Wigilia Misia i Tygryska

Dwadzieścia cztery historyjki na święta Bożego Narodzenia - po jednej na każdy grudniowy dzień aż do Wigilii.

Jakiś czas przed Bożym Narodzeniem Niedźwiedź Wigilijny wyrusza na swój pierwszy adwentowy obchód i zbiera po domach kartki. Każdy wypisuje na swojej życzenia i wsuwa ją za okno.

Mała Rozalka, która mieszka w komórce koło obory, napisała: ,,Życzę sobie tygrysa. Wszystkich całuję. Rozalka Patrzałek".

Tygrysek poprosił, aby napadało tyle śniegu, żeby wszystko się pod nim schowało.

Miś nabazgrał:,,Ja właściwie nie życzę sobie nic. No, może niezupełnie - bo tylko chciałbym dostać modny krawat, który ma do mnie pasować kolorystycznie, i przepiękny pierścionek z brylantem, który nie musi być prawdziwy, ale żeby pasował na mój kciuk. I dwie sztuczne muchy do łowienia ryb".

Niedźwiedź Wigilijny zebrał wszystkie kartki i z namysłem pokiwał głową.

,,Wszystko mogę załatwić. Ale skąd ja wezmę śnieg?"

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Informacje dodatkowe o Wigilia Misia i Tygryska :

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2022-11-09

Kup książkę Wigilia Misia i Tygryska

Wigilia Misia i Tygryska - opinie o książce

Avatar użytkownika - z_ksiazka_w_plec
z_ksiazka_w_plec
Przeczytane:2022-12-21, Ocena: 5, Przeczytałem,

Dzisiaj chciałam pokazać Wam kolejną książeczkę dla dzieci napisaną w formie kalendarza adwentowego. W tej przepięknie wydanej książęce znajdują się 24 historyjki na Święta Bożego Narodzenia. Po jednej opowieści na każdy dzień grudnia.

,,Wigilia Misia i Tygrysa" to kolejna cześć serii o niezwykłych przygodach tych dwóch zwierzątek. Nie trzeba znać jednak poprzednich części by przeczytać tę o zbliżających się Świętach.

Poznajemy Kacpra Gadułkę z Wodzisława. Wyrusza on w świat w poszukiwaniu szczęścia. Jego największym marzeniem jest mieć skrzydła, by móc latać nad choinką. W czasie swojej wędrówki poznaje różne osoby i przekonuje się również, ze szczęście ma różne imię. Może nim być grochówka ze skraweczkami, dobry przyjaciel albo pieniądze.

Drugim bohaterem tych krótkich historyjek jest Niedźwiedź Wigilijny, który przed Świętami wyrusza na swój adwentowy obchód i zbiera z parapetów domów, kartki z życzeniami, tego co by chciał dostać. Mała Rozalka chce tylko tygryska, a myszka najnowsze wydanie pożółkłej gazety z cukrem pomiędzy stronami. Podobno żółte kartki mają smak lodów cytrynowych, a bez cukru są one za kwaśne. Tygrysek zamarzył o dużej ilości śniegu. Tylko skąd go weźmie Niedźwiedź Wigilijny? Czy uda się spełnić wszystkie marzenia? Przekonajcie się sami.

W tych krótki 24 historyjkach, występuje wiele różnych charakterów. Jedne pragną niewiele, inne chcą za dużo. Jest również tutaj kot, który przechytrzy nie jednego.

Z tych krótki, ale ciepłych i zabawnych historyjek dzieci dowiedzą się czym jest empatia, zrozumienie i dlaczego warto dzielić się z innymi. Na prawie każdej stronie znajduje się również pięknie wykonana ilustracja, dzięki czemu młodsi czytelnicy, będą mogli łatwiej zrozumieć czytany tekst.

Wszystkie moje kaczki od A do Z
Janosch0
Okładka ksiązki - Wszystkie moje kaczki od A do Z

Niespodzianka dla wielbicieli Tygryskowej Kaczki: od dziś Wasze tajemne notatki, adresy i numery telefonów, a także plan lekcji można zapisać w zupełnie...

Ja ciebie wyleczę, powiedział Miś
Janosch0
Okładka ksiązki - Ja ciebie wyleczę, powiedział Miś

Tygrysek jest chory, więc musimy go wyleczyć. Jasne? Jasne! To chyba najlepsza do tej pory historyjka o Misiu i Tygrysku. Jeżeli kiedyś coś nas zaboli...