Wirus i inne drobne ustrojstwa

Nie bój się, poznaj wroga i dowiedz się, jak sobie z nim poradzić.

Nowa książka duetu Boguś Janiszewski, Max Skorwider.

Jej bohaterem jest Piotrek. Piotrek to wirus zwierzęcy. Tata nakładł mu jednak do głowy, że może osiągnąć wszystko, czyli zainfekować człowieka. Jest to bardzo prestiżowa rzecz wśród wirusów. I Piotrkowi się udaje... Przeczytaj tę historię do końca.

Z książki, dowiadujemy się:

• co to są wirusy i czym różnią się od bakterii,

• jak się przenoszą, jak działają i czemu są odporne na antybiotyki,

• jak ludzie się przed nimi bronią (higiena, kwarantanna, wzmacnianie odporności),

• co to jest układ odpornościowy i jak działa szczepionka.

Wciągająca opowieść z mnóstwem rzetelnych, zweryfikowanych przez fachowców informacji.

Informacje dodatkowe o Wirus i inne drobne ustrojstwa:

Wydawnictwo: Publicat
Data wydania: 2020-07-01
Kategoria wiekowa: 9-12 lat

Tagi: dla dzieci

Kup książkę Wirus i inne drobne ustrojstwa

Wirus i inne drobne ustrojstwa - opinie o książce

Avatar użytkownika - niepoczytalna
niepoczytalna
Przeczytane:2020-07-20, Ocena: 5, Przeczytałem,

Jak Piotrek zrobił pandemię
Mam ogromną słabość do książek dedykowanych najmłodszym, które mają ogromny potencjał edukacyjny, ze szczególnym uwzględnieniem serii "To, o czym dorośli Ci nie mówią". To wielka sztuka pisać prosto o trudnych sprawach, tak by najmłodsi byli w stanie wszystko zrozumieć, a starsi nie umierali z nudów. Temat kolejnej części został narzucony przez otaczającą nas rzeczywistość – szalejącą pandemię. Jak do niej doszło? Czym są wirusy? Czym różnią się od bakterii? To wszystko (i jeszcze więcej) opowie nam Piotrek.

"Wirus" trzyma poziom poprzednich części serii. Wiedza przekazywana jest w sposób atrakcyjny wizualnie, lekki, zabawny, ale nie infantylny. Tym, którzy znają już poprzednie publikacje duetu Janiszewski – Skowider mogę powiedzieć, że panowie – jak w poprzednich publikacjach – utrzymują balans między żartobliwym stylem i aspektami edukacyjnymi.

Jeżeli szukacie jakiejś książki, która pomoże najmłodszym zrozumieć czym jest epidemia i jak możemy sobie z nią poradzić, zdecydowanie mogę polecić Wam "Wirusa i inne drobne ustrojstwa" – sporą porcję wiedzy, zabawne ilustracje i lekkie pióro. Jedna uwaga – starsze dzieci bez problemu powinny prowadzić sobie z zawartością książki, jednak najmłodsi czytelnicy mogą potrzebować wsparcia i dodatkowego objaśnienia. Nie wahajcie się i sięgnijcie po historię pewnego Piotrka, który od kilku miesięcy uprzykrza nam życie.

Kosmos. To, o czym dorośli Ci nie mówią
Boguś Janiszewski, Max Skorwider0
Okładka ksiązki - Kosmos. To, o czym dorośli Ci nie mówią

Fascynująca historia kosmosu, czarnych dziur, planet, ciemnej materii i czerwonych karłów, opowiedziana w prosty i zabawny sposób, zrozumiały dla każdego...

Klimat. To, o czym dorośli ci nie mówią
Boguś Janiszewski, Max Skorwider0
Okładka ksiązki - Klimat. To, o czym dorośli ci nie mówią

Książka Bogusia Janiszewskiego z ilustracjami Maxa Skorwidera z serii „To, o czym dorośli Ci nie mówią” porusza zagadnienia związane...