Wierność w stereo

Ocena: 3.43 (14 głosów)
Inne wydania:

Powieść Nicka Hornby`ego - pełna pokoleniowego snobizmu, uczuć i wyrzutów sumienia - jest książką, której się nie zapomina. Smutną, śmieszną i prawdziwą. Natychmiast po opublikowaniu stała się powieścią kultową, błyskawicznie uzyskała miano "klasyka". W wakacje br. na ekrany kin wszedł film Przeboje i podboje, który nakręcono na jej podstawie. Opisuje cierpienia egoistycznego Roba, który rozważa znaczenie kobiet, seksu i Abbey Road. Gdy okoliczności zmuszają go do zastanowienia się nad tym, czym jest samotność, przystosowanie, niepowodzenia i śmierć - poznajemy prawdziwe przesłanie tej książki.

Informacje dodatkowe o Wierność w stereo :

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 1996 (data przybliżona)
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 83-893712-25-1
Liczba stron: 224
Tytuł oryginału: High Fidelity
Język oryginału: angielski
Tłumaczenie: Jędrzej Polak

więcej

Kup książkę Wierność w stereo

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Wierność w stereo - opinie o książce

Główny bohater Rob Fleming to trzydziestopięciolatek, który ma własny sklep z płytami i niedawno rzuciła go dziewczyna. Chłopak stara się pozbierać po rozstaniu jednak cały czas rozpamiętuje swoje byłe związki (nawet te z czasów szkolnych). Chce wiedzieć, co było nie tak, czy ten drugi jest lepszy od niego. Biznes również mu się nie układa. Przyjaciół zbytnio nie ma, jedynie dwóch kumpli, których zatrudnia w sklepie i z którymi od czasu do czasu uda się wyjść do baru. Zaczyna doskwierać mu samotność a co za tym idzie jego kompleksy się pogłębiają.


Czy główny bohater dowie się, czemu został sam? Czy jego biznes ma jeszcze jakieś szanse żeby przetrwać? Czy Rob odnajdzie swoją miłość?

 

 


Książka stoi na moim regale już od dobrych kilku lat (chyba z sześć już będzie). Z tej serii mam prawie wszystkie, jednak gdyby nie to, że wylosowałam ją w tamtym roku w kalendarzu adwentowym do przeczytania na ten rok to by pewnie kolejne lata stała i czekała na swoją kolej.


Już wiem, czemu nie sięgam po książki z tej serii. Bo zupełnie nie ma w nich (przynajmniej w tych, które do tej pory przeczytałam) nic ciekawego.


Rob, który jest zdołowany i rozpamiętuje każdy swój związek to nie jest postać, o którą chciałoby się poznać.


Cała ta historia jest dosyć dołująca. Zachowanie głównego bohatera nie raz sprawiało, że aż wywracałam oczami przy czytaniu. Chłop ma trzydzieści pięć lat a


zachowuje się gorzej niż nie jeden dziesięciolatek. Ciągle narzeka, jego sposób na podryw to branie na litość bądź po prostu ucieczka.


W książce znajduje się wiele jego przemyśleń rozumiem, że niektóre z nich miały być pewnie zabawne jednak według mnie to zupełnie nie wypaliło.


Jak dla mnie za dużo było też tytułów filmów, czy piosenek, domyślam się, że chodziło o pasje głównego bohatera, aczkolwiek tego było moim zdaniem zdecydowanie za dużo.


Zupełnie nie wiem, co kobiety widzą w tego typu facetach. W tej historii mam wrażenie, że ta, która się zwiąże z głównym bohaterem chce udowodnić wszystkim, że potrafi wychować sobie chłopa, chce mu po prostu matkować, bo ja innego powodu nie widzę, ani on zaradny ani zabawny. Nic go nie obchodzi tylko on i jego pasja, osoby, które słuchają piosenek, czy też mają płyty zespołu, których on nie lubi, na starcie uważa za gorsze i zupełnie nie wie jak można tego słuchać. Kompletnie nie rozumie, że każdy może lubić coś innego oraz, że inni mogą mieć inny gust.


Książka jest dosyć krótka i czyta się ją nawet szybko, jednak nie sprawiła, że nie mogłam się od niej oderwać, a wręcz przeciwnie chciałam ją jak najszybciej skończyć.

Link do opinii
Avatar użytkownika - izabela81
izabela81
Przeczytane:2016-07-14, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki - 2016,
"Wierność w stereo" to sercowe rozterki faceta po trzydziestce. Bohater opisuje swoje uczucia z niezwykłą precyzją. Trochę jak na mnie było tego za dużo. Na początku mu współczułam, ale potem zaczął mnie irytować. Bo czy facet może do takiego stopnia użalać się nad sobą, swoim losem, związkami? Nazwałabym to współczesną wersją cierpiącego Wertera. W książce nie brak też humoru. Największym zaskoczeniem było dla mnie zdanie: "Wspaniale jest mieć depresję: człowiek robi, co chce, i nikt nawet nie piśnie." Książka może być ciekawa dla tych, co mają jakie takie pojęcie o muzyce, dla innych może być nużąca. Bo zespołów i piosenek to tu nie brak.
Link do opinii
Avatar użytkownika - angel92
angel92
Przeczytane:2015-01-08, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2015, Mam,
Ciekawa opowieść o tym, co jest ważniejsze: Miłość czy pasja? Rob kocha płyty i muzykę, ale zatracając się w tym nie umie poradzić sobie z miłością. Lekka lektura i przyjemna. Polecam :)
Link do opinii
Avatar użytkownika - kazejczyk
kazejczyk
Przeczytane:2014-10-20, Ocena: 3, Przeczytałam,
Jak dla mnie to nudna i irytująca momentami.
Link do opinii
Avatar użytkownika - alesia
alesia
Przeczytane:2013-07-28, Przeczytałam, Mam,
Książkę czyta się szybko i dość przyjemnie.
Link do opinii
Avatar użytkownika - NaturaLapsea
NaturaLapsea
Przeczytane:2023-01-04, Ocena: 3, Przeczytałem, 52 książki 2022,

Rob Fleming to postać której nie polubiłem od pierwszej do ostatniej stronnicy. Mimo jego uwielbienia dla muzyki, jego oczekiwania wobec do świata, stosunek do najbliższych jest nieakceptowalne. Co najbardziej smutne, nie jest literacką kreacją, tacy ludzie egzystują wśród nas.

Link do opinii
Avatar użytkownika - wanderlust
wanderlust
Przeczytane:2023-04-16, Ocena: 3, Przeczytałam, 12 książek 2023,
Avatar użytkownika - violabu
violabu
Przeczytane:2017-08-26, Ocena: 2, Przeczytałam, Mam,
Avatar użytkownika - Sweetcoala
Sweetcoala
Przeczytane:2017-04-12, Ocena: 4, Przeczytałam,
Inne książki autora
Fever Pitch
Nick Hornby0
Okładka ksiązki - Fever Pitch

It is autobiographical, telling the story of the author`s relationship with football (soccer) and with Arsenal F.C. in particular. It consists of a large...

Funny Girl
Nick Hornby0
Okładka ksiązki - Funny Girl

WYCZEKIWANA Z NIECIERPLIWOŚCIĄ NOWA POWIEŚĆ AUTORA BESTSELLEROWYCH KSIĄŻEK WIERNOŚĆ W STEREO I BYŁ SOBIE CHŁOPIEC   Osadzona w Londynie lat 60....

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Ostatnia tajemnica
Anna Ziobro
Ostatnia tajemnica
Paderborn
Remigiusz Mróz
Paderborn
Fałszywa królowa
Mateusz Fogt
Fałszywa królowa
Jesteś jak kwiat
Beata Bartczak
Jesteś jak kwiat
Kolekcjoner
Daniel Silva
Kolekcjoner
Miłość szyta na miarę
Paulina Wiśniewska
Miłość szyta na miarę
Między nami jest Śmierć
Patryk Żelazny
Między nami jest Śmierć
Zagraj ze mną miłość
Robert D. Fijałkowski ;
Zagraj ze mną miłość
Forget Me Not
Julie Soto
Forget Me Not
Ktoś tak blisko
Wojciech Wolnicki (W. & W. Gregory)
Ktoś tak blisko
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy