwie Pandy i Smoka otaczamy się cudownymi, a zarazem prostymi ilustracjami. Delikatne spojrzenie i z każdego obrazka wyłania się ukryta treść, którą wystarczy delikatnie wydobyć i zrozumieć. Obrazki niby niedbałe, a zarazem eleganckie. Proste i skomplikowane. Koniecznie trzeba na nie spojrzeć i samemu zatracić się w ich magicznej i twórczej symbolice.

„Niektórzy ludzie są jak świece.

Spalają się, żeby przynieść światło innym”.

Ta książka to kopalnia złotych myśli, które powinny oświetlać drogę życia każdego z nas. Nimi powinniśmy się kierować i i tak kreować nasze postępowanie, aby nikomu nigdy nie wyrządzić krzywdy ani nie sprawiać przykrości.

„Jedną z najważniejszych rzeczy, jakie można zrobić

dla drugiej osoby, to słuchać jej z uwagą”.

Dla kogo jest ta lektura? Każdy zapewne od razu odpowie, że dla dzieci. Owszem, dla dziecka, małego i dużego. Ale to również pozycja obowiązkowa dla nas, dorosłych. Tak często miewamy w życiu chwile słabości i zwątpienia, tak często nie wiemy, którą drogą podążać. Wielka Panda i Mały Smok rozwieją nasze wątpliwości i rozterki i spróbują wskazać nam drogę do szczęśliwej przyszłości, pełnej nadziei, optymizmu i radości.

Dla mnie to prawdziwe arcydzieło! Genialne i jedyne w swoim rodzaju! Zbawienne i cudotwórcze! Sięgnijcie, a przekonacie się, że ta wzruszająca i elektryzująca opowieść na zawsze zagości w waszych gorących i wypełnionych miłością sercach.

Avatar użytkownika - Colibri
Colibri
Przeczytane:2021-11-26, Ocena: 5, Przeczytałam,

Recenzja „Wielka Panda i Mały Smok”
„ - Ścieżka wygląda na trudną – orzekła Wielka Panda.
- Nieważne, jak będzie ciężko – uspokoił ją Mały Smok. – Najważniejsze, że będziemy szli razem.”
„Wielka Panda i Mały Smok” to książka wydana w2021r. Autorem jest James Norbury. Mężczyzna ten pewnego dnia natknął się na książkę o buddyzmie, zaczął on zagłębiać zagadnienia duchowości i medytacji, które z czasem pomogły mu przetrwać ciężki okres w życiu. James postanowił pomóc również innym, chciał stworzyć on grupę wsparcia która niestety z powodów pandemicznych nie doszła do skutku, zaczął więc rysować ilustracje które z czasem odniosły sukces. Ludzie z całego świata pisali do mężczyzny dziękując za pomoc. „Wielka Panda i Mały Smok” to zbiór tych ilustracji.
Wielka Panda i Mały Smok to bohaterowie którzy nie znając się za dobrze, wyruszają we wspólna podróż. Podczas tej wyprawy niestety się gubią, jak wielu z nas w życiu. Oni się jednak nie poddają, pokazują nam że zgubienie się nie jest złe. Zaczynają szukać nowej drogi do celu, starając się po drodze czerpać radość ze wszystkiego co im się przytrafia. Panda i Smok pokazują nam, że nie cal jest ważny, tylko droga jaką przebywamy i osoby jakie nam w niej towarzyszą.
Książka „„Wielka Panda i Mały Smok” czerpie z duchowości i filozofii buddyjskiej. Znajdą w niej inspiracje zarówno młodzi jak i starsi, ludzie każdej religii i każdego pochodzenia. Książka jest bardzo pozytywna, pokazuje że nawet z pozoru kiepskie sytuacje można przemienić w dobre, wystarczy pozytywne nastawienie. Ilustracje w niej zawarte są przepiękne, a teksty do nich dołączone, chociaż bywaja krótkie, wszystkie wnoszą wiele dobrego.

Ależ to wyjątkowa książka. Trudno nie zauważyć w niej podejścia buddyjskiego, ale w tym przypadku jest to zaleta. Piękne inspiracje - sentencje, czy jak to nazwać, koją, dają poczucie harmonii. Coś niezwykłego i pięknego. A szata graficzna? No miodzio :) Fajnie pokazać dzieciom świat z takiej perspektywy i nauczyć podejścia spokojnego, przyjaznego. Jestem zachwycona :D

Ta książka zawojowała moje serce, gdy tylko do mnie dotarła. Wydaje się niepozorna, ale wagowo swój ciężar ma. Nie tylko ten fizyczny. Także metaforyczny. Książka jest przepięknie wydana. Materiałowy grzbiet i zakładka, twarda okładka ze złoceniami cieszy oko, ale to treść przyciąga na dłużej. Cudowne ilustracje zerkają z każdej strony. Zachwyciłam się kreską autora i ilustratora w jednym. Najbardziej wzrok przykuwały czarno-białe ilustracje, choć było kilkanaście kolorowych. Bawiły mnie zastosowania liścia i szkoda, że tak mało ich autor wplótł do swej ,,opowieści".
Przeczytałam książkę jednym tchem. Za drugim razem czytałam wolniej i delektowałam się nią. Od pierwszych słów wiedziałam, że zrobię wyjątek do reguły, że sięgnę po nią po wielokroć. Skąd ten wyjątek? Bo nie spotkałam jeszcze pozycji tak mądrej, tak inspirującej, tak metaforycznie zmuszającej do myślenia i refleksji na temat własnego życia. Niby proste słowa, ale ich głębia trafia w samo sedno.
Wielka Panda i Mały Smok wyruszyli we wspólną wędrówkę, mimo że się nie znali. W czasie podróży poznają się nawzajem oraz piękno otaczającego je świata. Stają się przyjaciółmi. Razem z nimi wędrowałam przez rok, odpoczywałam, gubiłam drogę, odkrywałam nieznane miejsca, mokłam w czasie burzy, podejmowałam decyzje, byłam niepoważna i leniwa, dostrzegałam małe rzeczy, cieszyłam każdą chwilą, a w najgorszej sytuacji widziałam jej pozytywne strony. Na pewno bohaterowie nie spieszyli się. Nie cel był ważny, ale droga i towarzystwo. Przyglądałam się bohaterom, wsłuchiwałam w ich rozmowy. Ich mądrość, a nawet poczucie humoru fascynowały mnie od pierwszego zdania.
Z rozmów Wielkiej Pandy i Małego Smoka na temat życia i dzielenia się refleksjami przebija mądrość, dojrzałość, znajomość życia, refleksyjność, w której ujawnia się bogaty świat wartości. Cudowna opowieść o odwadze, przyjaźni, miłości, dobroci, zaufaniu, poszukiwaniu siebie, uważności, samotności, podążaniu za marzeniami została rozpisana na dwa głosy. Motyw herbaty pojawia się kilkukrotnie, więc tym bardziej ta książka podbiła moje serce.
Chociaż jest to książka motywacyjna, skierowana do dorosłych, inspirowana buddyzmem i sztuką Dalekiego Wschodu, to moim zdaniem można ją czytać niezależnie od wieku. Niesamowite ilustracje i prosty przekaz trafią do wszystkich. Każdy w niej znajdzie coś dla siebie, odkryje to, co ważne, odczyta na swoim poziomie, dosłownym lub metaforycznym i zachwyci się ilustracjami. Dalekowschodni klimat urzeka i małego, i dużego.
Odpuść i daj się porwać. (s. 90)
"Wielka Panda i Mały Smok" to książka uniwersalna, wartościowa i inspirująca, urzeka i uczy za pomocą obrazów i słów, fascynuje dalekowschodnim klimatem. Lekcja życia. I picia herbaty.

Podróż. Wielka Panda i Mały Smok
James Norbury0
Okładka ksiązki - Podróż. Wielka Panda i Mały Smok

Niecierpliwie oczekiwana kontynuacja międzynarodowego bestsellera "Wielka Panda i Mały Smok". Z pięknymi ilustracjami zainspirowanymi japońską kaligrafią...