Wieża z piasku

Wydawnictwo: Replika
Data wydania: 2018-03-13
Dodał/a książkę: elibri

Jak pokonać toksyczność własnej natury? Historia Niny i Jerzego ukazuje meandry manipulacji i skutki zgubnego osuwania się w dół piramidy wartości.

Książka porusza do głębi i nie pozostawia obojętnym. Przeczytajcie koniecznie!

Aneta Kwaśniewska, Książki w eterze, ksiazkiweterze.pl

Nina Ciesielska od wielu lat prowadzi nudne i przewidywalne życie, kontrolowana przez nadopiekuńczą matkę oraz wścibskie koleżanki z biura. Żyje samotnie, porzuciwszy dawne zainteresowania artystyczne. Jej codzienność wypełnia praca księgowej na dwóch etatach. Rutyna drażni ją i uspokaja jednocześnie.

Pewnego dnia kobieta odbiera telefon od Jerzego. Ten ceniony przedsiębiorca obiecuje jej rewolucyjną zmianę w życiu. Nina musi podjąć decyzję: albo przystanie na jego warunki i zyska szansę zrealizowania marzeń, albo pozostanie wierna swojej bezpiecznej rutynie.

Chcąc wywalczyć szczęście dla siebie, Nina mniej lub bardziej świadomie stanie się katem dla innych.

Kup książkę Wieża z piasku

Opinie o książce - Wieża z piasku

Avatar użytkownika - AgnieszkaKaniuk
AgnieszkaKaniuk
Przeczytane:2018-06-09, Ocena: 4, Przeczytałam, Recenzenckie , Posiadam,

Moi drodzy dziś porozmawiamy o sztuce manipulacji i motywach ludzkich zachowań. Każdy z nas chce czuć się piękny, kochany i doceniany. Chcemy mieć w życiu kogoś, w oczach kogo będziemy postrzegani jako najlepsi. Jednak, jak się za chwilę przekonacie, często zdarza się tak niestety, że te wszystkie słowa uznania, które słyszymy, nie mają pokrycia w rzeczywistości, a są jedynie narzędziem w perfekcyjnej sztuce manipulowania nami dla uzyskania korzyści przez manipulatora.

Nina Ciesielska, główna bohaterka powieści Agaty Marzec „Wieża z piasku” prowadzi bardzo spokojne, wręcz monotonne, przesiąknięte nudą życie. Jej codzienność w samotnej egzystencji wypełnia praca księgowej na dwóch etatach. Choć jej dni nie są ekscytujące, taki tryb życia daje jej poczucie bezpieczeństwa. Pewnego dnia życie naszej bohaterki wkracza na zupełnie nowe tory. Jeden telefon zmienia wszystko. Jerzy Dębski jest cenionym przedsiębiorcą, który uważa się za pioniera nowej idei życia zgodnie z naturą dla dobra ludzkości. Mężczyzna prowadzi firmę, która zajmuje się budową glinianych domów. Kadra jego zaufanych pracowników to najbardziej wykwalifikowane w swojej dziedzinie osoby. Nina otrzymuje od Jerzego ofertę pracy w „Glinianej oazie”. Nasz geniusz roztacza przed kobietą wizję wspaniałego życia pod warunkiem, że zgodzi się wyjść poza swoją strefę komfortu i na jego zasadach dołączy do grona jego pracowników. Tylko od kobiety zależy, jaki kierunek obierze jej życie. Ale czy na pewno?

Jeśli chcecie się przekonać, zapraszam na boga na dalszą część recenzji.
/kocieczytanie.blogspot.com/2018/06/pionier-czy-manipulant.html

Niestey ta ksiazka do mnie nie przemówiła.
Historia Niny i Jerzego. On ma przeszłosć i zakrzywiony obraz relazji damskomeskich. Ona jest rozchwytywana ksiegową, któa wabi w swoje sidła niczym pajak muchy. Przez łóżko do firmy? Dziwna historia dwojga totalnie niepasujacych do siebie ludzi. Strasznie duzo opisów, mało dialogów. A finisz to totalna ekspozja ( w dosłownym znaczeniu także).
Mnie ta skiażka nie zachywiła ale spróbujcie, odważcie sie i przeczytajcie. Moze Wam przypadnie do gustu.

Reminiscencje
Agata Marzec0
Okładka ksiązki - Reminiscencje

Krótkie historie obyczajowe. Historie podpatrzone, realistyczne i bez happy endu. Życie płata figle jednostce w większym skupisku. Kiedy już się wydaje...

Dom bez klamek
Jędrzej Pasierski