Wielki powrót detektywa Pozytywki

Tom 8 cyklu Detektyw Pozytywka

Drzwi agencji detektywistycznej ,,Różowe Okulary" są wciąż zamknięte na głucho, jednak mieszkańcy kamienicy starają się nie poddawać złym myślom. Tymczasem Martwiak ostatnio wyraźnie zhardział, ciągle przesiaduje w piwnicy lub na podwórzu i najwyraźniej coś planuje... Czy detektyw Pozytywka wróci na czas, aby udaremnić jego knowania?

Grzegorz Kasdepke -- najchętniej czytany polski autor książek dla dzieci. Niemal wszystkie z ponad jego czterdziestu tytułów uzyskały status bestsellera (m.in. ,,Kacperiada..." czy ,,Horror, czyli skąd się biorą dzieci"). Sympatię czytelników łączy z uznaniem krytyków, czego dowodem są najważniejsze nagrody, jakie zdobył za twórczość dla najmłodszych (w tym: Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego, dwukrotnie nagrodę Edukacja XXI, Nagrodę BETA, Nagrodę im. Kallimacha, Nagrodę Stowarzyszenia Autorów ZAiKS i inne). Jego książki weszły na listę lektur szkolnych, a Fundacja ,,ABCXXI -- Cała Polska czyta dzieciom" uznała ,,Detektywa Pozytywkę" za jedną z dziesięciu najlepszych książek dla dzieci minionej dekady.

Piotr Rychel zajmuje się projektowaniem graficznym i ilustracją. Współpracował z lokalnym wydaniem ,,Gazety Wyborczej", wydawnictwami literatury dziecięcej i edukacyjnymi. Ilustrował i opracowywał graficznie serię podręczników do nauczania początkowego (za jeden z nich został wyróżniony przez PTWK w konkursie na najpiękniejszą książkę roku 2000). W latach 2004-2008 jako redaktor naczelny kierował dwutygodnikiem ,,Miś". Od wielu lat współpracuje ze ,,Świerszczykiem". Jest twórcą graficznego wizerunku detektywa Pozytywki, głównego bohatera bestsellerowej serii Grzegorza Kasdepke. Współautor (z Magdą Wosik) pierwszej w Polsce bajki do rysowania pt. ,,O, ja cię! Smok w krawacie!" - Najlepszej Książki Dziecięcej ,,Przecinek i kropka" 2011 w konkursie Empiku. W wolnych chwilach jeździ na motorze.

Informacje dodatkowe o Wielki powrót detektywa Pozytywki:

Ilustracje:Piotr Rychel

Kup książkę Wielki powrót detektywa Pozytywki

Wielki powrót detektywa Pozytywki - opinie o książce

Grzegorz Kasdepke0
Okładka ksiązki - Co to znaczy... 101 zabawnych historyjek, które pozwolą zrozumieć znaczenie niektórych powiedzeń

Sto jeden króciutkich historyjek, składających się na zbiór Co to znaczy... bawi zarówno dzieci, jak i dorosłych. Nie tylko jednak...

Kuba i Buba w szpitalu
Grzegorz Kasdepke0
Okładka ksiązki - Kuba i Buba w szpitalu

Pierwsza wizyta w szpitalu to prawdziwa przygoda. W każdej chwili ciekawość miesza się z obawami. (...) Tak naprawdę, nie ma się czego bać. Dyrektor, ordynator...