Wiewiórki, które nie chciały się dzielić

Ostatnią rzeczą, o której myśli beztroska wiewiórka o imieniu Cyryl, są zapasy na zimę. Jest przecież tyle ciekawszych rzeczy do zrobienia! Jednak kiedy głód zagląda mu w oczy i okazuje się, że przegapił porę zbiorów, Cyryl wie, że ma ostatnią szansę, by znaleźć coś do jedzenia. Nagle na drzewie zauważa ostatnią w tym sezonie szyszkę! Ale nie tylko on czai się na smakołyk... Czy Cyryl go zdobędzie, zanim dopadnie ją najbardziej skrzętna wiewiórka w lesie? Przezabawna historia o tym, że prawdziwe szczęście można odnaleźć, tylko dzieląc je z innymi.

Najnowsza książka duetu Rachel Bright i Jim Field! Wyjątkowy tytuł, w którym główną rolę odgrywają ilustracje. Książka wspaniale wspiera rozwój dziecka, i to na wielu płaszczyznach. Ćwiczy koncentrację, spostrzegawczość oraz pobudza wyobraźnię i kreatywne myślenie. Piękne, kolorowe i całostronicowe rysunki są doskonałą okazją do rozmów i dyskusji z dzieckiem na różne, czasem poważne tematy.

Informacje dodatkowe o Wiewiórki, które nie chciały się dzielić:

Wydawnictwo: Zielona Sowa
Data wydania: 2018-02-28

Kup książkę Wiewiórki, które nie chciały się dzielić

Wiewiórki, które nie chciały się dzielić - opinie o książce

Avatar użytkownika - mrs_zolza
mrs_zolza
Przeczytane:2023-06-11,

Jest to tak zwany picturebook, którego autorami są Rachel Bright (tekst) i Jim Field (ilustracje).⠀

Czeka tu nas wiele cieszących oko, kolorowych, całostronicowych rysunków, które są idealnym dopełnieniem  wpadającego w ucho, rymowanego tekstu o dwóch zwariowanych wiewiórkach. ⠀

Beztroski Cyryl i Skrzętny Błażej walczą zawzięcie o ostatnią szyszunię w sezonie. Przygody tej szalonej dwójki bawią małego czytelnika, jednocześnie niosąc ze sobą morał. Ostatecznie bowiem okazuje się, że zamiast rywalizować można... współpracować! ⠀

Ta zabawna historyjka na pewno będzie świetnym wstępem do poważnej rozmowy z dzieckiem na temat rywalizacji lub współdziałania w gronie rówieśniczym. A najmłodszym pozwoli także ćwiczyć koncentrację podczas wyszukiwania szczegółów na dużych ilustracjach.⠀

Na stronie internetowej wydawnictwa książkę znajdziemy w kategorii wiekowej 4-5 lat jednak myślę, że i młodszym czytelnikom przypadnie do gustu. Mój niespełna 2,5 roczny syn często prosił o czytanie właśnie tej książki. Jak najbardziej się nam spodobała i od razu sięgnęliśmy po kolejną pozycję z tej serii.

Cyryl jest młodą wiewiórką, która żyje beztrosko. Kiedy wszystkie zwierzęta jesienią gromadzą zapasy, on w dalszym ciągu spędza całe dnie na przyjemnościach.
Jednak głód, w końcu, daje o sobie znać, a on nie ma nawet okruszka w swoim domu. Wyrusza na poszukiwania jedzenia, a na jego drodze staje skrzętny Błażej, który pomimo, że ma już całą spiżarnię pełną, nie zamierza oddać ostatniej szyszki, którą upatrzył Cyryl.

Przez walkę o zapasy, wiewiórki wpadną w nie lada tarapaty.
Jak to w bajkach bywa, wszystko zakończy się dobrze, a nasi bohaterowie wyniosą z tego spotkania ważną lekcję.
Ilustracje są po prostu przepiękne. Duże wyraźne, z szeroką paletą barw- takie jak powinny być książeczki dla dzieci. Duży format A4 pozwala na wygodne przeglądanie w kilka osób.  Rymowana historia przedstawiona w książce, uczy nas, obowiązkowości, współpracy, a przede wszystkim tego, że szczęście największe jest wtedy, kiedy dzielimy je z innymi.
 Co prawda ta pozycja jest z kategorii 4+, ale myślę, że młodszym dzieciom spodoba się sama historia, na omawianie czas przyjdzie później.

Pełna humoru książeczka, która sprawia, że dziecko i dorosły się uśmiecha. Wydana w bardzo piękny sposób od razu przykuwa oko. Ilustracje są niesamowite i zachwycają za kazdym razem gdy sięgą się po książke. Historia opowiada o dwóch wiewiórkach - Cyrylu i Błażeju, które walczą zaciekle o szyszkę. Pokazują w prosty sposób, że dzielenie z innym to ważna rzecz i dzięki temu życie staję się piękniejsze. Jest to wartościowa książeczka dla naszych pociech więc powinna zasilić nie jedną domową biblioteczkę. Jest też gwarantowaną zabawą dla wszystkich domowników bo on dawna wiadomo, że wspólne czytanie zbliża i poprawia samopoczucie. Czytajcie więc na zdrowie!

Avatar użytkownika - testolandia
testolandia
Przeczytane:2018-03-22, Ocena: 6, Przeczytałam, Synek czyta,

Przyznam, że sięgnęłam po książkę zaintrygowana twardą okładką, przedstawiającą dwie nadąsane wiewiórki. Był to trafny wybór, bo w środku odnalazłam przepiękne ilustracje! Niesamowicie barwne, pełne szczegółów, wesołe, całostronicowe, przykuwające wzrok i uwagę moich chłopaków. Na szczęście książka okazała się nie tylko urocza, ale i mądra.

Poznajemy w niej wiewiórczy duet. Zwierzątka mają bardzo różne charaktery - Beztroski Cyryl całą jesień spędza na zabawie, a później odkrywa, że nie ma nic do jedzenia, podczas gdy Skrzętny Błażej ma już zapasy na zimę, ale chce mieć jeszcze więcej. Nagle na drzewie zauważają ostatnią w tym sezonie szyszkę! Rozpoczyna się szaleńczy wyścig. Komu uda się dostać smakołyk? Przeczytajcie sami.

Tekstu w książce jest nie za wiele, ale za to niesie on bardzo mądre przesłanie. Najmłodsi dowiedzą się, że gdzie dwóch się kłóci, tam trzeci korzysta, że warto się dzielić i mieć przyjaciół.

Avatar użytkownika - martucha180
martucha180
Przeczytane:2023-10-10, Ocena: 5, Przeczytałam,
Mysz, która chciała być lwem
Rachel Bright0
Okładka ksiązki - Mysz, która chciała być lwem

Siła wcale nie musi tkwić w rozmiarze!Poznajcie małą Mysz, która najbardziej na świecie chciałaby żeby inni zwracali na nią uwagę. Bycie małym nie jest...

Wilk, który się zgubił
Rachel Bright0
Okładka ksiązki - Wilk, który się zgubił

Wilczek, choć jest jeszcze szczeniakiem jest silny i niezależny jak każdy dorosły wilk. Wcale nie potrzebuje pomocy swojej rodziny i przyjaciół...