Witaj w domu

Magdalena otrzymała zaproszenie na zjazd absolwentów. Jest lato, w planach impreza i noc spędzona w chacie nauczyciela. Punktem kulminacyjnym ma być budzący grozę nocny spacer po lesie - zupełnie jak przed laty.

Kobieta nie ma ochoty na udział w tych wydarzeniach. Zmusza się jednak, ponieważ chce napisać do gazety artykuł o swoim koledze z klasy, który jest muzykiem, ale bardziej znanym z występu w reality show.

Suto zakrapiana impreza szybko wymyka się spod kontroli. Wydaje się, że wszyscy zaczynają odgrywać swoje stare role z czasów szkolnych, wracają dawne konflikty i emocje.

W środku nocy okazuje się, że jeden z kolegów Magdaleny został zamordowany. Następnego dnia w miejscowym hotelu odkryte zostają kolejne zwłoki. Wszyscy podejrzewają tego samego sprawcę, mimo że ofiary zabito w różny sposób. Jaki motyw miał morderca? I czy zabójstwo oznacza, że pozostali również znaleźli się w niebezpieczeństwie?

Informacje dodatkowe o Witaj w domu:

Wydawnictwo: Sonia Draga
Data wydania: 2018-03-21
Tytuł oryginału: Välkommen hem

Kup książkę Witaj w domu

Witaj w domu - opinie o książce

Avatar użytkownika - kreatywnieczytam
kreatywnieczytam
Przeczytane:2019-06-22, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,

Z dużej iskry niemały pożar, „Witaj w domu”, NinniSchulman, tłumaczenie Ewa Chmielewska-Tomczak

Nie wszystkie spotkania po latach są przyjemne. Czasem wracają złe wspomnienia, stare urazy, pretensje i żale. Wtedy do zbrodni wystarcza tylko iskra. Jak duża musiała ona być, żeby życie straciły trzy osoby? I z czym mierzy się morderca? W „Witaj w domu” nie mamy do czynienia z przewrotną grą psychopatycznego mordercy, co akurat dla mnie jest dużym plusem. Możemy za to zobaczyć, z jakimi problemami w życiu prywatnym zmagają się policjanci. Doświadczyć, oczywiście za pośrednictwem jednej z bohaterek, fali hejtu i nienawiści.Świat nie zatrzymał się chwili zbrodni. Bohaterowie zmagają się ze swoimi słabościami i uczuciami. Akcja biegnie swoim rytmem. Dla mnie idealna pozycja na lato :)

PS. Rzadko kiedy kupuję książki, których autor jest porównywany do innych. Jeśli sięgam po nowego dla mnie autora, to przede wszystkim z ciekawości, nie dlatego że pisze podobnie do innych. Cieszę się, że w tym wypadku jednak skusiłam się na zakup :)

Avatar użytkownika - emilla2421
emilla2421
Przeczytane:2018-04-17, Ocena: 5, Przeczytałem, 26 książki 2018,

Magda zostaje zaproszona na spotkanie klasowe, każdy z nas takie miał w swoim życiu, spotkanie przeradza się w koszmar odżywają dawne waśnie,nienawiści, nieporozumienia z lat szkoły dochodzi do kłótni. W czasie spotkania klaowego udają sie na wędrówkę z duchami podczas której jeden z kolegów ówczesny celebryta zostaje zamardowany. Wszysty sąmega wstawieni i nikt naprawdę nie wie co się tak naprawdę wdażyła czy coś im się przewidziało nie są pewni. Zaczynają się przesłuchania. Zaczynają ginąć kolejni uczestnicy spotkania. Co się wydarzyło 25 lat czy to powoduje że giną kolejne osoby? Co ukrywają tak naprawdę i czego o sobie nie wiedzą? Kto był prześladowcą a kto ofiarą czy ofiary chcą się teraz zemścić na swoich prześladowcach? Uwielbiam za to że naprawdę poczułam się jak na spotkaniu klasowym, no niechciałąbym żeby ktoś mi wypominał to co stało się ileś lat temu bo nei zawsze to były najmilsze wspomnienia. Chcę żeby pośmiać się i żey spotkanie było na luzie. Uwielbiam ją za to że jej kryminały sprawią że można tam odnależć siebie pisane są tak naturalnie wiarygodnie i prawdopodonbie że zawsze czuje się tą historię.Polecam bo naprawę warto.

Avatar użytkownika - Anonim2414
Przeczytane:2019-01-01, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam, Przeczytane w 2019,
Tylko ty
Ninni Schulman0
Okładka ksiązki - Tylko ty

Klaustrofobiczny thriller o samotności i miłości, o zależności i obsesji. Pal pracuje przy bramkach wejściowych do sztokholmskiego metra. Po kilku...

Dziewczyna ze śniegiem we włosach
Ninni Schulman0
Okładka ksiązki - Dziewczyna ze śniegiem we włosach

Värmland, najbardziej malowniczy zakątek Szwecji. Sylwestrowe popołudnie, Minus dwadzieścia sześć stopni. Dziennikarka Magdalena Hansson wraca po spokój...