Wiewiórek i Bóbr. Przygody leśnych detektywów

Wydawnictwo: Bis
Data wydania: 2018-02-16
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 978-83-7551-501-5
Liczba stron: 100
Ilustracje: Anita Głowińska

Ocena: 4 (2 głosów)

Zabawne opowiadania o Wiewiórku i Bobrze, którzy mieszkają w lesie nad błękitnym strumieniem. Są do siebie zupełnie niepodobni, każdy z nich ma swoje upodobania, niezrozumiałe dla tego drugiego, jednak przyjaźnią się ze sobą i lubią wspólnie spędzać czas. Niekiedy w okolicy dochodzi do zagadkowych i niepokojących zdarzeń. Wówczas Wiewiórek i Bóbr zmieniają się w prawdziwych leśnych detektywów i usiłują dociec, kto stoi za tymi tajemniczymi wypadkami. W ten sposób poznają inne zwierzęta i ich niekiedy dość niezwykłe zwyczaje. Połączenie dobrej zabawy z edukacją przyrodniczą.

Kup książkę Wiewiórek i Bóbr. Przygody leśnych detektywów

Zobacz także

Polecana recenzja

Zwierzęta uosabiające ludzkie cechy często goszczą na kartach opowieści dla dzieci. Bohaterowie książki Magdy Podbylskiej, tytułowi Wiewiórek i Bóbr to przesympatyczne stworzenia, które nie tylko przyjaźnią się ze sobą, ale też odkrywają różne tajemnice lasu. Liczne zagadki detektywistyczne i ciekawostki przyrodnicze z pewnością przypadną do gustu młodym czytelnikom. Narrator książki, Wiewiórek, wprowadza się do najładniejszej dziupli w dużym drzewie, które rośnie nad strumykiem. Jest to jego pierwsze mieszkanie, więc z dużym przejęciem odbiera wszystkie niepokojące dźwięki dochodzące z okolicy. Sprawcą jednego z nich jest Bóbr, który chcąc zbudować swój nowy dom, zaczyna ogryzać drzewo Wiewiórka. Po burzliwej dyskusji i zabawnej (dla czytelnika) wymianie zdań mali bohaterowie zaprzyjaźniają się ze sobą. Jest to przyjaźń szczera i bezinteresowna, mimo że zwierzęta bardzo się od siebie różnią. Nie tylko temperamentem – Wiewiórek to prawdziwy raptus, a Bóbr to niemalże oaza spokoju - ale przede wszystkim przystosowaniem do życia w różnych warunkach: na drzewie bądź w strumieniu.  Wiewiórek i Bóbr dogadują się świetnie, choć niejednokrotnie dochodzi u nich do małych sprzeczek. Jednak gdy pojawia się zagrożenie – tajemnicze potwory zamieszkujące podziemne korytarze, smrodzące w dziuplach drzew czy wieszające ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Wiewiórek i Bóbr. Przygody leśnych detektywów

Avatar użytkownika - Ida
Ida
Przeczytane:2018-03-02, Ocena: 4, Przeczytałem,

Detektyw to zawód trudny i niezbyt przyjemny, ale co innego, gdy jest się leśnym detektywem! Wtedy praca staje się nie tylko przyjemna, ale i bardzo pouczająca. 
Wiewiór i Bóbr są naszymi przewodnikami po lesie. Jako mali leśni detektywi, odkrywają przed nami tajemnice mieszkańców drzew, strumyków i innych zakątków kniei. Ich życie obfituje w codzienne niespodzianki i ciekawostki, dlatego wraz z nimi poznamy las, jakiego nam nie udałoby się zobaczyć.(...)

Przyroda to temat fascynujący i piękny. Z Wiewiórem i Bobrem poznamy świat zwierząt, ich wygląd, zwyczaje, zachowania, charakterystyczne cechy. Świetna przygoda dla najmłodszych czytelników, ciekawych świata przyrody.

Na zakończenie historii, przeczytamy praktyczne opisy, poznanych w książce zwierząt. Czym się żywią, gdzie mieszkają, jak żyją. Nauka i zabawa w jednym to najlepszy przepis na dobrą lekturę dla dzieci. Dzięki tej książeczce miłośnicy przyrody poczują się usatysfakcjonowani ilością informacji na temat zwierząt, a ci, którzy liczą na tajemnice i detektywistyczne zagadki, poznają przy okazji las od innej strony. Kto wie, może złapią bakcyla obserwatora i badacza leśnego świata?
Nie jestem pewna, czy ilustracje nadążają za tekstem, bo jeśli chodzi o wiek czytelnika, to takie prostsze rysunki są chyba interesujące dla młodszych dzieci, a treść z pewnością jest przeznaczona dla co najmniej starszaków. Niemniej każda grupa wiekowa skorzysta z wiedzy zawartej w tej opowieści i już nigdy nie pomyli "nierybek", kijanek i żabek.

Pełna recenzja na: MaleWielkieKsiazki.blogspot.com

Link do opinii
Inne książki autora
Tajemnice Zatoki Delfinów
Magda Podbylska 0
Okładka ksiązki - Tajemnice Zatoki Delfinów

Pasjonujące i zabawne przygody dwóch małych detektywek, które spędzając lato u cioci w Zatoce Delfinów, nieustannie natykają się na...

A u nas Powstanie!
Magda Podbylska 0
Okładka ksiązki - A u nas Powstanie!

Gdy dziadek postanowi napisać książkę, nie wiadomo, czego można się spodziewać. A książka powstała na podstawie wspomnień jego ojca – czyli...

Recenzje miesiąca
Róże w garażu
Agnieszka Tyszka
Róże w garażu
Czarne serce
Elisa Puricelli Guerra
Czarne serce
Meandry miłości
Katarzyna Bulicz-Kasprzak
Meandry miłości
Zakochane Trójmiasto
praca zbiorowa;
Zakochane Trójmiasto
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy