Wiem, jak grzecznym być! Moja superwiedza o manierach

Wierszyk z refrenem, który pokaże maluchom, jak dobre maniery sprawiają, że dobrze nam się żyje. Oryginalne ilustracje Magdy Piesty pomogą dzieciom w przyswajaniu praktycznej wiedzy.

Informacje dodatkowe o Wiem, jak grzecznym być! Moja superwiedza o manierach :

Wydawnictwo: OLESIEJUK
Data wydania: 2020 (data przybliżona)
Kategoria wiekowa: 3-5 lat
Ilustracje:Magda Piesta

Kup książkę Wiem, jak grzecznym być! Moja superwiedza o manierach

Wiem, jak grzecznym być! Moja superwiedza o manierach - opinie o książce

Dobre maniery powinien mieć każdy, dzięki nim świat staje się piękniejszy i ludzie są dla siebie milsi. Wiele rzeczy dzieci wynoszą z domu, między innymi zachowanie, jeżeli rodzice mają do siebie szacunek oraz używają zwrotów grzecznościowych, tak samo będą zachowywały się dzieci, przykład zawsze idzie z góry, więc to my, dorośli również powinniśmy pamiętać o dobrych manierach.
Wiem, jak grzecznym być to świetna pozycja, która pomoże rodzicom pokazać swoim pociechom, jakie są zwroty grzecznościowe, kiedy należy ich używać i dlaczego warto o nich pamiętać. Całość napisana jest rymującym się wierszem, więc łatwo zapamiętuje się tekst, a bystre dzieciaki na pewno szybciutko nauczą się zwrotek na pamięć i będą mogły sobie powtórzyć tekst w podobnej sytuacji i przypomnieć sobie jak należy się zachować. Grafika z książki przedstawia to, co opisuje tekst także, nawet kiedy dziecko nie umie jeszcze czytać, można zapytać go, co widzi na obrazku, żeby samo spróbowało wywnioskować, jak należy się zachować w danej sytuacji, będzie to fajny sposób na sprawdzenie, czy nasza pociecha zna już tak zwane magiczne słowa.
Ta książka to kolejna wartościowa pozycja, która powinna znaleźć się w każdej domowej biblioteczce, bo dzięki niej łatwiej będzie nam nauczyć dzieci dobrego zachowania. Warto pokazać dziecku, że takie słowa naprawdę potrafią dużo zmienić, bo o wiele milej będzie starszej sąsiadce, kiedy ją powitamy i zapytamy i jej zdrowie niż miniemy ją bez słowa, drobne słowa i gesty znaczą bardzo dużo. Oczywiście powinniśmy nauczyć dzieci też asertywności, bo zdarzają się czasami na naszej drodze osoby, które tylko wykorzystują to, że jesteśmy dobrze wychowani i pomocni i wtedy musimy wiedzieć, kiedy powiedzieć dość i pomimo naszego dobrego serca postąpić wbrew sobie i odciąć się od złej relacji.
Ja jestem osobą, która uwielbia serie książkowe, bo takie pięknie prezentują się na półce, dlatego też cieszę się, że są jeszcze inne książki o podobnej tematyce, które na pewno u nas zagoszczą, bo ta bardzo przypadła nam do gustu.