Wiersze, że aż strach

Wydawnictwo: Media Rodzina
Data wydania: 2002-03-06
ISBN: 978-83-7278-063-8

Małgorzata Strzałkowka ma już na koncie kilka książeczek z wierszami dla dzieci. Niektóre z nich ilustrowała sama - ciekawymi, niebanalnymi kolażami.

Równie ciekawe i niebanalne są jej wiersze, skrzące się od igraszek słownych i dowcipnych skojarzeń. Miłośnikom poezji dla dzieci przypomną też zapewne stare, dobre wzory spod znaku Brzechwy i Tuwima. Wiersze, że aż strach!, mówią, jak tytuł wskazuje, o strachu. Dzieci lubią być straszone, szczególnie gdy łączy się to z dobrą zabawą i niczym nie grozi. Lubią też obłaskawiać strach, a książeczka Małgorzaty Strzałkowskiej mająca przy okazji zapewniania rozrywki - funkcję terapeutyczną - na pewno im w tym pomoże.

Wiersze, że aż strach! Małgorzaty Strzałkowskiej zdobyły w 2003 r. Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego(statuetkę Koziołka Matołka) przyznawaną przez fundację Książka dla Dziecka oraz otrzymały nominację w konkursie IX Wrocławskich Promocji Dobrych Książek.

Teraz Wiersze, że aż strach! można kupić z dołączoną płytą CD, na której wiersze czyta znakomity aktor, Jerzy Stuhr!

Wiersze, że aż strach! znajdują się na Złotej Liście książek polecanych do czytania dzieciom przez Fundację ABC XXI Cała Polska czyta dzieciom.

Kup książkę Wiersze, że aż strach

Opinie o książce - Wiersze, że aż strach

Spacerkiem przez rok
Małgorzata Strzałkowska0
Okładka ksiązki - Spacerkiem przez rok

Tym razem znana i lubiana pisarka Małgorzata Strzałkowska zaprasza nas na wyjątkowy spacer i wprowadza w językowe przygody z nazwami miesięcy i pór...

Teatrzyki z morałem, czyli rady nie od parady IV
Małgorzata Strzałkowska0
Okładka ksiązki - Teatrzyki z morałem, czyli rady nie od parady IV

Przedstawiamy kolejny, czwarty już tom cyklu RADY NIE OD PARADY. Poszczególne utwory, z których każdy kończy się morałem, łączy forma -...

Schronisko dla ludzi
Wojciech Szlęzak